Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Słońce David Whitehouse NOWA nauka astronomia

16-06-2015, 3:31
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 32 zł     
Użytkownik libri_perfecte
numer aukcji: 5274653908
Miejscowość Wysyłkowo
Wyświetleń: 6   

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Słońce - to fascynująca i wielowątkowa opowieść o gwieździe, dzięki której istniejemy. Opowieść o jej roli w historii, kulturze, sztuce, religiach, ale jednocześnie opowieść o wysiłkach wielu pokoleń uczonych, dążących do poznania jej fizycznej natury, a tym samym całego Wszechświata. David Whitehouse zabiera czytelnika w podróż z samego jądra Słońca ku jego powierzchni, opisując zachodzące tam procesy, by później skierować się ku krańcom słonecznej atmosfery na pokładach sond kosmicznych i poznać przyszłość naszej gwiazdy, a więc i naszej planety, Ziemi. Jakie procesy zajdą na Słońcu jeszcze za naszego życia? Czy potrafimy je przewidzieć i im przeciwdziałać? Jak potoczą się losy Ziemi, gdy Słońce stanie się czerwonym olbrzymem? Czy ludzkość ma szansę przetrwać? Na te i wiele innych pytań odpowiada właśnie zajmująco niniejsza książka.

David Whitehouse, astronom, korespondent naukowy BBC i redaktor naukowy BBC News Online;. Zajmował się badaniem przestrzeni kosmicznej w sławnym angielskim ośrodku radioastronomicznym Jodrell Bank oraz w Mullard Space Science Laboratory. Członek Royal Astronomical Society i były prezes Society for Popular Astronomy. Autor wielu programów telewizyjnych, radiowych i artykułów prasowych, popularyzujących naukę. Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Glaxo, przyznawaną autorom literatury popularnonaukowej, i pięciokrotnie nagrodą European Netmedia (w tym European Journalist of the Year).

Stron 336, Prószyński i S-ka


Słońce David Whitehouse NOWA nauka astronomia