Charakterystyka:
Sól himalajska różowa gruba.
Powstała w miejscu, gdzie setki milionów lat temu energia słoneczna osuszyła pierwotny ocean - we wschodnim pasie Karakorum w Himalajach (Pakistan). Wydobywana jest ręcznie z 400-600 metrów głębokości, metodą konwencjonalną – ręcznie bez używania ładunków wybuchowych, płukana wodą i osuszana w słońcu.
Zawarte w niej minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mikroelementy mają postać drobnych cząsteczek, dzięki czemu mogą być z łatwością absorbowane przez komórki ludzkiego ciała, nie obciążając nerek. Sól Himalajska stosowana w kuchni, uzupełnia niedobory mikro- i makro- elementów w codziennej diecie.
Jest też wykorzystywana w medycynie alternatywnej, np. do inhalacji, płukanek gardła, kompresów (w formie roztworu), oraz w kosmetyce: do przygotowania kąpieli zdrowotno-relaksujących, wyszczuplających, likwidujących cellulit, poprawiających przemianę materii, nawilżających skórę i regenerujących (w połączeniu z naturalnymi ziołami, olejkami eterycznymi, naparami) lub dla zredukowania promieni emitowanych przez komputery i sprzęt elektroniczny.
W odróżnieniu do soli kuchennej (NaCL), sól himalajska nie posiada zanieczyszczeń (metali ciężkich). Nie jest produktem rafinowanym, nie posiada żadnych dodatków chemicznych i nie jest wybielana. Dlatego jest wspaniałą alternatywą dla soli kuchennej i kamiennej.
Różowy odcień soli świadczy o zawartości wielu korzystnych dla ciała biopierwiastków, w tym żelaza.
Dodawaj ją wszędzie tam, gdzie standardowo używasz zwykłej soli. Dosmakuj potrawę lub po prostu dodaj jej atrakcyjnego diamentowego wyglądu.
Zastosowanie:
Do dosmaczania każdej potrawy oraz w kosmetyce i medycynie alternatywnej.
Opakowanie:
Zakupiony produkt zostanie zważony do przeźroczystej grubej torebki zgrzewanej, z atestem, oznaczonej etykietą z nazwą, składem i datą ważności.
Informacja o alergenach: Produkt może zawierać śladowe ilości: gorczycy, soi, selera, sezamu, glutenu, orzeszków ziemnych, innych orzechów, jaj i laktozy.