UWAGI
- podczas użytkowania podkładki należy ją raz na jakiś czas obrócić w celu uzyskania optymalnych
parametrów chłodzenia
- nieużywaną podkładkę przechowywać w zacienionym miejscu
- nie rozcinać, nie dziurawić
- czyścić ręcznie przy użyciu delikatnych detergentów, w niewysokiej temperaturze (nie prać w pralce automatycznej)
- by przyspieszyć proces krystalizacji można schłodzić podkładkę w lodówce (nie w zamrażalniku!)
Oryginalna, opatentowana technologia fizycznej przemiany kryształów w ciecz.
Ciepło z notebooka pochłaniane jest przez fizyczną reakcję przemiany kryształów w płynny żel w temperaturze 25°C.
Po ochłodzeniu żel ponownie przyjmuje postać kryształów i chłodzące właściwości podkładki zostają przywrócone.
Chłodzenie a komfort, ergonomia i oszczędność energii (przy pracy na akumulatorach to ważne)
Każdy, kto choć raz trzymał komputer przenośny na kolanach odczuł jak mocno sprzęt się grzeje. W większości notebooków po paru minutach użytkowania temperatura osiągana przez obudowę komputera staje się na tyle wysoka iż utrzymanie urządzenia na kolanach/udach jest niekomfortowe, a nawet niemożliwe. Obniża to bardzo komfort pracy i nasze samopoczucie, do tego długotrwałe trzymanie gorącego komputera na ciele może prowadzić do różnego rodzaju zaburzeń czy schorzeń. Szczególnie u mężczyzn! oraz dzieci.
Powyższe zjawiska powodują iż wtedy właśnie, większość z nas zaczyna szukać czegoś do podłożenia pod komputer. Sięgamy po książki, deski, poduszki, plastikowe czy szklane podkładki oraz wyspecjalizowane urządzenia do chłodzenia - kolejne zasilanie, kabelki, wiatraczki i hałas. Niestety większość z używanych przez nas podkładek ma same wady. Twarde "podkładki" wbijają sie nam w ciało, często są śliskie i powodują ponownie uczucie dyskomfortu. Do tego większość z nich bardzo szybko się nagrzewa co ponownie nie wzbudza naszego zachwytu. Poduszki i inne miękkie podkładki zapewniają trochę lepszą izolację gorących elementów komputera od naszego ciała ale za to bardzo źle wpływają na wentylacje samego urządzenia.
Co za tym idzie wszystkie systemy chłodzenia zaczynają pracować głośniej, a temperatura komputera szybko i niebezpiecznie rośnie. Zwiększa sie bardzo zużycie energii potrzebnej do chłodzenia, co jest nieekonomiczne, a przy pracy na akumulatorach bardzo to skraca czas pracy laptopa. Generalnie może to doprowadzić do przegrzania się komputera, co w najlepszym wypadku grozi samoczynnym wyłączeniem się urządzenia.
FREEZONE CRYSTAL - Co to jest? Po co mi to? jakie korzyści z tego płyną?
Podkładka FREEZONE posiada unikalna i opatentowana budowę, która umożliwia pochłanianie ciepła wydzielanego prze urządzenie. Energia cieplna wytwarzana przez podzespoły komputera wykorzystana jest do roztopienia kryształów i podgrzania wypełniającej podkładkę mieszanki makromolekuł. Dzięki temu temperatura komputera nie rośnie aż tak szybko, nie powoduje to nadmiernego zużycia energii potrzebnej do chłodzenia. Do tego podkładka przez długi okres zachowuje przyjemna dla naszego ciała temperaturę. Ilość zawartej skrystalizowanej substancji w podkładce oraz temperatury wytwarzane przez komputery przenośne pozwalają na bardzo komfortową, pracę przez parę godzin.
W tym czasie podkładka zaczyna wykorzystywać właściwości kryształów i zaczyna pracować całą swoją powierzchnią. Bardzo równomierny i efektywny sposób oddawania ciepła przez specjalną powłokę pozwala na szybkie rozproszenia ciepła i jego dywersyfikacje w chłodniejsze rejony. Dzięki temu ogólna temperatura podkładki jest niższa a efektywne oddawanie ciepła pozwala na ciągłe i wydajne pochłanianie energii cieplnej z notebooka.
Oddawanie ciepła przez podkładkę i jednoczesna ponowna krystalizacja powodują zwiększenie zapotrzebowanie na ciepło co ponownie powoduje odbiór jego nadmiaru z rozgrzanych elementów urządzenia.
Spodnia część podkładki wykonana jest z izolatora który zapewnia komfort i wygodę pracy.
FREEZONE CRYSTAL - Jak to działa?
Substancja stworzona z makromolekuł zawarta w podkładce krystalizuje się w temperaturze poniżej 25°C. Powyżej tej temperatury, stopniowo, zaczyna przybierać postać płynna. Efekt ten jest bardzo skutecznie wykorzystywany do bardzo efektywnego chłodzenia urządzeń elektronicznych takich jak notebooki, laptopy, tablety, przenośne odtwarzacze DVD itd.
Podobne rozwiązania technologiczne używane są w medycynie. Jako kompresy chłodzące lub rozgrzewające. Różnią się oczywiście doborem składników oraz zakresem temperatury pracy, jednakże zasada działania jest bardzo zbliżona.