Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

REPLIKA OKAZAŁEJ ARMATY BRYTYJSKIEJ z XVIIIw

02-02-2014, 11:13
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 239 zł     
Użytkownik www_replicart_pl
numer aukcji: 3852553696
Miejscowość Krzywin
Wyświetleń: 56   
Koniec: 02-02-2014 10:55:17
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

REPLIKA OKAZAŁEJ ARMATY BRYTYJSKIEJ z XVIIIw.






REPLIKA OKAZAŁEJ ARMATY BRYTYJSKIEJ z XVIIIw.


Prezentowany model jest miniaturową repliką oryginału.


REPLIKI BRONI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.


ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.


W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I REPLIK BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA itp.



Producent: Denix Hiszpania (407)

długość 28 cm
waga: 1,1 kg


Model ten wykonany jest ze stopu cynku i aluminium.


Ciekawostka:


Kwestia pierwszego użycia armat na wojnie jest sporna. Sprawozdanie z bitwy pod Crecy ( w 1346 r.) podczas wojny stuletniej między Anglią a Francją wspomina, że armia angielska skierowała na Francuzów "bombardy". Dział użyto również w czasie bitwy pod Agincourt w 1415 r.


Jeżeli weźmiemy pod uwagę małą celność wczesnych armat, możemy przypuszczać, że efekt ich użycia na polu walki był prawdopodobnie psychologiczny. Wyrzucały one bowiem z przerażającym hukiem ogromne obłoki dymu i ognia, chociaż pocisk wystrzelony z armaty mógł strącić rycerza z konia.


Wczesna artyleria miała największe znaczenie jako broń oblężnicza, gdyż była zdolna rozbijać mury zamków i inne fortyfikacje.


Pod koniec XV w. francuscy i włoscy wytwórcy dział opracowali stosunkowo "silne" i łatwe w transporcie armaty. Dlatego tacy władcy - jak Ludwik XI i Konrad VII umiejętnie wykorzystywali "potęgę" artylerii, aby umocnić swą władzę w kraju i podbijać inne terytoria.



/