Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

S/S Tobruk W konwojach śmierci Jan K. Sawicki

19-01-2012, 13:58
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 8 zł     
Użytkownik madre85
numer aukcji: 2037733419
Miejscowość Lublin
Wyświetleń: 4   
Koniec: 14-01-2012, 17:38
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

WITAM
"S/s 'Tobruk' w konwojach śmierci" to książka o niemal sensacyjnej fabule, zawierająca nie znane dotąd materiały i relacje dotyczące udziału polskich statków w konwojach murmańskich.
Były to konwoje, przed którymi, jak mawiali marynarze, "otwierały się podwoje piekła", gdy dochodziło do skoordynowanych ataków U- bootów, okrętów nawodnych i licznych eskadr bombowców. Dramat i groza wojny przeplatała się z zaciekłością i wprost desperacką walką, już nawet nie o życie, lecz nadzieję godnej śmierci, gdyż mało kto wierzył w ocalenie. Konwój "PQ - 13", w którym wypłynął w marcu 1942 roku s/s "Tobruk", otworzył ów szlak rozpaczy.
Książka ma charakter opowieści reporterskiej, wzbogaconej realiami uczestników dramatycznych wydarzeń i dotychczas niepublikowanymi zdjęciami. Autor wykorzystał dzienniki okrętowe, maszynowe i inne dokumenty, co pozwoliło na precyzyjne odtworzenie dramatycznej podróży polskiego transportowca do Mutmańska. 
Stan bardzo dobry. polecam