ta oferta to oryginalne, lwowskie wydanie z 1934 roku,
tematyka: geografia, księga pamiątkowa poświęcona wybitnemu polskiemu geografowi Romerowi, Eugeniusz Romer, bibliografia jego prac ...
oprawa wydawnicza z epoki : pełna skóra ozdobna, na grzbiecie - tłoczone i złocone napisy,
tekturowy pokrowiec - etui,
bardzo ładny stan ! - zobacz zdjęcia !
pełny tytuł: ZBIÓR PRAC
POŚWIĘCONY PRZEZ TOWARZYSTWO GEOGRAFICZNE WE LWOWIE
EUGENIUSZOWI ROMEROWI
W 40-LECIE JEGO TWÓRCZOŚCI NAUKOWEJ
wydanie LWÓW 1934 rok, Nakładem Towarzystwa Geograficznego we Lwowie, Skład i Druk: Książnica-Atlas.
format duży: 25 x 19 cm., stron: 643 + XXXII,
stan: jak na zdjęciach - bardzo dobry,
oprawa - w stanie bdb,
blok zwięzły,
komplet kartek - idealnie czyste, na marginesach 2 lub 3 kartek widnieją odręczne mikro-notatki (być może samego Romera lub któregoś z polskich Geografów).
Profesor Eugeniusz Romer należał niewątpliwie do grona najwybitniejszych Polaków ostatniego stulecia. Jego zasługi dla nauki i kultury narodowej są nieocenione. W roku 1916 gdy było już oczywiste, że zbliża się czas odrodzenia państwa polskiego, profesor zaczął opracowywać wielki atlas geograficzno-statystyczny przedstawiający obraz całej Polski. Na jego tle zarysował się obszar przyszłej Ojczyzny.
Studiował później historię, prawo, etykę, historię literatury, geografię i geologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i Lwowskim oraz za granicą. Od roku 1899 profesor Akademii Handlowej we Lwowie potem profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie Lwowskim potem zwyczajny. We Lwowie stworzył wszechstronną szkołę geograficzną, obejmującą zarówno geografię fizyczną, jak i gospodarczą, a przede wszystkim kartografię - dział, któremu zawdzięcza swą światową sławę.
Naukowiec ogarnięty pasją badania i weryfikowania tego. Uznany w świecie naukowym. W 1921 r. Romer założył słynny we Lwowie instytut kartograficzny "Atlas", w którym drukowano mapy i atlasy głównie według jego własnej koncepcji, a w 1923 r. pierwsze w świecie czasopismo kartograficzne: Polski Przegląd Kartograficzny.
Wybuch II wojny światowej przerwał wszelką działalność zawodową profesora.