Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

S. SĘKOWSKI - GALWANOTECHNIKA DOMOWA

19-01-2012, 16:45
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 19.50 zł     
Użytkownik makrokosmos1
numer aukcji: 2046929219
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 20   
Koniec: 19-01-2012 17:38:43

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 1987
Język: polski
Przedział wiekowy: dla młodzieży (13-18 lat),
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Stron 189.

Zanim zabierzemy się do pracy. O tym, czy Faraday miał rację?. Pierwsza elektroliza. Anoda, katoda i jony. Oglądamy skutki wędrówki . Kto szlachetniejszy?.

O tym co możesz wykonać sam. O tym co musisz mieć koniecznie.

Źródła prądu. Parę słów o akumulatorach. Prostownik własnej konstrukcji. Bateryjki — zupełna ostateczność. Wanna, ale nie kąpielowa.

O szynach słów kilka. Kolej na anody. Przygotowanie elektrolitu. Tu ubywa, tam przybywa. Nasz remanent wyposażenia.Trochę wyjaśnień. Sprawy nudne, ale ważne.

O bardzo ważnych przygotowaniach .Spiesz się powoli. Czystość, jeszcze raz czystość! Szlifowanie i polerowanie. Odtłuszczanie. Trawienie.

O miedziowaniu z prądem, i bez prądu. Szansa dla słabszych. W takim roztworze miedziujesz. Wreszcie miedziowanie z prądem.

O niklowaniu z prądem i bez prądu. Za pomocą aluminium. Anody niklowe. I z prądem. Niklowanie aluminium i stopów.

O cynkowaniu, ale tylko z prądem. Skuteczny pancerz .Kąpiele do cynkowania. Parę słów o przygotowaniach. Pasywacja.

O różnych rodzajach srebrzenia. Lapis i stare monety. Na początek bez prądu. Srebrzenie przez pocieranie.Srebrzenie przez gotowanie. A teraz z prądem.

O cynie i mrożonych kwiatach. Spotkania z cyną. Na początek bezprądowo. Cynowanie z prądem. Obtapianie. Krystalit – mrożone kwiaty.

O nakładaniu w celu zdejmowania. Zasada pracy. Z czego i jak wykonać matrycę metalową? Matryca niemetalowa. Nadawanie przewodnictwa. Redukcja chemiczna. Kosmetyka końcowa. Obwody drukowane własnego wyrobu. Co jest grane? Nakładanie folii. Wytwarzanie folii na nośniku. Wykonywanie ścieżek.

O barwieniu stali. Różne metody czernienia. Co to jest brunirowanie.

O barwieniu miedzi i jej stopów. Sztuczna starość. Do koloru, do wyboru. Różne odcienie brązowego. Na kolor czarny. A stopy miedzi?

O barwieniu srebra. Na czarno. Kolor szary. Kolor niebieski. Gdy barwa się znudzi.

O eloksalacji i alodynowaniu. Co to oznacza? Przygotowanie powierzchni do eloksalacji. Polerowanie chemiczne. Polerowanie elektrolityczne. Anodowe utlenianie. Barwienie i uszczelnianie powłok anodowych. Barwienie jednostopniowe. Barwienie dwustopniowe. Alodynowanie.

Zakończenie. Lakier caponowy. O odczynnikach słów kilka.

Stan książki oceniam jako dobry