|
Sadolin BASE impregnat techniczny 2,5l
od 1777 roku....
Sadolin to marka z kilkusetletnim doświadczeniem. Początki sięgają bowiem 1777 roku, kiedy to w Danii uruchomiono pierwszą fabrykę barwników do drewna. Od tamtej pory, aż po dzień dzisiejszy, misją jest dostarczenie najwyższej jakości profesjonalnych środków do ochrony i dekoracji drewna. Wysoka skuteczność rozwiązań to efekt stosowania innowacyjnych technologii produkcji, doboru najlepszej jakości surowców oraz nieustannego testowania każdego produktu. Teraz czas na Państwa. Dołączenie do milionów miłośników drewna na całym świecie, którzy od lat korzystają z produktów Sadolin. Tak jak oni, skutecznie zabezpieczcie swoje drewno i zachowajcie jego piękno. Na długo !
Zmiany z duchem czasu....
W zeszłym roku na całym świecie marka Sadolin otrzymała nowe logo, którego nowoczesny projekt podkreśla niezrównane właściwości ochronne każdego z produktów. Poza logotypem odświeżone zostały także wszystkie opakowania marki. Nowa szata graficzna charakteryzuje się bardzo czytelnym kodem kolorystycznym, który ułatwi identyfikację produktów, oraz intuicyjnymi oznaczeniem najważniejszych cech, szczególnych właściwości i zastosowań każdego z nich.
Dzięki temu właściwy wybór jest prosty !
Advanced Hybrid Technology
Aby skutecznie chronić drewno, Sadolin bada jego zachowania w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych, w różnych miejscach na świecie.
Doświadczenie zbierane nieustannie na różnych kontynentach w połączeniu z najnowszymi technologiami i doskonałością stosowanych surowców, pozwala marce Sadolin tworzyć produkty, które zapewniają bezkompromisową ochronę drewna w każdych warunkach. Efektem naszych prac jest nowoczesna, opatentowana technologia Advanced Hybrid Technology, technologia bazuje na unikalnej i komplementarnej interakcji dwóch wysokiej jakości żywic o różnej wielkości molekułowej. Pierwsza żywica głęboko wnika w drewno zabezpieczając je od środka i wzmacniając jego strukturę. Duga tworzy na powierzchni drewna wysoce odporną powłokę lakierową, która zabezpiecza drewno przed szkodliwym działaniem wody i promieniowania UV. Dzięki temu drewno jest gruntownie i trwale zabezpieczone.
- BASE
- Impregnat Techniczny
Base to nowoczesny impregnat przeznaczony do ochrony surowego oraz zabezpieczania zniszczonego drewna przed szkodliwym działaniem sinizny, grzybów pleśniowych i owadów. Charakteryzuje się wysoką zdolnością penetracji w surowe drewno zapewniając mu długoletnią ochronę biologiczną. Redukuje chłonność drewna, dzięki czemu obniża zużycie farb nawierzchniowych. Polecany jako warstwa gruntująca pod impregnaty dekoracyjne, lakiery, lakierobejce oraz emalie ogólnego stosowania.
- Rodzaj : Impregnat
- Powierzchnie : Na zewnątrz
- Zastosowanie: więźba dachowa, drewno konstrukcyjne, fasady, domki drewniane, altanki, pergole, płoty, tarasy itp.
- Wykończenie : mat
- Liczba warstw : 2
- Sposób nanoszenia : pędzel
- Rozpuszczalnik : nie stosować
-
przygotowanie podłoża
Odpowiednie przygotowanie powierzchni drewnianej wydłuża trwałość zabezpieczenia. Zarówno przy pierwszym malowaniu, jak i malowaniu renowacyjnym ważne jest aby drewno było suche ( 9-12% wilgotności), czyste i nie noszące śladów biokorozji ( zainfekowane elementy zaleca się wymienić - lub zwalczyć chorobę drewna preparatami). W przypadku malowania renowacyjnego ważne jest, aby usunąć z jego powierzchni pękającą i łuszczącą się starą powłokę oraz poszarzałe warstwy drewna. Poszarzałą warstwa drewna to osłabione komórki drewna, które stanowią słabe ogniwo pomiędzy warstwą nowego preparatu, a zdrowym drewnem. Należy zaszpachlować ubytki i pęknięcia, które mogą gromadzić wodę. Przed przystąpieniem do malowania trzeba również zakończyć wszelkiego rodzaju obróbkę drewna np. wiercenia, przycinanie itp. - miejsca to mogą stanowić ognisko biokorozji, jeżeli nie zostaną dobrze zabezpieczone. Zabezpieczenie przed biokorozją. Drewno eksploatowane w warunkach dużej wilgotności warto wstępnie zabezpieczyć impregnatem technicznym Sadolin Base - dostępnym na innej naszej aukcji. Ten bezbarwny, głęboko penetrujący preparat zapewnia pełną ochronę drewna przed grzybami, sinizną oraz owadami. Sposób obrobienia, kształt i montaż drewna wpływają na jego trwałość. Drewno szorstkie no tarcica, ze względu na duża ilość drobnych włókien, mocno chłonie wodę i długo utrzymuje wilgoć. Dlatego w zastosowaniach zewnętrznych warto używać drewna oheblowanego, które ma większą odporność na działanie wody. Kształt drewna oraz sposóbb jego montażu powinny ułatwić odprowadzanie wody. Zamontowane drewno nie powinno mieć kontaktu z gruntem lub wodą.
malowanie
Zawsze malujemy wzdłuż słojów drewna. Impregnowanie i lakierowanie powinno odbywać się wzdłuż słojów, aby odpowiednio wetrzeć preparat w głąb drewna. Należy pamiętać o dokładnym pokryciu krawędzi oraz szczytów elementów drewnianych. Stosując preparaty penetrujące, po kilku minutach należy delikatnie przetrzeć powierzchnię suchym pędzlem. aby rozetrzeć nadmiar preparatu. Dzięki temu wyrównamy kolor i podkreślimy rysunek słojów. Każdy element drewniany malujemy bez robienia przerw. Unikniemy w ten sposób ciemnych plam, które mogą powstać w miejscu nakładania się warstw preparatu. Uwaga: Preparat należy sosować zgodnie z ilością i grubością warstw podanych przez producenta. Zbyt mała ilość preparatu skraca okres zabezpieczenia, a zbyt duża może skutkować pękaniem i łuszczeniem się powłoki. Początkowy kolor drewna wpływa na efekt końcowy. Produkt do ochrony i dekoracji drewna barwią je, zachowując naturalny rysunek jego słojów. Należy pamiętać, że finalny efekt kolorystyczny uzależniony jest od początkowego koloru drewna oraz ilości i grubości nałożonych warstw preparatu. Dlatego zalecamy próbne malowanie na małej powierzchni aby upewnić się, że uzyskamy pożądany kolor. Niezwykle ważne jest to podczas stosowania ciemnych kolorów, ponieważ powłoki nie da się przemalować na jaśniejszy kolor i konieczne będzie zeszlifowanie wcześniejszych warstw. Ciemne kolory warto stosować do drewna gorszej jakości - pozwolą one ukryć przebarwienia i niedoskonałości powierzchni. Szlifowanie miedzy warstwowe pozwala uzyskać idealną gładkość powierzchni drewnianej. Chcąc uzyskać idealnie gładką powierzchnię drewna, pieszą warstwę preparatu należy przetrzeć drobnoziarnistym papierem ściernym. Szlifowanie zlikwiduje drobne włókna drewniane , które podnoszą się wraz ze schnięciem pierwszej warstwy, a także poprawią przyczepność kolejnych warstw, co dodatkowo umocni uzyskaną powłokę.
konserwacja
Regularne "doglądanie" drewna pozwala przedłużyć jego trwałość. W przypadku powierzchni drewnianych eksploatowanych na zewnątrz warto wiosną i jesienią obejrzeć je pod kotem występowania pęknięć, uszkodzeń powłok zabezpieczających czy obecności biokorozji. Im wcześniej wykryjemy powyższe zagrożenia, tym skuteczniej będzie można zabezpieczyć drewno przed dalszym niszczeniem. Drewno eksploatowane na terenach leśnych lub o dużym zanieczyszczeniu powietrza warto również raz do roku delikatnie przemyć wodą z niewielką ilością mało agresywnego detergentu. Usuniemy w ten sposób potencjalne zalążki grzybni oraz zanieczyszczenia które mogę wchodzić w reakcję z wodą, tworząc na powłokach zabezpieczających roztwory o działaniu korozyjnym.
-
-
|