Wszystkie istotne informacje, takie jak:
- regulamin aukcji -
- płatności -
- koszty przesyłki -
- dane firmy -
znajdziesz na stronie
O MNIE
Wszystkie herbaty, kawy i napary pakowane są w ozdobne torebki trójwarstwowe z kopertowanym dnem w kolorze ciemnozielonym o pojemności 100g i 250g. Zamówienia z jednej licytacji łączymy w 1 torebkę, na życzenie pakujemy oddzielnie.
|
|
Przedmiotem aukcji jest herbata czerwona
Rooibos Rozgrzewający - 50g.
SKŁAD:
- organiczny rooibos (min.73,2%),
- śliwki,
- rodzynki,
- naturalny aromat,
- kawałki jabłka, gruszki, cynamonu i imbiru,
- czerwony pieprz,
- płatki nagietka.
Śliwki - zawierają m.in.: białko, potas, sód, fosfor, magnez, witaminy A i E (chroniące komórki przed atakiem wolnych rodników) oraz komplet witamin z grupy B. Działanie antyoksydacyjne wzmagają w śliwkach, szczególnie w ich ciemnych odmianach - polifenole, w tym katechiny i kwas chlorogenowy. Dzięki dużej zawartości błonnika i flawonoidów - usprawniają trawienie, chronią przed nowotworami, chorobami serca, a także szkodliwym działaniem słońca. W 100 g tych owoców znajduje się ok. 7 razy więcej wapnia i żelaza niż w owocach borówki wysokiej. Napar ze śliwek wpływa antynowotworowo i przeciwmiażdżycowo (hamuje wchłanianie cholesterolu) oraz spowalnia starzenie się skóry.
Rodzynki zawierają sporą ilość fosforu i jodu, wpływają pozytywnie na układ nerwowy, obniżają poziom cholesterolu oraz ryzyko zachorowania na osteoporozę, a także przyspieszają spalanie tłuszczów. Dietetycy zalecają ich spożywanie osobom cierpiącym na cukrzycę, pracującym umysłowo lub twórczo, kobietom w trakcie klimakterium i dzieciom.
Jabłka poprawiają stan płuc, zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na niektóre rodzaje nowotworów i ryzyko chorób serca, chronią przed wpływem złego cholesterolu oraz dostarczają błonnika, który usprawnia trawienie. Zawarte w jabłku witaminy i minerały mają szereg właściwości zdrowotnych - witamina młodości C niszczy wolne rodniki i zapobiega powstawaniu siniaków na ciele, witaminy z grupy B poprawiają wygląd włosów i paznokci, potas dba o serce, bor pomaga budować mocne kości i pozwala lepiej wykorzystać energię z pożywienia, magnez koi nerwy, natomiast fosfor reguluje przemianę materii, wzmacnia zęby i dodaje witalności.
Gruszki mają wspaniały wpływ na nasz układ trawienny, pobudzają przemianę materii i zmuszają jelita do pracy. Zawarty w nich potas oraz arbutyna oddziałują pozytywnie na układ moczowy. Są wskazane przy leczeniu kamicy nerkowej i zapaleniu dróg moczowych (wykazują właściwości moczopędne). Gruszki pobudzają mózg do wydajniejszego działania, w swoim składzie bowiem mają pierwiastek o nazwie - bor, który pobudza szare komórki do wytężonej pracy umysłowej, poprawia koncentrację, a także zapobiega ubytkom wapnia z kości. Zaleca się je również osobom zagrożonym anemią. Dzięki obecności jodu owoce te, jako jedne z nielicznych, pozytywnie wpływają na funkcjonowanie tarczycy i zapobiegają chorobie Bassedowa. Napój z ich dodatkiem skutecznie ugasi pragnienie, obniży gorączkę oraz pomoże wyregulować ciśnienie krwi, dlatego powinien się znaleźć również w jadłospisie osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze.
Cynamon - wyśmienita przyprawa rozgrzewająca, afrodyzjak, silny antyoksydant oraz skuteczny środek w walce z cholesterolem, cukrzycą i chorobami układu krwionośnego. Nadaje naparowi przyjemny aromat i korzenny posmak.
Imbir był ceniony jako przyprawa i środek leczniczy od starożytnych Indii i Chin po Grecję i Rzym. W średniowieczu uważano, że pochodzi z Ogrodów Edenu. Jego korzeń jest stosowany do łagodzenia objawów choroby lokomocyjnej i zaburzeń pokarmowych. Ze względu na silne właściwości rozgrzewające jest polecany na przeziębienia, zapalenia gardła i regenerację zmęczonych mięśni. Przynosi ulgę osobom z dolegliwościami stawów oraz kobietom mającym bolesne miesiączki. Pobudza libido, krążenie krwi i ukrwienie narządów płciowych, ma działanie przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne i żółciopędne. Wpływa na obniżenie lipoprotein LDL, przez co zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, a dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów wykazuje właściwości antynowotworowe. Wzmaga również apetyt, erekcję oraz wzmacnia percepcję wrażeń seksualnych u obojga płci, dlatego jest używany przez Azjatów już od około 3 tys. lat jako afrodyzjak. Imbir rozrzedza krew i utrudnia jej krzepnięcie. Działa lekko moczopędnie, dzięki czemu poprawia się kondycja nerek, a organizm szybciej pozbywa się toksycznych produktów przemiany materii. W medycynie jest także stosowany do leczenia alergii.
Pieprz czerwony, inaczej Schinus molle - pieprz peruwiański w odróżnieniu od tradycyjnych odmian pieprzu charakteryzuje się bardziej aromatycznym, słodkawym i łagodnym oraz odrobinę pikantnym smakiem. Posiada delikatny posmak gałki muszkatołowej, jest używany w kadzidłach dla osiągnięcia zmysłowego efektu. Chińczycy i Arabowie cenią go w eliksirach miłosnych. Pieprz czerwony wykazuje szereg właściwości leczniczych - działa przeciwreumatycznie, goi rany, przeczyszcza, hamuje krwawienia, pomaga w schorzeniach układu oddechowego, w stanach zapalnych, różnego rodzaju bólach, a także żółtaczce.
Kwiat nagietka (Flos Calendulae) - surowiec leczniczy zawierający barwniki flawoniodowe, karotenoidy, olejek, gorycze, saponiny, substancje żywicowe, wit. C oraz sole mineralne z dużą zawartością magnezu. Wewnętrznie stosuje się go w nieżytach przewodu pokarmowego (ochrania błony śluzowe przewodu pokarmowego), bolesnym miesiączkowaniu, chorobach wątroby i w zaburzeniach wydzielania żółci. Związki zawarte w nagietku wzmacniają odporność organizmu, przyśpieszają gojenie się ran i oparzeń, niszczą niektóre paciorkowce i gronkowce, obniżają ciśnienie krwi, działają przeciwzapalnie, przeciwwrzodowo, a także antydepresyjnie i antynowotworowo.
Sposób zaparzania:
Wodą przegotowaną o temperaturze 96°C przez 2-5 minut
Ilość herbaty - 1 łyżeczka (około 3 g) na filiżankę - 11-13 gramów na 1 l wody.
Najlepiej stosować wodę źródlaną lub przefiltrowaną.
Herbatka Rooibos wytwarzana jest z południowoafrykańskiego czerwonokrzewu (Aspalathus linearis) uprawianego w RPA (góry Cedarberg). Znana jest również pod nazwa Redbush, Roibush, Rotbusz. Jej czerwony kolor jest efektem fermentacji, której jest poddawana przez czas ok. 24 godz.
Herbata ta zawiera niewielkie ilości garbników, nie zawiera kofeiny. Jest odświeżającym napojem rano, wzmacniającym w ciągu dnia i odprężającym przed snem. Gasi pragnienie zarówno w upalne jak i chłodne dni. Igiełki czerwonokrzewu dają lekko czerwony napar o charakterystycznym smaku.
Właściwości:
- zawiera enzymy wiążące wolne rodniki (antyutleniacze) co spowalnia starzenie się organizmu;
- działa uspokajająco, pomaga w depresjach, nerwowości, problemach ze snem, bólach głowy;
- zawiera wiele witamin i minerałów, polecany dzieciom;
- pomaga w przypadku alergii (kataru siennego, astmy);
- działa antybakteryjnie, antywirusowo;
- pozytywnie wpływa na przepuszczalność naczyń krwionośnych, czyniąc je bardziej elastycznymi;
- pomaga przy bólach głowy;
- dzięki zawartości żelaza, potasu i wapnia pomaga przy niwelowaniu problemów związanych z żołądkiem i trawieniem;
- dostarcza organizmowi wapno, mangan a szczególnie fluor, który jest niezbędny w rozwoju, wzmacnianiu zębów i kości;
- zawiera cynk i magnez - konieczne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego;
- kompresy z naparu można stosować na zmęczone, opuchnięte i podkrążone oczy oraz na miejscowe podrażnienia skóry (mechaniczne, alergiczne, wirusowe, bakteryjne);
- pomaga w leczeniu trądziku młodzieńczego;
- wyrównuje poziom cukru we krwi;
- obniża poziom złego cholesterolu;
- łagodzi przebieg cukrzycy.
|