REWITALIZATOR
BIOGEN REWITAL
opakowanie: butelka 1 litr
Preparat BIOGEN-REWITAL, przewidziany jest do oprysku pól, najlepiej w okresie prowadzenia upraw przedsiewnych, co umożliwia bardzo dobre wymieszanie preparatu z glebą i szybkie uruchomienie kierowanych przez preparat procesów mikrobiologicznych.
|
SPOSÓB STOSOWANIA
|
OPRYSK
|
1,0 litr na hektar. Zalecana ilość wody 200 do 500 litrów na 1 hektar. Opryskać pole lub plantację w dowolnie wybranej fazie uprawy, a najlepiej w okresie w którym wykonywanie agrotechnicznych zabiegów uprawowych umożliwi dobre i równomierne wymieszanie preparatu z glebą. Zabieg można powtarzać 2 - 3 razy w okresie wegetacyjnym.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|
PODLEWANIE
|
Podlewać rośliny 0,2 % roztworem REWITALIZATORA BIOGEN-REWITAL (2 mililitry biopreparatu BIOGEN-REWITAL w 1 litrze wody).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|
MOCZENIE SADZONEK,
CEBUL, BULW, KŁĄCZY
|
Zalać na okres 4 do 8 godzin 0,2% roztworem REWITALIZATORA BIOGEN-REWITAL (2 mililitry biopreparatu BIOGEN-REWITAL w 1 litrze wody). |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
REWITALIZATOR BIOGEN-REWITAL MOŻE BYĆ STOSOWANY ŁĄCZNIE Z MARKOWYMI DOLISTNYMI NAWOZAMI MINERALNYMI.
|
Efekty stosowania:
BIOGEN-REWITAL wprowadzony do gleby inicjuje w niej szereg korzystnych zmian w wyniku, których następuje:
- Przywracanie równowagi mikrobiologicznej ekosystemu poprzez korzystną regenerację zdegradowanej różnymi czynnikami mikroflory glebowej (jej rewitalizację po degradującym wpływie erozji, środków chemicznych, ognia i innych tego typu czynnikach).
- Uruchamianie w środowisku glebowym pożądanych reakcji biochemicznych mających istotny wpływ na gospodarkę azotu, fosforu oraz związków siarki w glebie, a pośrednio także w uprawianych na traktowanych biopreparatem glebach – uprawach roślinnych.
- Uruchamianie wykorzystywania przez rośliny składników pokarmowych zawartych w glebie w formach dotychczas niedostępnych dla roślin.
- Przyspieszona mineralizacja resztek pożniwnych roślin, obornika i innych substancji naturalnych wykorzystywanych rolniczo w uprawach roślinnych jako nawozy organiczne.
- Ograniczenie przykrych zapachów podczas rolniczego wykorzystywania na polach uprawnych obornika oraz gnojówek i gnojowic.
- Redukcja w środowisku glebowym chorobotwórczych dla roślin bakterii, wirusów i grzybów oraz zmniejszenie emisji do środowiska chorobotwórczych dla ludzi i zwierząt zanieczyszczeń mikrobiologicznych w pobliżu traktowanych biopreparatem pól uprawnych.
- Ograniczenie chorób roślin oraz zmniejszenie zużycia środków ochrony roślin.
- Wzrost żyzności gleby oraz poprawa wartości biologicznej produktów roślinnych.
- Bardzo istotny wzrost plonowania roślin oraz opłacalności produkcji.
Dodatkowe informacje:
Preparat posiada ATEST Nr PZH/HT-2197/2008 Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.
|