G9x to najnowsza propozycja myszki firmy Logitech, skierowana wyłącznie do graczy. Tak naprawdę jest to ulepszona wersja znanej już myszki G9. Dlaczego mysz skierowana jest wyłącznie dla graczy? Bo zakres możliwości i cech sprawia, że tylko gracz jest w stanie to wszystko wykorzystać. Poniżej w skrócie najwazniejsze cechy myszki w testowym ujęciu:
-
Logitech G9x jest wyraźnie płaska i zaokrąglona. Ponadto cała bryła jest zdecydowanie szersza od innych myszek, co sprawia, że znacznie lepiej trzyma się ją w dłoni. Przy tym nie męczy ona nadgarstka, a wszystkie ruchy można wykonywać palcami. W zestawie wraz z myszką znajdują się dwie wymienne obudowy.
-
Sensor laserowy o jeszcze większej precyzji (do 5700 dpi) niż w poprzedniczce G9 pozwala na bardziej precyzyjne sterowanie. G9x to jedna z najczulszych myszy, można powiedzieć: marzenie zaawansowanych graczy.
-
Wymiana obudowy jest prosta i sprowadza się do wciśnięcia odpowiedniego przycisku oraz odchyleniu nakładki, zaś nakładanie ogranicza się do nałożenia nowej od przodu i dociśnięciu. Nakładki różnią się między sobą wyglądem oraz materiałem, z którego zostały wykonane i od naszych preferencji zależy jakiej będziemy używać.
-
Górna część myszki zawiera dwa przyciski oraz chromowaną rolkę z gumowym paskiem, która nie jest taką zwykłą rolką na jaką wygląda. Scroll w G9x działa w technologii MicroGear. Polega ona na tym, że zastąpiono zwykłą rolkę kołem zamachowym, które bez trudu może samo obracać się przez kilkanaście sekund, co pozwala bardzo szybko przewijać np. dokumenty.
-
Wewnątrz urządzenia znajduje się bolec hamujący obroty kółka, który sprawia, że przewijanie staje się bardziej precyzyjne. Jeśli przesuwamy rolkę powoli, mysz „odgaduje”, że przeglądamy dokument uważnie i potrzebujemy większej precyzji, a tym samym dociska hamulec. Gdy energicznie poruszymy kółkiem, mysz stwierdzi, że tylko przewijamy i opór będzie minimalny lub wcale go nie będzie.
-
Czasem rolka z przeskokiem jest po prostu niezbędna, przede wszystkim w grach, gdy wybór broni uzależniony jest od rolki. W takim wypadku przyda się znajdujący się na spodzie myszki znajduję się przełącznik zmieniający ustawienia rolki z bezgłośnego koła zamachowego na przypominający tradycyjny z głośnym „pyknięciem”.
-
Pod lewym przyciskiem myszy umieszczono przełącznik do zmiany trybu DPI w wybranym profilu. W oprogramowaniu można ustawiać kolory oraz do pięciu ustawień DPI dla każdego profilu. Dla przykładu możemy stworzyć profil, który będzie miał trzy ustawienia DPI: 1000, 2000, 3000 w kolorze LED czerwonym, zaś profil niebieski będzie miał pięć ustawień od 800 do 1800 zmieniających się co 200 DPI. Wszystko można zapisać do pamięci myszki i niezależnie do jakiego komputera ją podłączymy, mysz zawsze będzie gotowa do użycia z naszymi zapisanymi wcześniej profilami.
-
Na spodzie myszki znajdziemy dwa duże ślizgacze. Jeden umieszczony w górnej, drugi w dolnej części myszki oraz jeden ślizgacz dodatkowy umieszczony na jednej z wymiennych obudów. W pobliżu środka gryzonia umieszczony został sensor laserowy o rozdzielczości 5700 DPI. Jest to główna zmiana w porównaniu do poprzedniej wersji G9, która posiadała sensor o rozdzielczości 3200 DPI. Ponadto w G9x zastosowano 16-bitowy kanał przesyłania danych i opóźnienie przy przesyłaniu informacji o zmianie położenia na poziomie 1 ms. Nad sensorem umieszczono guzik do przełączania trybów pracy rolki, obok zaś do wybierania zapisanych profili.
-
Podobnie jak w innych modelach myszek dla graczy firmy Logitech, tak i w G9x możemy sami dostosowywać ciężar naszej myszy. W zestawie znalazło się pudełeczko z czterema odważnikami o masie 4 gramów oraz czterema o ciężarze 7 gramów. Ciężarki umieszczane są w specjalnej kasetce wyjmowanej po zdjęciu obudowy. W kasetce mieści się do czterech odważników, co sprawia, że ciężar myszki oscyluje w granicach 118 do 146 gramów. Logitech G9x wyposażony jest w przewód o długości 200 cm.
-
Oprogramowanie SetPoint pozwala na ustawianie profili i czułości. Aplikacja umożliwia też przypisywanie funkcji przyciskom myszki, zmianę szybkości przewijania stron, tworzenie makr oraz zmianę częstotliwości raportowania informacji o położeniu myszy. Do pobrania na stronach internetowych producenta najnowsza wersja (po polsku!)
SPECYFIKACJA:
- Nazwa: Logitech G9x Laser Mouse USB
- Symbol producenta: 910-[zasłonięte]153
- Wymagania systemowe: PC, Windows® XP, Windows Vista®, port USB
- Resolution: 200 - 5700 dpi
- Image processing: 9 megapixels/second
Max. przyspieszenie: 30 G
- Max. prędkość: do 3.8 m na sekundę
- USB data format: 16 bits/axis
- USB report rate: Up to 1000 reports/second
- Sleep mode: Disabled
- Dynamic coefficient of friction - Mu (k): .09**
- Static coefficient of friction - Mu (s): .14**
- Mozliwość zwiększenia wagi ciężarkami: do 28 g
- Buttons (Left/Right): 8 million clicks
- Feet: 250 km
- Zawartość pudełka: mysz z dwiema wymiennymi obudowami, metalowe pudełko z ciężarkami, instrukcja, broszura. W zestawie brakuje płyty ze sterownikami, więc należy je pobrać ze strony producenta.
- Waga do wysyłki: ok. 0,80 kg -> zobacz koszty wysyłki w tabeli u dołu strony lub skorzystaj z możliwości odbioru osobistego
- pisemna 36 miesięcy, faktura lub paragon
|