|
Witam Państwa
Mam do zaoferowania znakomite nasiona, cebulki, kłącza znanej od wielu lat firmy ogrodniczej
PNOS w Ożarowie Mazowieckim
Jest ona polską firmą
z tradycjami, jednym z największych przedsiębiorstw nasienno-hodowlanych w kraju. Dlatego też
nasiona, cebule, kłącza z Ożarowa są najbardziej cenione przez profesjonalistów jak i działkowców z wieloletnią praktyką.
JESTEM PRZEDSTAWICIELEM SKLEPU OGRODNICZEGO W RADOMIU IRENA KASPERSKA UL. ŚLĄSKA 9 CIESZĄCEGO SIĘ DUŻĄ RENOMĄ WIĘC MAM TYLKO SPRAWDZONE PRODUKTY.
SAŁATA GRUNTOWA MASŁOWA
Sałata siewna – Lactuca sativa L.
Rodzina:Astowate-Asteraceae
Pochodzi od dzikiego gatunku występującego w Indiach, Iranie, Azji Mniejszej. Sałata była już uprawiana w V i IV w. p.n.e. w starożytnej Grecji i w Rzymie. Do Polski została sprowadzona dopiero na początku XVI w. W zależności od sposobu użytkowania i uprawy wyróżnia się: sałatę kruchą, sałatę masłową, sałatę rzymską, sałatę liściową i sałatę łodygową.
Większość odmian botanicznych sałaty wytwarza rozety liściowe lub główki osadzone na krótkiej łodydze.
Wartość odżywcza sałaty wynika z zawartości soli mineralnych (wapnia, żelaza) oraz witaminy A , C, E i witamin z grupy B. Odmiany sałaty liściowej oraz głowiastej o luźnych, ciemnozielonych liściach zawierają więcej witamin, aniżeli pozostałe.
Wymagania:sałata jest rośliną klimatu chłodnego i najlepsze warunki do uprawy tego warzywa występują na terenach nadmorskich i podgórskich. Roślina jest wrażliwa na niedobór światła w początkowym okresie uprawy. Mimo wysokich wymagań wodnych sałata nie znosi jej nadmiaru w glebie (główki gniją). Sałacie szkodzi za niska lub zbyt wysoka wilgotność powietrza. Najlepsze do uprawy sałaty są gleby gliniasto-piaszczyste. Warzywo można uprawiać na madach, czarnych ziemiach i glebach torfowych. Sałata jest uprawiana w gruncie i pod szkłem. Stosuje się dwa sposoby gruntowej uprawy sałaty:z siewu do gruntu na miejsce stałe i z rozsady. Zbiór główek lub rozet liściowych wykonuje się stopniowo, w miarę ich dorastania.
Meraviglia D Inverno
zimująca
Odmiana masłowa zimująca w polu bez osłon. Tworzy duże, zbite, zamknięte główki o liściach zielonych, lekko pofałdowanych i bardzo smacznych. Nie ma skłonności do wybijania w pędy kwiatostanowe.Zalecany jest wysiew nasion bezpośrednio w pole.
Liczba nasion:[zasłonięte]900-11 szt. w gramie
Norma wysiewu: 0,3-0,5 kg/1ha
Termin wysiewu: 3 dekada VIII-3 dekada IX
Rozstawa: 25x30 cm
Wegetacja: 240 dni
Termin zbioru: 2 dekada IV-2 dekada V
Gramatura: 1 g
CENA ZA 1 OPAKOWANIE
CZYLI OK. 1000 NASION
DATA WAŻNOŚCI:09.2014 R
Korzyści kupowania nasion na moich aukcjach:
-zawsze wiesz o dacie ważności
- zawsze wiesz ile nasion jest w paczce (ustalone przez producenta)
- wysyłka w ciągu 24h od dnia zaksięgowania na koncie lub wpłacie „płace z allegro”
-jestem zaufanym sprzedawcą co gwarantują komentarze
Do wydawców zdjęcia i serwisu allegro
Zdjęcia są legalnie skopiowane od firmy PNOS w Ożarowie Mazowieckimwedług umowy zawartej w dniu 31.08. 2009 r. która znajduje się w siedzibie firmy PNOSoraz w sklepie ogrodniczymul. Śląska 9 26-600 Radom
|