Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

REWOLWER SMITH&WESSON z 1869r DENIX 1008 NQ

16-04-2015, 11:42
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 235 zł     
Użytkownik galeriareplik-pl
numer aukcji: 5232437028
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 32   
Koniec: 16-04-2015 11:12:24
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Cena: 235,00 zl

Waga: 1.4kg

Model: 1008 NQ

Płatności
Sklep oferuje Klientom następujące formy płatności:

a) Płatność w formie przedpłaty przelewem na konto firmy:

COLT PH IMPORT-EXPORT VIOLETTA RULEWICZ
UL.MIASTKOWSKA 58 60-184 POZNAŃ
67 1090 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3460001 [zasłonięte] 046138
W tytule przelewu należy podać dane klienta i nr aukcji.

b) Płatność w formie pobrania przy odbiorze przesyłki

c) Gotówka przy odbiorze osobistym w siedzibie firmy

Odbiór osobisty należy wcześniej ustalić telefonicznie lub mailowo z pracownikami firmy.

REWOLWER SMITH&WESSON z 1869r DENIX 1008 NQ - 1008 NQ (DENIX SA)

REWOLWER SMITH&WESSON z 1869r DENIX 1008 NQ
Bardzo realistyczna replika rewolweru łamanego SMITH & WESSON z 1869 r.

REWOLWER SMITH&WESSON z 1869r USA DENIX MODEL 1008 NQ

DANE TECHMICZNE:
Bardzo realistyczna replika rewolweru łamanego SMITH & WESSON z 1869 r. Amerykański rewolwer kieszonkowy produkowany w drugiej połowie XIX wieku. Posiadał okrągłą lufę i chwyt w kształcie ptasiego dziobu. Bęben z wybraniami. Całość metalowa (cynkal) i chromowana. Rękojeść wykonana z wysokiej jakości drewna. Bardzo charakterystyczny kształt. Kurek naciąga się można oddać tzw. suchy strzał.

Materiał: metal, drewno
Kaliber: 0.44 cala
Waga: 1145 g
Rozmiar: 36 cm
Kolor: srebrno - brązowy

UWAGA:
Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny i nie posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.

Historia:
Horace Smith (1[zasłonięte]808-18) urodził się w Cheshire (stan Massachusetts), a David Wesson (1[zasłonięte]825-18) - w Worcester, również w stanie Massachusetts. Już w młodości obaj zajmowali się produkcją broni, bowiem Smith pracował w federalnych zakładach zbrojeniowych w Springfield w Massachusetts, a Wesson praktykował w warsztacie starszego brata Edwina - rusznikarza znanego w Nowej Anglii. Po raz pierwszy połączyli siły w początkach lat 50. XIX w. w Norwich (stan Connecticut), kiedy współpracowali przy produkcji karabinu powtarzalnego na naboje scalone. Podobnie jak w przypadku Samuela Colta z początku ich innowacje nie osiągnęły sukcesu handlowego i musieli sprzedać swoją firmę Oliverowi Winchesterowi. Również podobnie jak Colt przetrwali, patentując rewolwer strzelający nabojami z zapłonem bocznym (1854 r.), który umożliwił im otwarcie swojej firmy w 1856 r. Sukcesy szczególnie ich rewolweru Nr 3 w czasie wojny secesyjnej oraz w latach późniejszych pozwolił im rozwinąć firmę, która stała się jednym z wiodących producentów broni w XX w.

CIEKAWOSTKA - WAŻNE
Cytując Melchiora Wańkowicza „Tam, kędy jeszcze colt panuje” – to tytuł gawędy w który opowiedział o swojej wizycie w Teksasie, czyli stanie, w którym obowiązuje prawo do posiadania broni palnej. Co więcej, można również zabić osobę, która wtargnęła na naszą posesję. A jak rozpoczęła się historia rewolwerów, które znane są nam wszystkim przede wszystkim z Westernów. Oczywiście za wszystkim stoi nietuzinkowa postać, jaką niewątpliwie był Samuel Colt, który od wczesnych lat młodzieńczych fascynował się techniką, nie tylko kwestią rewolwerów, ale najpierw zaczynał od torpedy, która okazała się jednak… niewypałem. Dlatego na celownik wziął rewolwery i postanowił się specjalizować właśnie w tej odmianie broni, a obecnie bardzo często możemy się spotkać replikami broni palnej tego typu.
Samuel Colt już w wieku 16 lat skonstruował prototyp rewolweru kapiszonowego, który posiadał otwarty szkielet, a także mechanizm ryglowania bębna oraz obrotu. W 1835 roku, po 5 latach doprowadzania go do perfekcji, w końcu udało się opatentować ten wynalazek. Z jego usług korzystało wojsko Stanów Zjednoczonych, a pewnie wpływ miała obniżka ceny, na którą zdecydował się Colt.
Mimo że Samuel Colt zmarł w 1862 roku, to w dalszym ciągu sprzedawane są w jego zakładzie rozmaite rewolwery, pistolety, karabiny, a nawet karabiny maszynowe.
Colt w XIX wieku wykorzystywany był jako rewolwer wojskowy. Jego produkcja była aż dwukrotnie przerywana, jednak za każdym razem wznawiana, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, co absolutnie nas nie dziwi, bowiem rewolwer imponuje nie tylko wyglądem, ale też niezawodnością. Używany był przez wojsko, ale także farmerów czy stróżów prawa, natomiast współcześnie wykorzystywany jest bardzo często na planach filmowych, a przede wszystkim jako gratka dla kolekcjonerów.

REWOLWER SMITH&WESSON z 1869r DENIX 1008 NQ

REWOLWER SMITH&WESSON z 1869r DENIX 1008 NQ

REWOLWER SMITH&WESSON z 1869r DENIX 1008 NQ

REWOLWER SMITH&WESSON z 1869r DENIX 1008 NQ

Generated by Allegro module - Copyright © 2013 by addonsPresta.com