Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SALIF KEITA Anthology /CD/ MISTRZ World Music

09-06-2012, 10:05
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 49.90 zł     
Użytkownik darbis
numer aukcji: 2287107990
Miejscowość Gdynia
Wyświetleń: 13   
Koniec: 18-05-2012 15:52:26

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Liczba płyt w wydaniu: jedna
Opakowanie: w folii
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

SALIF KEITA 
Anthology
http://merlin/Anthology_Salif-Keita,images,24,<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>27631.jpg

Data wydania: 2011

Wydawca: Universal Music

  • Produkt nowy, zafoliowany
  • W 100% oryginalny
 


 





Tytuł: Anthology
Wykonawca: SALIF KEITA
Nośnik: CD
Dystrybucja: Universal Music Group
Rok: 2011
Nr katalogowy: [zasłonięte]27631
Opis:
Salif Keita to malijski artysta od lat uważany za jedną z największych gwiazd muzyki "world music".Płyta "Anthology" to swego rodzaju "Best Of" zawierająca 11 nagrań wybranych z ponad 35 letniej kariery wokalisty.

Salif keita - Urodził się 25 sierpnia 1949 roku w małej wiosce Djolibie, jako potomek w linii prostej od średniowiecznego założyciela państwa - Sunjaty Keity. To królewskie pochodzenie stawia artystę niejako ponad obowiązujący w państwie system kastowy. Niestety, z powodu albinizmu - został odepchnięty przez rodzinę i nazwany "prawdziwym pechem, jaki mógł im się zdarzyć". Podejmując decyzję o rozpoczęciu kariery - naruszył panujące w kraju tabu, że muzyką zajmują się wyłącznie niższe klasy społeczne, a ojciec postanowił dodatkowo go wydziedziczyć, jako przynoszącego mu hańbę. Mając osiemnaście lat wyjechał do stolicy kraju - Bamako, gdzie grywał na ulicy i w okolicznych nocnych klubach. Po dwóch latach otrzymał propozycję dołączenia do słynnego zespołu - Super Rail Band de Bamako, gdzie gwiazdą był wtedy niezwykle popularny gitarzysta Kante Manfila.

W 1973 roku odszedł z grupy, by dołączyć do kolejnej formacji - Les Ambassadeurs, która z czasem zmieniła nazwę na Les Ambassadeurs Internationales. Na fali ich coraz większej popularności w 1977 roku artysta został uhonorowany Orderem
Narodowym, przyznawanym przez prezydenta Gwinei. Był to również czas, gdy artysta zafascynował się dokonaniami Steviego Wondera, Tiny Turner i Ray'a Charlesa. To na ich występach scenicznych, image'u, a także ekspresji wokalnej zaczął wzorować swoje własne poczynania artystyczne. Siedem lat później formacja rozpadła się, a Keita postanowił wyjechać do Francji i zamieszkał w Paryżu. I dopiero w Europie został w pełni doceniony i odniósł prawdziwy sukces, choć czasem jego twórczość była poddawana krytyce. Niedługo potem wydał swój longplay "Soro", będący fuzją afrykańskich rytmów, jazzu, funku, a także europejskiego popu i elementów R&B.
Podpisanie kontraktu z Island Records, dało mu możliwość rozwinięcia skrzydeł. W 1989 roku do sklepów trafił krążek "Ko-Yan". Na fali współpracy z klawiszowcem i producentem Joe Zawinulem, a także przy pomocy Carlosa Santany - światło dzienne ujrzała w 1991 roku płyta "Amen". Wydawnictwo spotkało się z tak dobrym przyjęciem, że zapewniło Salifowi, jako pierwszemu artyście z Afryki - nominację do Grammy.Druga połowa lat 90. to kolejne albumy artysty - "Folon...The past" (1995), "Seydou Bathili" (1997) oraz "Papa" (1999). W 2001 roku ukazał się longplay "Sosie", a następnie Salif postanowił wrócić do Bamako. Sporo koncertował, a także rozpoczął pracę nad nowym materiałem w studiu. Jego pierwszym albumem na rodzinnej ziemi był krążek "Moffou" wydany w 2002 roku, okrzykniętym jednym z najlepszych w jego całej karierze. Po raz kolejny muzyk otrzymał nominację Grammy. Keita postanowił wybudować własne studio nagrań, gdzie nagrał kolejną swoją płytę "M'Bemba" (2005). W następnym roku do sklepów trafiła kompilacja "The Lost Album".
Jego ostatnią pozycją w studyjnej dyskografii pozostaje krążek "La Différence" z 2009 roku.Muzyka Keity to ciekawa mieszanka tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej z wpływami Europy oraz obu Ameryk. Wśród wykorzystywanych przez niego instrumentów, obok gitar, saksofonów, syntezatorów i organów, pojawia się także rozbudowana sekcja rytmiczna - djemby (rodzaj bębnów) i tradycyjny afrykański rodzaj perskusji - balafony (przypominające trochę drewniany wibrafon).

Tracklista:
1. Seydou        
2. Mandjou        
3. Calculer        
4. Madan        
5. Yamore        
6. Folon        
7. Lony        
8. Nou Pas Bouger        
9. Cono        
10. La Difference        
11. Bobo

 

 

WSPÓŁPRACUJEMY Z:

http://bismusic.pl/Pliki/szablondarbis/obrazki-do-szablonu-allegro/firmy.jpg

 

Koszt wysyłki jest jednorazowy bez względu na ilość zakupionych płyt.
przesyłka list polecony priorytet
wpłata, przelew na konto
8zł
płatność przy odbiorze
18zł
przesyłka kurierska UPS
wpłata, przelew na konto
16zł
płatność przy odbiorze
25zł








      paczkomaty 24/7

*przy zakupie powyżej 3szt. koszt wysyłki może być wyższy

Europa
19zł
USA i Afryka
22zł
Azja i Ameryka Pd.
24zł
Australia i Oceania
31zł