Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ROUTER NEGEAR WGR614 v7

27-12-2014, 21:28
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 30 zł     
Użytkownik antimim
numer aukcji: 4919047635
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 33   
Koniec: 27-12-2014 20:52:47

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 1.20 [kg]
Tryb pracy: Access Point, Router
Standard pracy: 802.11g, 802.11b
Pasmo: 2,5 GHz
Dodatkowe funkcjonalności: Switch, Klonowanie MAC
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

NEGEAR WGR614 v7

 

Ethernet: 1WAN + 4LAN RJ-45 FAST ETHERNET (10/100mbit/s)

Wi-Fi: 802.11b/g 2,4GHz (do 54 mbit/s) 2dBi

Obsługa routera przez web konsol: DynDNS, DHCP, Port Forwarding, zapora i inne

Wymiary/waga: 28 x 175 x 118 mm; 300g

 

 

Sprzedaje własny router, który w końcu został wymieniony na nowy z powodu podniesienia prędkości dostępu do sieci internet z 60 mbit/s do 100 mbit/s …

 

Router używany 100% sprawny, udzielam gwarancje 6 miesięcy!


Posiada oryginalny zestaw i opakowanie. Obudowa z jednej strony zmieniła kolor na bardziej żółty.

Proszę zapoznać się z umieszczonej poniżej informacją i upewnić się że urządzenie spełnia państwa oczekiwań.

 

 

Informacja

 

Mimo tego, że urządzenia (router, modem, swich i inne) posiadają niby to 100 megabitowe przewodowe łącze, faktycznie one mogą obsłużyć do 65 mbit/s max. To jest absolutnie normalne dla każdego urządzenia z łączem „FAST ETHERNET”, dlatego proszę na to uważać i się nie dziwić.

 

Podobne działa bezprzewodowe łącze Wi-Fi. Deklarowana maksymalna prędkość nigdy nie może być osiągnięta.

 

 

Dla czego można używać tego routera?

 

60-65 mbit/s to jest około 5-6 megabajt na sekundę (bo 1 byte = 8 bits). Tego starczy na przeglądanie stron i ściąganie plików przez internet, drukowanie przez drukarkę sieciową i udostępnianie multimedia (filmów/muzyki/DLNA) w sieci domowej. Wszystko co dotyczy dostępu do sieci internet (jeżeli tylko pakiet internetowy nie przekracza 60 mbits/s) tę router będzie w stanie realizować na 100%. Dodatkowo router izoluje wewnętrzną sieć od zewnętrznej, obsługuje nadanie adresów IP dla każdego urządzenia w sieci i występuje jako bramka internetowa z Wi-Fi – czyli jest niezbędnym dla łączenia więcej niż jednego komputera do modemu. Dlatego podobne routery są bardzo popularne - one nie są drogie, ich nadal produkują i sprzedają.

 

Dla aktywnego dostępu do lokalnego serwera NAS, albo zbyt częstego przekazania plików pomiędzy komputerami w sieci domowej tej prędkości może zabraknąć, ale inwestować 200-500 (i nawet więcej) złotych w gigabitowy router w tym przypadku też bez sensu, bo nowy 5 portowy gigabitowy swich kosztuje tylko 70-90 płn. Jeżeli posiadacie domowy serwer plików, do którego codzienne wrzucacie backupy i inne pliki warto dokupić prosty gigabitowy swich i łączyć się do niego, a sam swich podłączyć do routera. Przy takiej konfiguracji można nie tylko oszczędzić pieniędzy i zbudować szybką sieć, ą dodatkowo pozbyć się sytuacji, kiedy jeden „sprytny klient” w sieci zaczyna coś ściągać z internetu i bardzo go obciąża, przeszkadzając innym. Wszystkie przewodowe klienty będą podłączone przez swich do routera przez jedno gniazdko i będą używać jednej kolejki. W przypadku łączenia bezpośrednie do routera urządzenia są traktowany inaczej a internet nadal jest pobierany z jednego źródła – czyli lepiej nie jest i drogi gigabitowy router nawet za pośrednictwem QoS przegrywa.

 

Wi-Fi

 

Liczyć na Wi-Fi jako jedyną metodę budowania sieci w domu albo firmie nie warto, bo nawet najnowsze i najszybsze standardy (n,ac) są bardzo mocno uzależniony od zakłóceń, odległości i ilości podłączonych urządzeń, przez co faktyczna prędkość jest niestabilna i często dużo mniejsza od deklarowanej. Każde bezprzewodowe połączenie powinno być traktowane wyłącznie jako dodatkowe i nieobciążone - nadaje się do internetu i gir, ale nie bardzo pasuje do wysyłania i pobierania plików.

 

Teoretycznie standard 802.11g (do 54mbit/s) jest już zbyt stary i jeżeli chodzie o Wi-Fi jako jedynym źródle dostępu, to lepiej używać najmniej 802.11n (do 150-300mbit/s), bo jest on fajniejszy, nowszy i szybciej chodzie... ale w rzeczywistości transfer 802.11g ma około 20mbit/s, a 802.11n około 50mbit/s, co nie dużo się różni i w ogóle jest wolne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odbiór osobisty: Warszawa Mokotów (metro Wilanowska, Sadyba Best Mall) wieczorem po 18:00, albo w godzinach pracy pod adresem ul.Świętojerska 5/7

 

Tel.kom.:[zasłonięte]729-53-52