Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Rubieże kultury popularnej

17-10-2014, 8:00
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 36 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 4615380427
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 5   
Koniec: 17-10-2014 07:52:01

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Rubieże kultury popularnej
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]18863
Wymiar: 14.5x21.0cm
Ilość stron: 400
Rok wydania: 2012
Wydawca: Galeria Miejska Arsenał
Rodzaj okładki: Miękka
Autor: Nacher Anna
Stan: Nowa

Opis książki

Podtytuł: popkultura w świecie przepływów
Anna Nacher w książce "Rubieże kultury popularnej. Popkultura w świecie przepływów" uchwyciła nie tylko rozmaitość i różnorodność współczesnych praktyk kulturowych, które zwykliśmy określać, jako zjawiska czy teksty kultury popularnej, ale zaproponowała odbiorcy niezwykle interesującą wędrówkę szlakiem wydarzeń i procesów mało rozpoznanych w podejmującej problemy popkultury literaturze. W toku barwnej i błyskotliwie tworzonej opowieści Autorka analizuje działalność undergroundowych wytwórni muzycznych, pojawienie się kultury używania substancji psychoaktywnych, slow food, miejskie praktyki oporu w postaci guerilla gardening, hipsterstwo, etnodesign czy fenomenem tzw. world music. Swoje rozważania prowadzi w oparciu o krytyczny aparat pojęciowy współczesnego kulturoznawstwa (często przywołując pojęcie ekonomii dyskursywnej), ale i z rzadko spotykanym zaangażowaniem, które jest niewątpliwie jednym z największych walorów tej książki. "Rubieże kultury popularnej" są bowiem efektem nie tylko wnikliwej pasji badawczej Autorki, ale również swoistym zapisem doświadczeń biograficznych Anny Nacher, jej głębokiego zainteresowania muzyką, ekologią, sztuką, mediami czy praktykami kontrkultury. Tak powstała fascynująca książka, która próbuje uchwycić dynamikę współczesnej kultury popularnej, wskazując na intrygujące paralele, powiązania i konteksty zjawisk, które podważają podziały i demontują stabilne granice między formalnymi i nieformalnymi obiegami kultury, jak też między różnie wartościowanymi zjawiskami popkultury.
Zobacz także...