Książka odsłania tajemnice poprawnego rysowania, uczy, jak osiągnąć głębię, cień, właściwą perspektywę, jak namalować proporcjonalną twarz lub zwierzę, które techniki są najlepsze do tworzenia portretów, a jakie do malowania krajobrazu, w jaki sposób zrobić malarską wersję rodzinnego zdjęcia. Zawiera też słowniczek z objaśnieniami podstawowych terminów oraz opis technik malowania piórkiem, kredkami, flamastrem, farbami akwarelowymi i olejnymi.
Dar rysowania jest nie tylko przywilejem niewielkiej grupki szczęśliwców, którzy z nim przyszli na świat. Rysować każdy może. Każdy z nas może się tego nauczyć - niezależnie od wieku i wykształcenia. Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, jest nieustanna obserwacja.
Niewykluczone, iż początkowo będziecie mieć wrażenie, że Wasze prace nie są udane. Spójrzcie na to inaczej. Każdy rysunek, zły lub dobry, jest niezwykle istotny w procesie uczenia się. Zaczynajcie od prostych motywów, dzięki którym zdobędziecie doświadczenie. Wkrótce będziecie mogli sięgnąć do bardziej skomplikowanych. Szkicujcie każdego dnia, kiedy i gdzie tylko będziecie mieć ku temu sposobność - stary klucz, kilka owoców, gałąź, ulicę, ludzi, domowe zwierzaki. Zawartość szkicownika będzie świadectwem rosnących umiejętności i wiary we własne siły. Ta książka zachęca do doboru materiałów rysunkowych, jednocześnie prezentuje efekty jakie dają.
Książka została podzielona na siedem grup projektowych: pejzaż, martwa natura, rośliny, woda, zwierzęta domowe, budynki, ludzie. Liczne fotografie zamieszczone w części pierwszej przedstawiają różnorodność możliwą w każdej grupie tematycznej. Do każdego projektu została wybrana jedna lub więcej fotografii, których zadaniem jest uwypuklenie określonych aspektów.
Na końcu książki znajduje się słowniczek, zawierający informacje dotyczące materiałów i technik rysunkowych, objaśniający też podstawowe terminy plastyczne. W ramkach przy zdjęciach odnajdziecie objaśnienia i ważne wskazówki.
Stron 191, Klub Dla Ciebie
|