Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ROSYJSKI KOZACKI HISTORYCZNY KINDŻAŁ Z POCHWĄ

11-04-2015, 23:02
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 329 zł     
Użytkownik Globalarts_
numer aukcji: 5219284648
Miejscowość Zaniemyśl
Wyświetleń: 8   
Koniec: 11-04-2015 22:35:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

ROSYJSKI KOZACKI HISTORYCZNY KINDŻAŁ Z POCHWĄ

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.


WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODZIWU I ZAZDROŚCI MINY TWOICH ZNAJOMYCH.


WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.


UWAGA - PRODUKT JEST WYKONYWANY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE W HISZPAŃSKIM ZAKŁADZIE PŁATNERSKIM (TEN WYJĄTKOWY PRODUKT JEST WYTWORZONY CAŁKOWICIE RĘCZNIE Z WYSOKOWĘGLOWEJ STALI TOLEDAŃSKIEJ, KTÓRA CENIONA JEST ZA BARDZO DOBRĄ JAKOŚĆ).


(SD74)


Miecz nie jest naostrzony ani przystosowany do ostrzenia. Ostrze wykonane jest ze stali toledańskiej polerowanej i wymaga konserwacji cienką warstwą oliwki lub innego środka natłuszczającego.



Producent: HISZPAŃSKI ZAKŁAD PŁATNERSKI



Materiał:


głownia: wysokowęglowa stal toledańska,


rękojeść z mosiądzu oraz stali - obicia z drewna naturalnego,


pochwa drewniana obicia mosiężne obszyta skórą naturalną.



długość 65 cm
waga: 0,8 kg


PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCZNYCH:



Kindżał (z gruz. , arab. handżar) - rodzaj długiego noża, prostego lub zakrzywionego, stosowanego jako broń biała, ceremonialna i narzędzie, wywodzący się prawdopodobnie z Gruzji, używany wśród ludów kaukaskich i tureckich, a także w Persji i Indiach. W armii rosyjskiej wchodził w skład uzbrojenia oddziałów kozackich.


Kindżał ma głownię obosieczną, rękojeść bez jelca, mocno zwężoną w miejscu uchwytu, o wydatnej głowicy, wykonywaną zwykle z drewna, kości, lub metalu. Rękojeści i pochwy kindżałów ceremonialnych bywały często bogato zdobione i wysadzane kamieniami półszlachetnymi.


W Polsce kindżałem określa się nóż o głowni prostej, typu kaukaskiej kamy. W Rosji kindżałem określa się wiele odmian sztyletów i noży bojowych.


Pokrewną bronią, często nazywaną mylnie kindżałem jest bebut (biebut), nóż pochodzenia perskiego, rozpowszechniony w Turcji i przyjęty stąd przez Kozaków, o podobnej do kindżała rękojeści i zakrzywionej głowni. Bebuty produkowane fabrycznie były na wyposażeniu różnych służb armii rosyjskiej. Od 1907 w bebuty wyposażono początkowo obsługi karabinów maszynowych, podoficerów żandarmerii, artylerzystów i saperów, a od 1917 były powszechne wśród wszystkich formacji. Na jelcu wybijane były litery i numer, być może stąd pochodzi nazwa1.



1-Kindżał [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2[zasłonięte]011-08 22:22Z [dostęp: 2[zasłonięte]011-12 17:14Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Kind%C5%BCa%C5%82&oldid=27[zasłonięte]872

/