Wysyłka:
W trosce o szybkość realizacji zamówień, uprzejmie prosimy o wypełnianie formularza dostawy, w celu odpowiedniej klasyfikacji zamówień.
Przy zakupie kilku przedmiotów za wysyłkę zapłacisz raz.Jeżeli przy zakupionych produktach widnieje różna cena przesyłki, obowiązuje najwyższa z podanych kwot przy odpowiedniej opcji wysyłki.
Dane do wpłaty:
62 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 721181
W tytule przelewu prosimy wpisać swój login Allegro.
Regulamin:
Przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z regulaminem dostępnym na stronie "o mnie"
Ryszard Kinalski NEUROFIZJOLOGIA KLINICZNA DLA NEUROREHABILITACJI
Autor: Ryszard Kinalski
Tytuł: Neurofizjologia kliniczna dla neurorehabilitacji
Podtytuł: Podręcznik dla studentów i absolwentów wydziałów fizjoterapii
Wydawnictwo: MedPharm Polska
Rok wydania: 2008
Wersja językowa: polska
Ilość stron: 430
Format: 164 x 234 mm
Oprawa: miękka
ISBN:[zasłonięte]978-83466-66-7
Monografia stanowi obszerne kompendium wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej, dla studentów wydziałów fizjoterapii szkół wyższych medycznych i wychowania fizycznego oraz absolwentów tych wydziałów, specjalizujących się w rehabilitacji medycznej z ukierunkowaniem na neurorehabilitację. Autor – wieloletni specjalista w tej dziedzinie – omawia kolejno wybrane zagadnienia dotyczące struktury i funkcji obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego, aparaturę i testy diagnostyczne, umożliwiające kwantyfikację zaburzeń funkcji tych układów, oraz zagadnienia interesujące klinicystów, zajmujących się neurorehabilitacją – w tym fizjoterapią – osób z uszkodzeniem mózgu i rdzenia kręgowego.
Całość charakteryzuje się dopasowanym dla studentów poziomem naukowym i sposobem przedstawiania materiału. Podręcznik stanowi nowość na rynku księgarskim, na którym brakuje podobnych pozycji. Powinien on być nie tylko podstawą nauczania studentów fizjoterapii, lecz także trafić do czytelników zainteresowanych neurofizjologią kliniczną i neurorehabilitacją.
Zapisy SSR rejestruje się jednocześnie z czterech kończyń i mierzy się ich latencje oraz amplitutdy pp(peak to peak, tj. od szczytów iglic negatywnych do pozytywnych). Za nieprawiegdłowe SSR uznaje się takie, których wartości latencji są dłuższe od wartości 2 SD latencji obliczonych (w danej pracowni) dla osób zdrowych.
[Fragment książki, str. 306 ]