|
Opis:
Nieprzetworzona w procesie produkcji. Wydobywana ręcznie, w tradycyjny sposób (tzn. przez płukanie i suszenie). Osiadająca na dnie oceanicznym sól, została pokryta lawą oraz wieczną zmarzliną, co pozwoliło przetrwać jej w niezmienionej formie, aż do dzisiejszych czasów. Dzięki tej naturalnej ochronie i brakiem kontaktu z zanieczyszczeniami, różowa sól himalajska jest najczystszą, jaką możemy spotkać na ziemi.
|
|
|
Właściwości:
Różowa sól himalajska zawiera spektrum 84 minerałów oraz innych pierwiastków, których na próżno szukać w soli tradycyjnej.
Tak duża różnorodność kolorystyczna kryształków soli himalajskiej (od licznych odcieni bieli, przez róż, aż po czerwień), jest wynikiem właśnie tego niezwykłego bogactwa mineralnego, a w szczególności żelaza.
W przeszło 85% składa się ona z roztworu chlorku sodu i w niespełna 15% z innych minerałów, w tym m. in. węgla, wodoru, litu, tlenu, azotu, fluoru, sodu, krzemu, magnezu, wapnia, siarki, wspomnianego już wcześniej żelaza, chromu, manganu, cynku, jodu oraz wielu innych.
Różowa sól himalajska, wspomaga utrzymanie równowagi i harmonii w naszym organizmie. Stosuje się ją nie tylko jako zamiennik soli spożywczej, ale także jako składnik solanek do zabiegów zdrowotnych i kosmetycznych. Jest to substancja, która znalazła zastosowanie w kąpielach odmładzających, regenerujących i odtruwających.
|
|
|
Zastosowanie:
- Jako alternatywa dla tradycyjnej soli kuchennej.
- Jako solankę odtruwającą nasz organizm. Do 250 ml wody dodaj 1 łyżkę roztworu nasyconego soli himalajskiej (w celu uzyskania roztworu nasyconego, do ciepłej wody wsyp sól i mieszamy, aby się rozpuściła. Dosypujemy sól do wody aż do momentu, gdy przestanie się ona rozpuszczać). Zaleca się picie jednej szklanki dziennie.
- Jako dodatek do kąpieli solankowych. Jest to doskonały sposób na regenerację mięśni po wysiłku fizycznym. Do wanny z ciepłą wodą (temperatura ok. 37 stopni C) wlej roztwór soli himalajskiej (1 kg soli na 4 litry wody). Kąpiel taka powinna trwać maksymalnie 30 minut. Osoby u których występują problemy z krążeniem, powinny wcześniej skonsultować się z lekarzem, czy mogą korzystać z takich kąpieli.
- Jako składnik roztworów do płukanek solankowych (do 1 szklanki wody dodaj 1 łyżkę stołową soli). Roztwór z soli himalajskiej można dodawać do domowych maseczek, a samą sól zmieszaną z oliwą lub olejem kokosowym możemy stosować jako peeling do twarzy i ciała.
|
|