PŁATNOŚĆ
mBank
28 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 747585
.
.NIE JESTEŚMY PŁATNIKIEM VAT, NIE WYSTAWIAMY FAKTUR
WYSYŁKA
Wysyłka tylko na terenie Polski !!!
Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym.
OPIS PRODUKTU
Sól Himalajska różowa - drobna 1 kg
Sól Himalajska Krystaliczna to najczystsza sól Ziemi, bez zanieczyszczeń chemicznych, zawiera 84 naturalne minerały. Powstała w miejscu, gdzie setki milionów lat temu energia słoneczna osuszyła pierwotny ocean.
Sól ta wydobywana jest z 400-600 metrów głębokości.
W przeciwieństwie do powszechnie używanego, szkodliwego chlorku sodu, himalajska sól krystaliczna wykazuje niezwykłe właściwości prozdrowotne.
Zawiera ona aż 84 minerały w formie koloidalnej, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mikroelementy mają postać drobnych cząsteczek, dzięki czemu mogą być z łatwością absorbowane przez komórki ludzkiego ciała.
Sól Himalajska stosowana w kuchni, uzupełnia niedobory mikroelementów w codziennej diecie. W tym miejscu należy podkreślić iż Sól Himalajska nie posiada zanieczyszczeń jakimi są metale ciężkie, jak w przypadku soli morskiej. Zatopione tankowce uwalniają miliony ton chemicznych substancji osadzają się w wodzie, z której czerpana jest następnie sól.
Sól Himalajska posiada biało-różowy kolor, jest on zależny od koloru skały z której pochodzi. Im bardziej różowy kolor tym więcej żelaza znajduje się w danej soli.
Wydobywana jest metodą konwencjonalną – ręcznie bez używania ładunków wybuchowych, płukana wodą i osuszana w słońcu.
Nie jest produktem rafinowanym ani też nie posiada żadnych wzbogaceń chemicznych. Nie jest wybielana.
Sól w życiu codziennym
Najważniejszym użyciem soli himalajskiej to gospodarstwo domowe: do gotowania, pieczenia itd.
Soli Himalajskiej możemy spożywać dziennie do wielkości 5-6 gram.
Nadużywanie soli to podwyższone ciśnienie tętnicze krwi i osteoporoza.
Nadwyżki soli nie są wydalane przez organizm samodzielnie, zazwyczaj wydalają się także witaminy. Osoby cierpiące na choroby nerek, z podwyższonym ciśnieniem lub chorzy na serce powinni ograniczyć spożywanie soli lub skonsultować to z lekarzem.
Szczególna zawartość, czystość i wartość energetyczna soli himalajskiej przyczynia sie do wielkiej roli, którą zajęła w medycynie naturalnej.
Do picia jako solanka lub jako zastępcze do solenia można wykonać samemu roztwór nasycony tj: 100ml wody musi rozpuścić 26% soli - jest to wówczas roztwór nasycony.
Do słoika który możemy szczelnie zamknąć wkładamy bryły soli i zalewamy wodą źródlaną (niegazowaną). W słoiku musi pozostać na dnie sól nierozpuszczona, która z czasem i w miarę dolewania wody rozpuści się.
Sol krystaliczna przeciwko bólowi ucha środkowego
Woreczki z solą, mogą być przydatne wielokrotnie. Do bawełnianej/lnianej ściereczki lub woreczka wsypujemy 1 filiżankę soli proszku i zawiązujemy. Wykonany w ten sposób woreczek ogrzewamy na pokrywce garnka gotującej się wody a następnie przykładamy do ucha. Już po niewielu minutach czujemy ulgę w bólu.
Można także przyrządzić mieszankę, do soli dodajemy kilka gram suszonego rumianku.
Sól krystaliczna przeciwko katarowi.
Robimy roztwór 26%, mieszamy z tego 0,5 ml z woda 8 ml a następnie pipetą wprowadzamy do nosa. Zastępuje to inne krople do nosa a roztwór można wielokrotnie używać.
Sol krystaliczna do płukania gardła
2-3 łyżek roztworu soli, 1 filiżanka wody, dodając troszkę szałwi lub rumianku ekstraktu lub zamiast wody dodać herbatę z szałwii lub rumianku. Otrzymujemy wspaniały roztwór, którym przy podrażnieniach gardła lub jamy ustnej płuczemy.
Kąpiel przy przeziębieniach, wyczerpaniach organizmu i odtruwaniu.
Robiąc wcześniej roztwór z brył soli i wody (1 kg brył + 5 litrów wody), zlewamy wodą do wanny a następnie dolewamy normalnej wody możliwie najcieplej i ekstraktu z rumianku lub olejku eterycznego np. eukaliptus.
Ciało wchłania całą swoją powierzchnią mikroelementy co jednocześnie wspomaga układ odpornościowy. Kąpiele takie bierzemy raz w tygodniu.
Można także wykonać kąpiele stóp.
Solanka -odtruwanie organizmu.
By odtruć organizm w najbardziej naturalny sposób używamy do tego celu soli himalajskiej.
Codziennie wypijamy 1 szklankę 250 ml wody+ 1 łyżka stołowa roztworu nasyconego.
Sól himalajska w kosmetyce
Okłady na przetłuszczoną skórę głowy.
¼ filiżanki oleju arganowego lub lnianego
1 łyżeczka soli proszku
Dokładnie wymieszać by sól rozpuściła się a następnie nanieść na skórę głowy i wmasować. Pozostawiając na 10 minut a następnie umyć delikatnym szamponem.
Przy długich włosach, należy uprzednio włosy posmarować tylko olejem w celu zabezpieczenia przed sola, której włosy nie lubią.
Masaż twarzy bryłą soli
W bryle soli jest zawartych najwięcej informacji energetycznych. Wilgoć skóry rozpuszcza sól, którą masujemy twarz a następnie wilgoć ta wnika w głąb skóry zaopatrując ją w minerały. Masaż taki wykonujemy około 2-5 minut a następnie twarz przemywamy letnią wodą. Solą można także masować całe ciało, mając prawie natychmiast oczekiwane efekty. Sól odgrywa rolę peelingu.
Okłady na twarz z roztworu solnego
Filiżanka nasyconego roztworu solnego, flanela
Roztworem solnym nasączamy flanelę tak by nie ociekała i okładamy nią twarz na 5-10 minut. Następnie omywamy letnia woda i nakładamy krem.
Peeling do twarzy i ciała.
4 łyżki oleju arganowego lub innego
1 łyżeczka soli proszku, w zależności od potrzeby wykonujemy wielokrotność podanej recepty.
Dokładnie mieszamy a następnie twarz i ciało masujemy, uzyskując jednocześnie efekt peelingu jak i natłuszczenia skóry. Peeling można wykonywać 1 x w tygodniu.
Maseczka do twarzy i dekoltu
1 łyżka roztworu soli
1 łyżka oleju arganowego
Dokładnie wymieszać a następnie nałożyć na twarz i dekolt. Po 5 minutach zdejmujemy i obmywamy letnia wodą. Następnie należy nanieść krem.
Kąpiel upiększająca
Sól rozpuszczamy uprzednio w wodzie a następnie roztwor dodajemy do wanny z olejkiem etercznym, miodem lub innymi ziołami.