INSTALACJĘ SYSTEMU WENTYLACJI MECHANICZNEJ Z ODZYSKIEM CIEPŁA NA BAZIE CENTRALI
WENTYLACYJNEJ ZWANEJ REKUPERATOREM.
W CENĘ WLICZONE SĄ WSZYSTKIE MATERIAŁY MONTAŻOWE ORAZ MONTAŻ. W CENĘ NIE WLICZONY JEST REKUPERATOR GDYŻ DOBIERAMY GO DO KAŻDEJ INSTALACJI
INDYWIDUALNIE.
CO TO JEST REKUPERACJA? Wentylacja z rekuperacją polega na wydalaniu zużytego powietrza na zewnątrz budynku i odbieraniu wcześniej poprzez wymiennik ciepła w nim zawartego. Powietrze przepływa przez specjalne kanały do rekuperatora. Ogólnie rekuperator można określić, jako urządzenie, które umożliwia przekazanie energii z jednego medium do innego. Działanie rekuperatora polega na wymianie powietrza z mieszkań na świeże pozyskane z zewnątrz. Rekuperator w wentylacji to rodzaj wymiennika ciepła, które poprzez kanały dolotowe pozyskuje świeże powietrze z zewnątrz i wprowadza je do pomieszczeń po uprzednim ogrzaniu ciepłem odzyskanym z powietrza wydalanego z pomieszczeń kanałami odprowadzającymi. Powietrze wyciągamy z pomieszczeń mokrych, tzn. kuchni, łazienek, toalet, pralni. W tym ciągłym cyklu trwa równocześnie doprowadzenie świeżego powietrza, które zostaje wstępnie ogrzane na wymienniku ciepłem odebranym z zużytego powietrza. Świeże powietrze doprowadzamy do pomieszczeń mieszkalnych, pokoi, sypialni.
Nowoczesna technologia izolacji budynków, szczelne okna i drzwi powodują wyłączenie wentylacji grawitacyjnej. Wilgotność powietrza i kurz stwarzają idealne warunki do rozwoju mikroorganizmów i grzybów. Aby temu zapobiec, czyli uskutecznić wentylację grawitacyjną należy rozszczelnić okna lub drzwi. Wentylacja jest skuteczna, gdy jest napływ powietrza i jego usuwanie. Nasuwa sie pytanie: po co robić szczelne drzwi i okna a potem je rozszczelniać? Robi się to poprzez wycinanie uszczelek, lub tzw. mikrowentylację. W obu przypadkach robimy dziury na zewnątrz budynku, którymi napływa świeże, a w zimie zimne powietrze. Ilość traconego ciepła w typowym budynku ok. 150 m2 starczyłaby na ogrzanie dodatkowego pokoju o pow. ok. 25 m2 .
Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie centrali nawiewno-wyciągowej z odzyskiem ciepła zwanej rekuperatorem. Utrzymana zostaje wydajna izolacja termiczna, co w połączeniu z wentylacją i odzyskiem ciepła daje komfort i ekonomiczny bilans cieplny. Wydajność urządzenia dobiera się do kubatury budynku. W budynku mieszkalnym wskazane jest dobrać wydajność ok. 0,5-1 wymian na godz.
Zastosowanie: W domkach jednorodzinnych, biurach, salach komputerowych, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, pomieszczeniach inhalacji, pubach, kawiarniach, pensjonatach, małych basenach. W CENĘ WLICZONE SĄ WSZYSTKIE POTRZEBNE MATERIAŁY DO WYKONANIA CAŁEJ INSTALACJI. STOSUJEMY PRODUKTY NAJLEPSZEJ JAKOŚCI.
W PRZECIWIEŃSTWIE DO INNYCH FIRM UŻYWAMY MATERIAŁÓW KTÓRE SĄ NIEZBĘDNE DO UZYSKANIA
NAJLEPSZEJ JAKOŚCI INSTALACJI. TŁUMIKI AKUSTYCZNE, KRÓĆCE ELASTYCZNE ITD.
NASZE INSTALACJE GŁÓWNIE OPIERAMY NA SZTYWNYCH RURACH SPIRO DZIĘKI CZEMU OPORY NA
INSTALACJI SĄ MNIEJSZE NIŻ W PRZYPADKU PRZEWODÓW ELASTYCZNYCH. PRZEWODY ELASTYCZNE STOSUJEMY NA ZAKOŃCZENIACH ANEMOSTATÓW ORAZ PRZY CENTRALI. CENTRALA NIE JEST WLICZONA W CENĘ. SWOJE MONTAŻE OPIERAMY NA CENTRALACH Z ODZYSKIEM CIEPŁA FIRM: Komfovent Dospel Domus&Vents Vent-Axia
DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA PRZYGOTOWUJEMY INDYWIDUALNY WEWNĘTRZNY PROJEKT INSTALACJI.
|