Dość nietypowe połączenie zręcznościowej ścigałki oraz gry role-playing. Naszym zadaniem jest wygrywanie kolejnych wyścigów oraz upgrade'owanie posiadanej aktualnie maszyny.
Road Trip (gra występuje również pod tytułem Road Trip Adventure, w Japonii znana jest z kolei jako Choro Q HG 2) jest bardzo nietypowym produktem. Mamy bowiem do czynienia z połączeniem klasycznej ścigałki oraz gry... role-playing! Przedstawiany produkt w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do pewnej linii zabawek, cieszących się dużą popularnością w Japonii. Warto też dodać, iż gra ta doczekała się kilku kontynuacji oraz wersji przeznaczonych na inne platformy sprzętowe (m.in. GameBoy’a Advance). Za produkcję Road Trip odpowiedzialna jest firma Takara, znana również dzięki takim seriom jak Samurai Showdown, czy Battle Arena Toshinden.
Akcja przedstawianej produkcji rozgrywa się w fikcyjnym świecie, w całości zamieszkiwanym przez inteligentne samochody. Właściwa gra rozpoczyna się niedługo po tym gdy prezydent organizacji Road Trip ogłasza swoje odejście, planując jednocześnie przekazać swoją posadę temu zawodnikowi, który zwycięży z nim w wyścigu. Jak można się łatwo domyślić, wcielamy się w postać jednego z takich ochotników. Problem polega jednak na tym, iż aby móc przystąpić do ostatecznego wyścigu, należy zdobyć odpowiednią licencję, wygrywając po drodze kilkadziesiąt coraz trudniejszych zawodów. Zadaniem gracza jest awansowanie na kolejne szczeble kariery. W celu zdobywania lepszych licencji należy zazwyczaj zmieścić się w pierwszej szóstce (w wyścigach startuje 24 zawodników).
Kolejne wygrane wiążą się nie tylko ze zdobywaniem nowych licencji, ale i pozyskiwaniem dodatkowych funduszy. Pieniądze można przeznaczać na wiele różnych celów, przy czym najważniejsze są oczywiście upgrade’y dla posiadanego auta. Możemy więc zadbać o zwiększenie mocy silnika, przygotowanie sportowego zawieszenia, czy założenie lepszych opon. W sumie do odblokowania i zakupienia jest około 250 części. Zadbano także o dość uproszczony tuning wizualny, obejmujący między innymi kupno spoilerów czy unikalnych lakierów. Oprócz przystępowania do głównych imprez, możemy także zająć się wykonywaniem pobocznych questów, również związanych z jazdą. W trakcie zabawy odwiedzamy kilka ciekawych miast. Jedno z nich przypomina na przykład Las Vegas. Wizualnie gra wypadła dość dobrze. Wszystko utrzymane zostało w kreskówkowym stylu