WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRZE.
WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESZ SPRAWIĆ TAKIM PREZENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.
UWAGA - PRODUKT JEST WYKONYWANY NA SPECJALNE ZAMÓWIENIE W HISZPAŃSKIM ZAKŁADZIE PŁATNERSKIM (TEN WYJĄTKOWY PRODUKT JEST WYTWORZONY CAŁKOWICIE RĘCZNIE Z WYSOKOWĘGLOWEJ STALI TOLEDAŃSKIEJ, KTÓRA CENIONA JEST ZA BARDZO DOBRĄ JAKOŚĆ).
(IH130)
Prezentowany model jest repliką nawiązująca do oryginału. Hełm jest w pełni funkcjonalny.
Materiał:
wysokowęglowa stal toledańska
Hełm można założyć na głowę, posiada w środku skórzaną wyściółkę.
Producent: HISZPAŃSKI ZAKŁAD PŁATNERSKI
obwód wew 70 cm
wysokość całkowita 17 cm
waga: 1,2 kg
„W latach trzydziestych Stahlhelm został całkowicie przebudowany. Zmniejszono rozmiary wycięcia w przedniej części hełmu oraz skrócono wystająca tylną osłonę. Zlikwidowano także całkowicie bezużyteczne zaczepy dla przyłbicy. Poprawiono komfort jego noszenia poprzez zmianę wewnętrznej skórzanej podpinki. Dzięki tym poprawkom stał się on lżejszy i bardziej poręczny. Niewielkie modyfikacje wprowadzono w 1940 r. w celu uproszczenia konstrukcji.
Produkowano także specjalną odmianę Stahlhelmów dla oddziałów powietrznodesantowych (Fallschirmjäger), zwaną Fallschirmhelm.
Stahlhelm, II wojna światowa
Armia Kuomintangu w hełmach wz. M1935, ok. 1938
Na hełmach po I wojnie światowej zaczęto także umieszczać charakterystyczne oznaczenia po jednej lub po obydwu stronach hełmu w celu rozróżnienia poszczególnych jednostek. We wczesnej fazie produkcji modelu M1935 na prawej stronie umieszczano małą trójkolorową tarczę (czerwono-czarno-białą) a na lewej insygnia wskazujące przynależność do określonego oddziału czy formacji.
W modelu M1942 zrezygnowano z podwijania zakończenia dolnej części hełmu, co pozwoliło na przyśpieszenie procesu produkcji i oszczędności materiałowe. Stopniowo rezygnowano z nanoszenia indywidualnych oznaczeń i przechodzono do malowania na szaro-zielony kolor. Najrzadszą odmianą Stahlhelmu jest model M1945, w którym zrezygnowano całkowicie z otworów napowietrzających.
Niemcy eksportowały Stahlhelm M1935 do wielu krajów. Były to m.in. kuomintangowskie Chiny (w latach 1[zasłonięte]935-19), Hiszpania. Własnej odmiany hełmu wzór M1942 używały Węgry. Niektóre kraje produkowały Stahlhelmy wzorując się na gotowym modelu M1935, gdzieniegdzie pozostawał on w użyciu nawet do późnych lat siedemdziesiątych”1.
1-Stahlhelm [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2[zasłonięte]011-11 18:21Z [dostęp: 2[zasłonięte]011-12 18:46Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Stahlhelm&oldid=28[zasłonięte]226