Możliwości rozbudowy
Robot Kenwood Chef i Major to nie tylko sama maszyna wyposażona w końcówki mieszające. Każda z nich to baza do której można podłączyć całą gamę opcjonalnych przystawek, czyniąc z robota np. sokowirówkę, maszynkę do mielenia, blender, maszynkę do lodów, młynek, sito czy obieraczkę do ziemniaków i wiele innych. Mając jednego robota masz nieograniczoną możliwość rozbudowy, tworząc z niego jedyny w swoim rodzaju system do przygotowywania posiłków. Razem z robotem znajduje się blender wykonany ze szkła odpornego na duże różnice temperatury typy THERMO RESIST oraz maszynka do mielenia.
Blender ze szkła Thermo Resist AT358
Blender z dzbankiem ze szkła odpornego na duże różnice temperatury typu "THERMO RESIST". Pojemność robocza przy blendowaniu "na zimno" - 1,6 l, przy blendowaniu potraw gorących - 1,2 l. Super sprawne ostrza doskonale kruszą lód, rozdrabniają twarde owoce i warzywa.
Maszynka do mielenia AT950A
Łatwo przyjąć, że ta maszynka służy tylko do mielenia mięsa, ale świetnie nadaje się do mielenia ryb, twardego sera i warzyw. Wytrzymały, metalowy ślimak zapewnia moc i pracę bez wysiłku. Przystawka jest standardowo wyposażona w trzy sita; do drobnego (3 mm), średniego (4,5 mm) i grubego (8 mm) mielenia. Sitka Sitko z małymi otworami służy do mielenia na drobno surowego mięsa i ryb, przeznaczonych na kiełbaski czy pasztet, czyli do potraw, w których ważna jest jednolita konsystencja. Drobno zmieloną rybę, kaczkę, wołowinę lub jagnięcinę można wykorzystać do różnego rodzaju przekąsek i przystawek np. pulpetów po tajsku, chińskich pulpetów Wanton, składanych pierożków czy nadziewanego makaronu ravioli. Sitko z małymi otworami jest idealne do przygotowywania farszu z wołowiny lub jagnięcia do kebbe, zapiekanki pasterskiej oraz do mielenia niewielkich orzechów. Przy pomocy maszynki i drobnego sitka bardzo szybko można przygotować pasztet z wędzonego łososia. Wystarczy zmielić kawałki wędzonego łososia i wymieszać z niewielką ilością śmietany, roztopionego masła, sokiem z cytryny i przyprawami. Następnie schłodzić przez 30 minut. Smaczna łososiowa przystawka gotowa. Sitko ze średnimi otworami idealnie sprawdza się do mielenia wołowiny na burgery, chili con carne, pieczeń rzymską, moussakę i nadzienie do zawijania w meksykańskich plackach taco oraz do mielenia jagnięciny na zapiekankę pasterską, pulpety lub kofty. Zamiast wołowiny do burgerów można wykorzystać zmielone chude kawałki kurczaka. Sitko ze średnimi otworami jest bardzo praktyczne do mielenia warzyw, twardego sera i orzechów. Sitko z dużymi otworami jest niezastąpione do uzyskania masy o wyrazistej strukturze np. do kiełbas. Jest także doskonałe do mielenia surowej wieprzowiny, wątróbki i cebuli na grubo-mielony pasztet lub terrine. Przez sitko z dużymi otworami można przepuścić skórkę kandyzowaną, którą potem można dodać do deserów czy ciast. Zmieloną na tym sitku świeżą skórkę cytrusów można dodać do marmolady domowej roboty. Przygotowując kisze, fondue czy sosy na bazie sera można zmielić twardy ser. O czym należy pamiętać używając maszynkę do mielenia? 1. Najpierw należy umieść ślimacznicę w korpusie maszynki, a następnie zamocować ostrze – tnącą stroną do zewnątrz. 2. Sitko należy zakładać tak, aby wycięcie w sitku pasowało do wypustu w korpusie maszynki, następnie należy zakręcić pierścień mocujący. 3. Przed rozpoczęciem pracy składniki należy położyć na tacce podajnika, następnie przy pomocy popychacza powoli wprowadzać je do korpusu maszynki. Nie wolno wkładać zbyt dużo składników na raz. Należy pamiętać, aby przed mieleniem mięso pokroić w paski o szerokości 2,5 cm. Inne duże składniki należy pokroić podobnie.
|