Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ROZBUDOWA OŚRODKA. Pomóż budować azyl zwierzęcy!

27-02-2012, 13:51
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 1 zł      Aktualna cena: 1 zł     
Użytkownik ORZW
numer aukcji: 2073138050
Miejscowość PRZEMYŚL
Kupiono sztuk: 51    Licytowało: 4    Wyświetleń: 241   
Koniec: 05-02-2012 17:30:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

www.orzw.pl

Na schronienie w naszym ośrodku zwierzęta mogą liczyć już od kilkunastu lat. Z każdym sezonem ilość trafiających do nas osobników znacznie się zwiększa. W ostatnim roku przyjęliśmy ponad czterysta poszkodowanych przedstawicieli polskiej fauny. Przybywają do nas głównie zwierzęta, które ucierpiały z winy człowieka. Są one w większości objęte ochroną ścisłą. Żadnemu nie odmawiamy pomocy, a do każdego z osobna, bez względu na jego gatunek, stan obrażeń, rokowania, podchodzimy z identycznym zaangażowaniem i profesjonalizmem - ratujemy i robimy wszystko co w naszej mocy. Podopiecznym oferujemy swój sprzęt, wiedzę, doświadczenie, wolny czas i wsparcie finansowe w ramach naszych możliwości. Leczenie wszystkich pacjentów pochłania olbrzymie fundusze. Koszty wyżywienia, leków, środków opatrunkowych i artykułów chirurgicznych są ogromne, bez nich kuracja poszkodowanych zwierząt nie miałaby szansy powodzenia. Stale rosnąca ilość pensjonariuszy nakłada na nas nowe wyzwania oraz stawia przed poważnymi problemami - brakiem miejsca i odpowiedniego zaplecza dla wszystkich poszkodowanych osobników. Kilka postawionych własnymi nakładami wolier nie wystarcza. Coraz częściej w sezonie, gdy trafia do nas najwięcej ofiar, musimy głowić się nad tym, gdzie ulokować niektórych naszych podopiecznych. Nieraz mieliśmy do czynienia z sytuacjami, gdy byliśmy zmuszeni trzymać ich w małych klatkach i pudełkach we własnych domach, ponieważ wszystkie nasze schronienia były już przepełnione.

Niestety aktualne, bieżące wydatki już nas przerosły i nie jesteśmy w stanie dokładać więcej środków z własnej kieszeni, a zwierząt przybywa. Osiągnęliśmy granicę, której bez wsparcia z zewnątrz nie bylibyśmy w stanie przekroczyć i w dalszym ciągu się rozwijać. Założenie oficjalnej fundacji i możliwość przyjmowania od Państwa darowizn znacznie polepszyło sytuację finansową ośrodka pozwalając sprostać większej części bieżących wydatków. Pozwoliło również pozyskiwać sponsorów oraz zapoczątkować kilka bardzo ważnych dla naszego funkcjonowania inwestycji. Głównie dzięki Państwu możemy się rozwijać i pomyślnie spoglądać w przyszłość z każdym rokiem ulepszając nasze zaplecze, co diametralnie przekłada się na zdrowie naszych pacjentów. Planów mamy sporo, blokują nas tylko ograniczone finanse. Są to nowe programy edukacyjne, współpraca z wieloma organizacjami i placówkami naukowymi, eksperymentalne zabiegi, wdrażanie najnowszych technologii medycyny weterynaryjnej, których nikt do tej pory nie praktykował u zwierząt dzikich. Przede wszystkim w naszych planach mamy intensywną rozbudowę zaplecza, aby sprostać zwiększającej się liczbie trafiających do nas podopiecznych. To właśnie profesjonalna infrastruktura ośrodka jest kluczem do sukcesu i uzyskiwania jak największej przeżywalności procentowej wśród poszkodowanych osobników dzikich. Własnymi rękami udało nam się ogrodzić odpowiedni kawał terenu, na którym chcemy stworzyć azyl z prawdziwego zdarzenia. Dużo zrobiliśmy, ale jeszcze więcej zostało do zrobienia. Mamy już przygotowany plan zagospodarowania przestrzennego, mamy również wstępne projekty następnych wolier, zagród, wybiegów i schronień, jak i uzbrojenia terenu, ścieżek, dojazdów, kanalizacji, instalacji wodnych oraz elektrycznych. Każda kolejna, najmniejsza inwestycja znacznie zwiększa nasz potencjał i możliwości w niesieniu pomocy dzikim zwierzętom.

Jeżeli tylko uda nam się pozyskać fundusze na ten cel, to w najbliższej przyszłości planujemy wybudować i zasilić ośrodek w:

  • odpowiednio przystosowaną wolierę dla największych ptaków drapieżnych (bieliki),
  • dużą wolierę dla dużych ptaków drapieżnych (orły, orliki),
  • odpowiednią ilość wolier dla średnich ptaków drapieżnych (myszołowy, jestrzębie, sokoły),
  • odpowiednią ilość wolier dla małych ptaków drapieżnych (pustułki),
  • mniejszą wolierę przystosowaną dla sów,
  • odpowiednią ilość klatek dla małych ptaków pospolitych,
  • schronienie z wybiegiem rehabilitacyjnym dla ptaków brodzących (bociany, żurawie),
  • schronienie z wybiegiem rehabilitacyjnym dla największych drapieżników (niedźwiedzie),
  • schronienie z wybiegiem rehabilitacyjnym dla dużych drapieżników (rysie),
  • schronienie z wybiegiem rehabilitacyjnym dla mniejszych drapieżników (wilki),
  • dodatkowe woliery rehabilitacyjne dla małych drapieżników (lisy),
  • schronienie z wybiegiem rehabilitacyjnym dla zwierząt leśnych, w tym przeżuwaczy (sarny),
  • odpowiednio zabezpieczone środowisko wodne dla zwierząt stawowych i bagiennych (łabędzie, rzadkie gatunki ptaków).

Wszystkie te ambitne plany mają na celu przede wszystkim zbudowanie ośrodka profesjonalnego, ośrodka, który zapewni zwierzakom dojście do pełni sił w środowisku jak najbardziej zbliżonym do tego naturalnego, do którego zostały w pełni przystosowane. Każde tego typu inwestycje pociągają za sobą olbrzymie koszty finansowe. Nie licząc akcji ściśle tematycznych, wszystkie środki uzyskane za pośrednictwem tego ogólnego programu pt."Rozbudowa ośrodka" zostaną przeznaczone na wszelkie wydatki związane z rozwijaniem infrastruktury i rozbudową zaplecza ujętego powyżej wg aktualnych potrzeb.

Dziękujemy Państwu serdecznie za wsparcie!

Zarząd Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych


Jako, że regulamin serwisu Allegro zabrania wystawiania aukcji bezprzedmiotowych, każdy darczyńca, który zdecyduje się wspomóc nasz program "Rozbudowa ośrodka", otrzyma kieszonkowy kalendarzyk prowadzonej przez nas lecznicy. Wręczymy go w siedzibie naszej fundacji. Bez względu na wielkość zalicytowanej kwoty, przedmiotem aukcji jest jedna sztuka, chyba że poinformują nas Państwo, iż życzą sobie wylicytowaną ilość. Opcjonalnie możliwe jest również dostarczenie ich do Państwa przesyłką pocztową. W tym celu prosimy o poinformowanie nas o takiej chęci osobną wiadomością elektroniczną.


Galeria:




Więcej zdjęć naszego ośrodka do obejrzenia w Fotogalerii.
Zdjęcia z leczenia naszych podopiecznych można obejrzeć Tutaj.


Aktualne rezultaty:


30 IX 2011r.

Przy pomocy kolejnych środków udało się postawić na wybiegu rekonwalescencyjnym dla zwierząt leśnych, w tym przeżuwaczy, drewniane schronienie, które będzie służyć dochodzącym do zdrowia sarnom. Wnętrze budynku będzie pełnić funkcję rehabilitacyjną dla lżej poszkodowanych osobników i zostanie z czasem specjalistycznie wyposażane w ramach funduszy akcji "Pogotowie dla saren". Wielkie dzięki za okazaną pomoc!


22 XII 2010r.

Przy napływających funduszach udało się częściowo wesprzeć i ukończyć inwestycję budowy nowej klatki zapoczątkowanej akcją "Dom dla lisiczki". Dzięki nowej, wzmocnionej wolierze, w której na co dzień przebywa nasza podopieczna, mamy możliwość odpowiedniego przyjęcia niespodziewanego, dużego drapieżnika, takiego jak: ryś lub wilk.


9 VII 2009r.

Dzięki Państwa wsparciu udało się profesjonalnie ogrodzić teren naszego ośrodka. Działka została otoczona specjalistycznym "pastuchem" elektrycznym, który strzeże pensjonariuszy w nocy przed licznymi drapieżnikami (lisy) oraz uniemożliwia naszym pacjentom samowolne opuszczanie terenu azylu. Dodatkowo, wzdłuż ogrodzenia zostały wykonane liczne nasadzenia, które za kilka lat otoczą ośrodek naturalnym i wysokim ogrodzeniem. Dziękujemy za wsparcie!

KRS: 000[zasłonięte]3847

Kredyt Bank o/Przemyśl

27 1500 [zasłonięte] 1[zasłonięte]6341605 [zasłonięte] 439000

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

ul. Zamoyskiego 15
37-700 Przemyśl

Tel.: 500-[zasłonięte]-574

[zasłonięte]@gmail.com

Fundacja Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

ul. Zamoyskiego 15, 37-700 Przemyśl, Polska

Tel.: +48 16[zasłonięte]678-71, Kom.: +48 [zasłonięte]-052-574, KRS: 000[zasłonięte]3847, NIP: 795[zasłonięte]246-03, REGON: 18[zasłonięte]432 | www.orzw.pl | [zasłonięte]@gmail.com

Kredyt Bank, oddział Przemyśl: 27 1500 [zasłonięte] 1[zasłonięte]6341605 [zasłonięte] 439000

&#[zasłonięte]169 20. Wszelkie prawa zastrzeżone przez Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Wszystkie użyte materiały jak: teksty, zdjęcia, logo oraz pozostałe elementy graficzne szablonu są własnością Fundacji Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.