Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ROUTER P 6361 CERBERUS XP/7/VISTA/ i inne

19-01-2012, 9:20
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 15.50 zł     
Użytkownik kbienias
numer aukcji: 2050745538
Miejscowość Sopot
Licytowało: 2    Wyświetleń: 33   
Koniec: 25-01-2012 22:00:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Mam do sprzedania używany 1 miesiąc ROUTER CERBERUS P6361. Dostałem go w grudniu 2011 na święta w prezencie od Kuzyna. Niestety już wcześniej kupiłem sobie tej firmy sprzęt tylko inny model wyższy. Sprawdzony czy działa, nie nosi żadnych śladów uzytkowania. Nówka sztuka tylko że był przetestowany, zastanawiałem się, który zostawić. Patrząc na opis sami zrozumiecie dlaczego....
Cerberus [P 6361] 802.11n to idealne urządzenie umożliwiające podział łącz kablowych Aster/UPC/Vectra/Multimedia między kilka komputerów.

Teraz sieć w Twoim domu lub biurze sięgnie dalej, może więcej i szybciej, będzie wydajniejsza.

Router szerokopasmowy Cerberus [P 6361] pozwala na 3-krotnie szybsze przesyłanie danych niż poprzednia technologia 802.11g, bo z maksymalną prędkością aż do 150 Mb/s. Routery pracujące w standardzie 802.11n potrafią wykorzystać zjawisko interferencji fal (spowodowanej odbijaniem się fal od ścian i przedmiotów) do wzmocnienia sygnału i eliminują ewentualne zakłócenia.

Aby sprostać coraz intensywniejszym zastosowaniom bezprzewodowego internetu, niezbędna jest o wiele większa wydajność. Jest ona również konieczna do obsługi wielu operacji jednocześnie w ramach jednej sieci. Przykładem takich zastosowań jest przesyłanie plików multimedialnych, w tym plików wideo o wysokiej rozdzielczości (high-definition) oraz korzystanie z gier w sieci bezprzewodowej.

Drugą zaletą jest zwiększenie zasięgu, który może wynosić ponad 100 metrów w otwartym terenie i to przy wykorzystaniu zwykłej anteny. Rzeczywisty zasięg oczywiście zależy od zastosowanych nadajników, ale będzie i tak kilkakrotnie większy od osiągalnego w dotychczasowym standardzie 802.11g. W przestrzeni domowej czy biurowej wpływ na zasięg może mieć np. grubość ścian. 802.11n to także mniej martwych punktów sieci bezprzewodowej w porównaniu do poprzedników i lepsze pokrycie sygnałem, co powoduje, że sieć bezprzewodowa dotrze do wszystkich pomieszczeń i zakamarków domu/biura.

Cerberus [P 6361] pełni funkcję bramy (ang. gateway), dzięki której można podłączyć sieć lokalną do internetu. Dla sieci bezprzewodowych pełni funkcję punktu dostępowego (access point). Urządzenie umożliwia zarządzanie pasmem (QoS), bazującym na adresach IP, protokołach i numerach portów, co pozwala na wydajne podzielenie łącza przydzielonego od ISP dla konkretnych użytkowników lub protokołów sieciowych i zapobiega zapychaniu łącza internetowego. Wyposażony w technologię WPS Wireless Protected Setup umożliwiającą automatyczne zabezpieczenie sieci w kilka sekund. Wszystkie funkcje urządzenia można łatwo konfigurować z poziomu przeglądarki internetowej.

Ponadto najnowszy router Pentagram bezproblemowo współpracuje również ze starszymi urządzeniami, działającymi w standardach: b, g.


Najważniejsze cechy PENTAGRAM Cerberus [P 6361]:
  • idealny do podziału Aster/UPC/Vectra/Multimedia (DSL) między kilka komputerów
  • standard 802.11n 1T2R
  • maksymalny transfer 150 MB
  • zaawansowany Traffic Control
  • Wyposażony w technoogie (WPS) Wireless Protected Setup
  • podział i zarządzanie pasmem
  • obsługa DDNS
  • wsparcie dla VPN
  • wbudowany firewall umożliwiający kontrolę rodzicielską (blokowanie URL)
  • zdalne zarządzanie routerem dzięki obsłudze protokołu SNMP
  • szyfrowanie WEP, WPA i WPA2/PS
  • super mocna antena (5 dBi)
  • 2 lata gwarancji Door To Door

Pentagram Cerberus P 6361 w odróżnieniu od wcześniej testowanego modelu Cerberus P 6341 wyposażony został w jedną antenę nadawczo-odbiorczą. Ogranicza ona teoretyczną maksymalną przepustowość z 300 do 150 Mb/s. Router ponadto ma cztery porty Ethernet 100 Mbit/s, oraz jeden pozwalający na podłączenie linii DSL. Na tylnym panelu znajdziemy również przycisk WPS umożliwiający szybkie ustawienie procedury bezpieczeństwa w bezprzewodowej transmisji

Współdzielenie łącza internetowego w domu to często spotykana praktyka. Granie przez Internet, wykorzystywanie informacji zawartych w sieci globalnej czy współtworzenie projektów to zaledwie początek tego, co Sieć może nam zaoferować. Aby w pełni wykorzystać wszystkie jej możliwości oprócz komputera klasy PC często w domu mamy także laptopa oraz konsolę. Połączenie wszystkich tych urządzeń i umożliwienie im „wyjście na zewnętrz” bez routera byłoby niemożliwe. W ofertach sklepów znajdziemy ich bardzo dużo. Będą różniły się miedzy sobą ceną, liczbą oraz szybkością złączy sieciowych a także użytym w nich standardem Wi-Fi. Dziś w naszym zestawieniu pojawia się firma Pentagram ze swoim Cerberusem P 6361. Czy urządzenie za 130 zł jest w stanie dorównać droższej konkurencji ? Zapraszamy do dalszej części opisu.


Menu jakie znajdziemy w Cerberusie P 6361 jest zdecydowanie lepiej rozplanowane oraz łatwiejsze w nawigacji niż to, prezentowane niedawno w modelu P 6341. Niestety oba mają jedną wspólną cechę – działają wolno. Dużym plusem menu modelu P 6361 jest umieszczenie podpowiedzi po prawej stronie ekranu. Aby ułatwić konfiguracje urządzenia Pentagram dołącza bardzo rozbudowaną instrukcją obsługi, którą znajdziemy na płycie CD. Jest ona w całości napisana po polsku dzięki czemu nawet osoby nie posiadające podstawowej wiedzy o routerach bezproblemowo poradzą sobie z konfiguracją nowo kupionego Pentagrama.

źródło: http://www.chip.pl/testy/akcesoria/routery-wifi-n/pentagram-cerberus-p-6361
Jednym słowem petarda. Zaczynam od 9zł i nie kończe aukcji przed czasem..... Nie jestem jakimś manaiakiem wiecej kupuje na allegro niż sprzedaje. Po prostu pozbywam sie prezentu delikatnie. Mogę spokojnie stwierdzić że wszyutsko jest nowe jak ze sklepu po prostu moja ciekawość nie znała granic i zajrzałem, podłaczyłem przestestowałem :), bo co w świeta robić?
Każdy równe szanse ma.