Kiełki słonecznika (Helianthus annuus) dostarczają organizmowi fosforu i wapnia, czyli substancji mineralnych wzmacniających kości i zęby oraz niezbędnego w procesie krwiotwórczym żelaza. Dodatkowo zawierają także magnez, potas oraz miedź i cynk. Powinny je włączyć do diety osoby narażone na niedobór tych pierwiastków (wegetarianie). Kiełki słonecznika dostarczają organizmowi bardzo rzadko występującej w roślinach witaminy D, jak również dużych ilości białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Pozytywnie wpływają na przemianę materii, szczególnie tłuszczów i węglowodanów.
Z ziaren słonecznika można uzyskać dwa rodzaje kiełków! Z łuskanych otrzymujemy krótkie, białe kiełki o lekko różowych pędach i orzechowym smaku. Potrzebują one do wzrostu zaledwie 2 do 3 dni. Można je wyhodować w kiełkownicy, słoiku, lub w woreczku. Nasiona z czarnymi łupinami natomiast umieszczamy w pojemniku z ziemią. W ciągu kilku dni wyrosną z nich długie, zielone pędy.
Nasiona słonecznika są dosyć podatne na gnicie. Przyczyniają się do tego przezroczyste błonki pokrywające nasiona, których warto się pozbyć przed kiełkowaniem. Po odmoczeniu ziarna intensywnie je mieszamy, po czym wybieramy przezroczyste łupinki wypływające na powierzchnię wody. następnie zmieniamy wodę i czynność powtarzamy kilka razy.
UPRAWA: Kiełki najłatwiej jest uprawiać w kiełkownicy (specjalnym naczyniu do uprawy kiełków), lecz udaje się także łatwo otrzymać w słoiku, jak i w płytkiej warstwie zwykłej ziemi.
WARTOŚCI ODŻYWCZE KIEŁKÓW SŁONECZNIKA:
Witaminy: A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B11, C, D, E, K
Makroelementy: Wapń, żelazo, fosfor, cynk, miedź, fosfor, magnez, potas, kobalt, fluor, jod, mangan, selen, sód, krzem
Ponadto: Nienasycone kwasy tłuszczowe, koenzym Q10, saponiny, albuminy, lecytyna, betainy, taniny, pektyna, inozytol, PABA, lignany, kwas pangamowy, białko (24-30%)
CO KUPUJESZ? Przedmiotem aukcji jest oryginalne opakowanie nasion 20 g. pochodzące od uznanego, polskiego producenta. Są one standaryzowane, co gwarantuje ich jakość i żywotność. Kupując nasiona z niewiadomego źródła nie masz żadnej gwarancji, że coś w ogóle z nich wykiełkuje.
Domowy sposób uprawy kiełków: Nasiona należy dokładnie przepłukać, wsypać do czystego słoika w takich ilościach, aby przykrywały dno i zalać na kilka godzin przegotowaną, letnia wodą (można zostawić na noc). Następnie należy zlać wodę. Nasiona ponownie przepłukać, słoik nakryć gazą, obwiązać gumką i odstawić w ciepłe, nienasłonecznione miejsce. Przepłukiwać i zlewać wodę co najmniej dwa razy dziennie. Kiełki są gotowe do spożycia po 3-6 dniach.
SPRZEDAJEMY WSZYSTKIE NASIONA NA KIEŁKI !!!
SPRAWDŹ POZOSTAŁE AUKCJE !!!
Koszt wysyłki jest niezależny od liczby zamówionych opakowań!