Czym różni się sól kamienna od morskiej czy kuchennej?
Otóż te trzy, z pozoru podobne przyprawy, różnią się sposobem ich pozyskiwania i wartością odżywczą.
Sól kamienna – jest wydobywana na dużych głębokościach, w kopalniach soli,
Sól morska – powstaje poprzez naturalne odparowanie morskiej wody.
Sól oczyszczona - zawiera chlorek sodu, jest oczyszczona chemicznie – metodą ługowania. Podczas procesu oczyszczania sól pozbywana jest wszystkich dobroczynnych mikroelementów i nie posiada żadnych wartości. Owszem wzbogaca się ją dodatkowo w jod, ale to tylko niewielki procent tego co powinna zawierać prawdziwa wartościowa sól. Do procesu oczyszczania używa się różnego rodzaju substancji chemicznych tak jak na przykład kwas siarczkowy. Następnie ta substancja jest podgrzewana do 400 stopni C, by całkowicie wyschnąć i przekształcić się w coś co nazywamy potocznie solą.
Najzdrowsza dla naszego organizmu jest sól morska. Zawiera bowiem bogate źródło wszelkich mikroelementów, które są tak potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wśród cennych mikroelementów znajdziemy magnez, lit, selen, cynk czy jod.
Dodatkowo prawdziwa sól morska ma działanie alkalizujące dla naszych tkanek, idealnie oczyszcza nasz organizm z toksyn i resztek przemiany materii, poprawia wygląd naszej cery, pomaga w leczeniu trądziku oraz „pomarańczowej skórki”, a dodatkowo wpływa na poprawę krążenia.
Badania pokazują, że społeczności, w których spożywa się tylko sól morską (Hiszpania, Wenezuela, Japonia, Irlandia) wykazują niższą zachorowalność na miażdżycę czy białaczki limfatyczne. Dlatego unikajmy chemicznie oczyszczanej soli, stosujmy tylko tę naturalną.
Źródło: Kuchnia i medycyna, J.Aleksandrowicz, I.Gumowska, wyd. WATRA, Warszawa, Raw Food Bible- Craig B. Sommers.
Skład: sól morska drobna 100%.
Zastosowanie: doskonała jako zamiennik soli kuchennej.
Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu.
Informacja alergiczna:
Produkt może zawierać śladowe ilości glutenu, soi, sezamu, orzeszków ziemnych i innych orzechów ze względu na konfekcjonowanie w zakładzie, w którym paczkowane są surowce zawierające ww. alergeny.