Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

SŁONECZNIK DROBNY nasiona na kiełki 20g *HP*

08-10-2014, 9:12
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 2.20 zł     
Użytkownik HURTPOL1
numer aukcji: 4587385343
Miejscowość Sierpc
Wyświetleń: 9   
Koniec: 08-10-2014 08:49:43
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Strona

Szablon

 

Aukcje Komentarze Kontakt

KATEGORIE

O MNIE



Hurtownia Ogrodnicza
"Hurtpol"

Gołda Przemysław
09-200 Sierpc
ul Płocka 54/3
NIP: 569[zasłonięte]5065
1/ PL
2/ Jakość : WE
3/ PIORIN
4/ Nr z rej. przeds.:
14/37/11744

PŁATNOŚĆ

Płatność przelewem
bankowym lub przekazem
pocztowym.
Bank Spółdzielczy w Ciechanowie o/ Żuromin
Nr rachunku :
948[zasłonięte]000820[zasłonięte]300
56[zasłonięte]001


WYSYŁKA


Towar wysyłamy w ciągu 48 godzin od zaksięgowania przelewu na naszym koncie.


WARUNKI ZAKUPU



Przy zakupie przypraw , ziół suszonych , nasion za kwotę ponad 150zł przesyłka gratis.
(Nie dotyczy kiełkownic i akcesoriów).


KONTAKT



Wszelkie pytania prosimy kierować na maila :
[zasłonięte]@wp.pl lub
tel. 242[zasłonięte]788
(w dni powszednie w godz. 9.00-15.00).

 


SŁONECZNIK - Heliantus annuus

NASIONA OFEROWANE PRZEZ NASZĄ FIRMĘ SĄ WYPRODUKOWANE PRZEZ RENOMOWANE POLSKIE I ZAGRANICZNE FIRMY NASIENNE Z PRZEZNACZENIEM DO UPRAWY NA KIEŁKI, W ODRÓŻNIENIU OD SPRZEDAWANYCH NIEKIEDY W INTERNECIE NASION PASZOWYCH.


Kiełki słonecznika dostarczają fosforu i wapnia, czyli substancji mineralnych wzmacniających kości i zęby oraz niezbędnego w procesie krwiotwórczym żelaza. Dodatkowo zawierają również magnez, potas oraz miedź i cynk. Kiełki słonecznika dostarczają organizmowi bardzo rzadko występującej w roślinach witaminy D, a także dużych ilości białka i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Pozytywnie wpływają na przemianę materii, szczególnie tłuszczów i węglowodanów. Zawiera również nienasycone kwasy tłuszczowe, koenzym Q10, saponiny, albuminy, lecytyna, betainy, taniny, pektyna, inozytol, PABA, lignany, kwas pangamowy.

Ziarna słonecznika można obrać z łupinki i następnie kiełkować przez kilka dni, bez wcześniejszego namoczenia. Jeśli nie chcemy obierać nasion namaczamy je przez 12 godzin i następnie przemywamy 2 razy dziennie przegotowaną wodą o temperaturze pokojowej. Kiełki słonecznika charakteryzują się białymi włoskami – nie jest to pleśń. Jeśli jednak na łupince widać coś szarego – jest to wtedy pleśniejące ziarno / co łatwo rozpoznać po zapachu /, które należy zabrać z kiełkownicy.

W przypadku słonecznika ostatnio bardzo popularne w hodowli są jego siewki (czyli wyrośnięte zielone pędy), najlepsze efekty uzyskuje się z hodowli w ziemi. Wynika to z faktu, iż roślina pobiera dodatkowe wartości z gleby, co zaowocuje pyszną zieleniną. Zbiór wtedy też jest prosty, bo otrzymane pędy wystarczy przyciąć. Jest to zdecydowanie najlepsza metoda, jeśli chcemy pozyskać większe ilości zieleniny np. na sałatkę. Nasiona moczymy przez 12 - 24 godzin. Potem wystarczy nasiona wysypać na ziemię umieszczoną w kuwecie, spryskać wodą i zadbać o umiarkowane światło. Podlewamy 1-2 razy na dzień, w zależności od temperatury i wilgotności. A potem cieszymy się doskonałą zieleniną o niesamowitym smaku. 

 

Licytujesz: 1 opakowanie nasion linii PRO ECO SEEDS.           Nasiona w oryginalnej torebce producenta, o sprawdzonej zdolności kiełkowania. 

Waga: ok. 20 gram.

Zdjęcie produktu z tej aukcji jest objęte prawami autorskimi.

 

Ponieważ wbrew pozorom kiełkowanie nie jest łatwą sztuką poniżej podajemy podstawową procedurę prawidłowego kiełkowania nasion, która mamy nadzieję pomoże naszym klientom uzyskać dorodne i smaczne kiełki wysokiej jakości.

1/ Pobranie odpowiedniej ilości nasion, sprawdzenie ich czystości, usunięcie takich elementów, jak kamyki, nasiona chwastów, połamane lub uszkodzone nasiona.

2/ Przepłukanie nasion.

3/ Namaczanie nasion przez odpowiednio długi czas w zależności od gatunku.

4/ Wstawienie nasion do pojemnika, odpowiednio częste przepłukiwanie, również w zależności od gatunku.

5/ Należy zadbać o to, aby nasiona nie psuły się i nie pleśniały. Dzieje się tak wtedy, gdy wsypiemy ich zbyt dużą ilość. Dlatego wsypujemy tylko jedną warstwę luźno rozłożonych nasion. Do namaczania i zraszania należy używać zawsze letniej, przegotowanej wody. Pleśń pojawia się również z powodu zbyt dużej wilgoci, lub zbyt wysokiej temperatury (albo i jedno i drugie ), ponadto niektóre nasiona są trudniejsze w hodowli, dla ich skiełkowania z sukcesem, oprócz wiedzy niezbędne jest też odpowiednie doświadczenie, dlatego właśnie tak często poleca się lucernę lub rzodkiewkę na początek hodowli, jako rośliny kiełkujące dość łatwo.

Metody kiełkowania:

Hodowlę kiełków najlepiej zacząć od kiełkowania na sitku, ligninie lub wacie. Po nabraniu doświadczenia i wprawy można pokusić się o kiełkowanie w pojemnikach.

1/ Na sitku: łyżkę wypłukanych nasion pszenicy, jęczmienia lub owsa wysypujemy na plastikowe sitko. Do szklanki wlewamy letnia wodę, tak aby nasiona się z nią nie stykały. Wymieniamy wodę 1-2 razy dziennie. Kiełki są gotowe do spożycia po kilku dniach.

2/ Na ligninie lub wacie: metoda najlepsza dla rzodkiewki, rzeżuchy i lnu. Na talerzyku lub spodeczku kładziemy zwilżoną ligninę lub watę i rozsypujemy na nim równomiernie nasiona. Zraszamy 2-3 razy dziennie, tak aby podłoże nie wyschło. Po kilku dniach pojawiają się kiełki.

3/ Na gazie: metoda najlepsza dla cieciorki, soi oraz fasoli mung i adzuki. Nasiona najpierw moczymy w letniej wodzie przez ok. 12 godzin, następnie osączamy je i opłukujemy. Do dość szerokiego naczynia, np. słoika lub garnka, wlewamy letnią, przegotowaną wodę. Naczynie nakrywamy gazą mocując ją gumką wokół jego brzegów tak aby nie dotykała ona wody. Rozsypujemy nasiona, w taki sposób aby leżały na wilgotnej gazie, ale się nie moczyły. Po kilku dniach kiełki są gotowe do spożycia.

4/ W pojemniku: bardzo wygodna do kiełkowania nasion jest kiełkownica. Jest ona zbudowana z pięciu elementów.

a/ Pokrywka - gwarantuje stabilny, wilgotny klimat, także przy wahaniach temperatury.

b/ Szalki do kiełkowania – trzy duże szalki o średnicy 20cm. Można w nich poddawać kiełkowaniu jednocześnie trzy różne gatunki nasion albo kontynuować zbiory poprzez stopniowe wysiewanie nasion.

c/ Czerwone syfony odpływowe – zapewniają równomierny odpływ wody oraz regulują wilgotność.

d/ Wentylatory – w pokrywie i w poszczególnych szalkach przeznaczonych do kiełkowania nasion umieszczono po trzy wentylatory. Służą one do odprowadzania gazów tlenu.

e/ Zbiornik wody – po nawodnieniu nadmiar wody gromadzi się w zbiorniku, może ona służyć do podlewania kwiatów.

 

Wszelkie pytania odnośnie transakcji i towaru prosimy zgłaszać na maila: [zasłonięte]@wp.pl