Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Saletrzak nawóz 10 kg

24-04-2014, 9:12
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 19.50 zł     
Użytkownik gabibiecz
numer aukcji: 4161255098
Miejscowość Biecz
Wyświetleń: 20   
Koniec: 24-04-2014 08:49:25
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Kontakt

Telefon: 883 [zasłonięte] 649
Telefon2: 603 [zasłonięte] 416
Email: [zasłonięte]@gmail.com
Gadu Gadu:[zasłonięte]72794

Regulamin

Nie odwołujemy aukcji
Istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia aukcji ponieważ prowadzimy także sprzedaż poza allegro

Wysyłka

Kurier
  • Towary wysyłamy w paczkach do 30kg. Jeżeli waga wszystkich towarów to np. 45kg wysyłamy je w 2 paczkach itd. Istnieje także mozliwość wysyłki na palecie przy większej ilości (opłaca się przy paczkach powyzej 240 kg).Paczki wysyłamy kurierami DPD lub UPS
Poczta
  • Pocztą zazwyczaj wysyłamy przesyłki listowe lub lekkie paczki do 10kg
Saletrzak -10kg

Saletrzak

Waga: 10kg

Opakowanie: folia

Nawozy wysyłamy w paczkach do 30kg czyli po 3 szt. Jeżeli waga wszystkich nawozów to np. 50kg wysyłamy je w 2 paczkach itd. Istnieje także mozliwość wysyłki na palecie przy większej ilości (opłaca się przy paczkach powyzej 240 kg).
 

Opis produktu

 

Nawóz granulowany, równomierne granule o zabarwieniu od brązowego do beżowego, nie zbrylający się trwale. Granule wielkości 0,6-4,0 mm stanowią nie mniej niż 94% masy nawozu. Gęstość nasypowa: 1,02 kg/dm3. Saletrzak 27 standard to azotan amonu (saletra amonowa) z dodatkiem (wypełniaczem) mączki dolomitowej, zawierającej wapń i magnez. Nawóz zawiera 27% azotu (N), w tym w formie amonowej 13,5% i 13,5% w formie saletrzanej. Zawiera także 2% wapnia rozpuszczalnego w wodzie (CaO) i 4% magnezu całkowitego(MgO).

 

Przeznaczenie i stosowanie

 

Saletrzak 27 standard jako uniwersalny nawóz azotowy, który może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, okopowe i pastewne, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie od wiosny do lata. Ze względu na zawartość wapnia i magnezu w każdej granuli, najlepiej gdy po wysianiu jest wymieszany z glebą. Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, stosować na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem. Ze względu na higroskopijność saletrzak 27 standard można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S oraz z solą potasową, pod warunkiem że nawozy są suche.

 

Korzyści zastosowania

 

Saletrzak 27 standard zawiera w takich samych ilościach wolniej działający azot w formie amonowej oraz szybko działający azot saletrzany. Azot amonowy nie ulega wymywaniu z gleby, jest wolno pobierany przez rośliny, wpływa na dobre ukorzenienie roślin, wspomaga pobieranie fosforu i ogranicza nadmierne pobieranie potasu. Zawartość szybko działającej saletrzanej formy azotu przyspiesza wegetację roślin krótko po zastosowaniu nawozu, czyli wiosną przyspiesza regenerację roślin po zimowym osłabieniu, a w okresie wegetacji stosowany przed fazami największego zapotrzebowania roślin powoduje ich prawidłowy wzrost. Szczególnie we wczesnych fazach rozwojowych, gdy rośliny są płytko ukorzenione, bardzo dobrze reagują na dodatek wapnia i magnezu. Zawartość dwóch form – amonowej i saletrzanej, w równych ilościach stanowi, że w naszych warunkach klimatyczno-glebowych saletrzak 27 standard jest uniwersalnym nawozem azotowym.