Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Słoń Somalia 100 Szylingów 1oz 2014

10-08-2014, 20:53
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 106.66 zł     
Użytkownik ILUMINAT_COM_PL
numer aukcji: 4487557149
Miejscowość Leżajsk
Licytowało: 10    Wyświetleń: 101   
Koniec: 10-08-2014 20:00:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha


+48 (17)[zasłonięte]24256
[zasłonięte]@iluminat.com.pl
Przesyłki nadajemy w ciągu 2 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty na naszym koncie (chyba, że inne informacje znajdują się w opisie aukcji). Towar starannie pakujemy w kopertę bąbelkową.
UBEZPIECZENIE:
Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia, zwłaszcza przy przesłkach listowych. Koszt ubezpieczenia wynosi 1zł za każde 50zł wartości przesyłki.
Płatności można dokonać poprzez:
  • PayU
  • Przelewem na konto PKO SA:
111[zasłonięte]263011[zasłonięte]01044[zasłonięte]188
  • Przy odbiorze
  • Wpłatę za zakupiony przedmiot prosimy uregulować w ciągu 7 dni od zakończenia aukcji (w przeciwnym razie prosimy o kontakt).
  • Przy zakupie kilku przedmiotów koszty przesyłki naliczane są tylko raz.
  • Jak sprzedawca komentarz do transakcji wystawiamy jako drudzy.
  • Do każdego zakupionego przedmiotu dołączony zostanie paragon fiskalny lub faktura VAT(prosimy o sotsowną informację w formularzu zakupu).
  • Kupujący zwolniony jest z opłacenia podatku PCC!
Witamy serdecznie w naszym sklepie
ILUMINAT COM PL

Przedmiotem aukcji jest:

Somalia - Słoń 1oz 2014
100 Szylingów

Srebrna moneta wykonana z czystego srebra. Wartość kolejnych roczników wzrasta z roku na rok.

Metal: Ag 999
Nominał: 100 Szylingów
Stempel: Lustrzany
Waga: 31,1
Stan menniczy


Metale Szlachetne: 7 Faktów Które Warto Znać Przy Zakupie Złota i Srebra

Od czasu kiedy światowa gospodarka zaczęła tracić swoją stabilność, inwestorzy na całym świecie zaczęli na wielką skalę nabywać złoto, srebro, miedź i platynę. W krótkim czasie ceny złota poszybowały w górę osiągając historyczne wzrosty, co podscycało panującą na rynkach euforię. Wielu analityków zaczęło prognozować, że ceny metali szlachetnych będą kontynuowały swoją drogę ku górze. Tak też się stało, złoto szybko przekroczyło granicę 1,900 dolarów za uncję. Pomimo korekt cen metali szlachetnych jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach wielu analityków przewiduje kolejne wzrosty w drugiej połowie roku 2012. Czy to oznacza, że wszyscy teraz powinni nabywać złoto i srebro? Odpowiedź brzmi NIE. Metale szlachetne nie są dla wszystkich. Tak jak w przypadku każdej innej formy inwestowania kapitału aby efektywnie inwestować w metale szlachetne niezbędna jest podstawowa wiedza na temat mechanizmów jakie rządzą tym rynkiem. Inwestowanie w metale szlachetnie bardzo różni się od innych form inwestycji. Istnieje wiele niebezpieczeństw i pułapek związanych z tą formą inwestycji. Jednak przy odpowiednim podejściu i wiedzy, inwestowanie w złoto może przynieść spore zyski, a także być jedną z najpewniejszych form zabezpieczenia gotówki przed rosnącą inflacją, której prawdziwe rozmiary i konsekwencje są dopiero przed nami.
Oto 7 Faktów Które Warto Znać Przy Zakupie Złota i Srebra
#1 Rynki metali szlachetnych są manipulowane.
Wielkie instytucje finansowe, a nawet same rządy otwarcie manipulują cenami metali szlachetnych. To istotny fakt, który powinien znać każdy kto zamierza inwestować w złoto i srebro. Ci, którzy myślą, że mogą ‘wskakiwać’ i ‘wyskakiwać’ z tego rynku osiągając przy tym duże zyski otrzymują często bolesną lekcję. Inwestowanie w metale szlachetne jest formą inwestycji długoterminowej.

Ale dlaczego inwestowanie długoterminowe jest bezpieczniejsze? No więc, jak już mieliśmy się okazję przekonać w ostatnich latach, krótkoterminowe manipulacje na złocie i srebrze niwelowane są przez długoterminowe trendy.

#2 Trendy długookresowe są korzystne dla cen metali szlachetnych.
Wartość dolara systematycznie spada, natomiast ceny kruszców w ostatniej dekadzie zanotowały dramatyczne wzrosty.
Wiele wskazuje na to, że wzrost cen złota jaki nastąpił od rozpoczęcia tzw. światowej recesji to nie koniec tendencji zwyżkowej tego kruszcu. Niektórzy (Peter Schiff) sądzą, że uncja złota może w przyszłości kosztować nawet do $5000. Czy tak się stanie, tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że mechanizmy według których od zawsze operowały rynki światowe zmieniły się na zawsze. Jest to nowy i ciekawy dla nas czas. Nie będzie chyba nadużyciem jeśli powiemy, że w obecnych czasach wszystko jest możliwe.
#3 Złoto utrzymuje swoją wartość na przestrzeni lat.
W Starożytnym Rzymie, za uncję złota można by kupić porządny garnitur. Sto lat temu uncja złota pozwalała na zakup podobnego garnituru. Dzisiaj za tę samą uncję złota również kupimy elegancki garnitur. Tymczasem, dolar amerykański stracił niemal 95 procent swojej wartości na przestrzeni ostatnich 100 lat. Co w związku z tym jest lepszą formą inwestycji w perspektywie lat i dekad – amerykański dolar czy złoto?
#4 Cena złota spada?
Musimy zrozumieć jedną podstawową zależność. Mianowicie to nie cena złota się zmienia, to cena nabywcza pieniądza papierowego maleje. Stale rosnąca ilość papierowego pieniądza w obiegu przyczynia się do rosnącej inflacji, tym samym obniżają siłę nabywczą pieniądza. Proces ten zapoczątkowany został w momencie odejścia od tzw. Standardu złota.
Fed może stosunkowo łatwo dodrukować miliony dolarów, złota natomiast dodrukować nie może. W pewnym momencie dojdzie do hiperinflacji. Kiedy nastąpi ten moment dolar nie będzie wart wiele. Swoją wartość zachowa natomiast wcześniej zakupione złoto i srebro.
#5 Złoto fizyczne jest lepsze od złota papierowego.
Przy inwestycjach w złoto, korzystniej jest fizycznie nabywać kruszec w porównaniu do papierowych zapisów. Pewnego dnia kiedy nastąpi krach systemu finansowego , może się okazać że zapis na papierze nie będzie miał większej wartości.

#6 Kluczem do sukcesu jest dywersyfikacja portfela
Dywersyfikacja pozwala na minimalizację ryzyka inwestycji. Niektórzy inwestorzy jednocześnie akumulują maksymalne ilości metali szlachetnych na jakie ich stać. Inni dywersyfikują kupując metal od kilku róznych dilerów lub akumulując surowce pod róznymi postaciami – sztabki, monety, biżuteria itp. w odstępach czasowych.

#7 Wiedza to podstawa
Powtórzę to po raz kolejny. Podstawą efektywnego inwestowania jest wiedza. Jeśli chcesz inwestować w metale szlachetne poznaj podstawowe mechanizmy jakie rządzą rynkami kruszców. Jeśli masz pytania nie wachaj się ich zadawać. I najważniejsze - nie sugeruj się wszystkim co widzisz, słuchasz w mediach, a także zachowaj dyastans co do opinii niektórych analityków.