Retransmiter RTS-100 Gorke
- zasięg: do 1km
- dedykowany dla 500 nadajników
- kod zmienny
- częstotliwość 433,92 MHz
Parametry techniczne retransmiter-a
- typ stacjonarny
- rodzaj modułu odbiorczego superheterodyna
- czułość -115 dBm
- pojemność pamięci 500 nadajników
- Napięcie zasilania:
- - znamionowe 12 V DC
- - maksymalne 10-15 V DC
- Pobór prądu:
- - spoczynkowy max 26 mA
- - maksymalny max 45 mA Obciążalność:
- - wyjście sabotażu 50 mA/ 12 V DC
- tryb pracy natychmiastowy lub zwłoczny
- czas emisji(0,2-10s) 1s
- temperaturowy zakres pracy -20 do +40 °C
- stopień ochrony IP 67
- gniazda antenowe niezależne,BNC 50 Ohm
- wymiar (mm) 130x80x35
- współpraca dowolny nadajnik GE (wyjątek NRP 102K)
- zasięgi pracy : odbiór(w zależności od typu nadajnika) nadawanie (w zależności od typu odbiornika (SR lub SH)) 200 – 1000 400 - 1000 (m)
- gwarancja: 24 miesiące
Retransmiter stanowi element rozszerzający funkcjonalność i pewność działania systemów radiowych, pozwala zwiększyć zasięg transmisji radiowej sygnałów alarmowych oraz sterujących. RTS 100 jest retransmiterem dedykowanym i wzmacnia sygnały tylko nadajników zaprogramowanych do jego pamięci. Działanie retransmitera: odbiór sygnału, odfiltrowanie, analiza logiczna, zapamiętanie, wzmocnienie, wyemitowanie w niezmienionym formacie.
Zastosowanie
Zwiększenie zasięgu pracy urządzeń radiowych ograniczenie kosztów przy instalacjach dla wielu użytkowników z koniecznością przesłania sygnału na znaczną odległość (kilkaset metrów). I tu zamiast stosować piloty dużego zasięgu można wykorzystać tańsze piloty np. typu PUK jako stacja przekaźnikowa radiolinii przekazywanie informacji z oddalonego obiektu do kilku odbiorników.
Zasięgi Pracy - podawane zasięgi dotyczą przestrzeni otwartej (bez przeszkód, kiedy odbiornik i pilot “się widzą”). Jeżeli pomiędzy odbiornikiem a nadajnikiem znajdują się przeszkody, należy przewidzieć zmniejszenie zasięgu pracy odpowiednio dla: drewna i gipsu o 5-20%, cegły o 20-40 %, betonu zbrojonego o 40 - 80%.
Kod Zmienny Komunikacji - transmisja radiowa pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem oparta jest na kodzie zmiennym (KEELOQ firmy Microchip Technology Inc.), który zapewnia wysokie bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na sygnały radiowe pochodzące z innych urządzeń. Każdy nadajnik posiada swój indywidualny kod. Odbiornik reaguje tylko na te transmisje, które pochodzą z nadajników zaprogramowanych do jego pamięci.
Urządzenia pracują w oparciu o częstotliwość 433,92 MHz. Pasmo nie wymagające specjalnych zezwoleń i koncesji na użytkowanie.