Bank Millenium S.A.
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803
Zakupione książki wysyłam w ciągu 24 godzin od zaksięgowania pieniędzy na moim koncie.
W przypadku wysyłki za granicę lub kilku książek jednocześnie na terenie kraju proszę o kontakt celem ustalenia kosztów wysyłki.
Można płacić za kilka książek łącznie, ale proszę, aby pieniądze za zakupione książki wpłynęły na moje konto nie później niż 7 dni od chwili zakończenia pierwszej aukcji wygranej przez Kupującego. Cenię sobie szybkie i terminowe wpłaty.
Przy zakupie na kilku moich aukcjach za przesyłkę płacisz tylko raz.
W trosce o bezpieczne dotarcie przesyłki do klienta, książki wysyłamy:
listem ekonomicznym poleconym
listem priorytetowym poleconym
oraz paczką.
Przed licytacją, proszę, zapoznaj się z moimi zasadami, zawartymi na stronce "O mnie". Znajdziesz tam odpowiedzi na wiele Twoich pytań odnośnie transakcji.
|
kliknij aby powiększyćGaleria zdjęć |
|
|
Autor: Izabella Rejduch-Samkowa, Jan Samek
Tytuł: Dawna sztuka żydowska w Polsce
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2001
Miejsce wydania: Warszawa
ISBN: 830[zasłonięte]8920
Format: 245 x 315 mm
Ilość stron: 233
Oprawa: twarda z obwolutą
Waga: 2 kg
Stan ogólny: bardzo dobry
Stan obwoluty: bardzo dobry
|
Opis merytoryczny książki:
W ciągu kilkusetletniej obecności Żydów w Polsce ukształtowała się w naszym kraju oryginalna sztuka żydowska o własnej linii rozwoju, z odrębnym repertuarem form, będąca w skali światowej prawdziwym fenomenem. Osadzona głęboko w tradycji sięgającej czasów sprzed diaspory, związana przede wszystkim z potrzebami kultu religijnego, ale i zwyczajami rządzącymi życiem codziennym, nabierała w warunkach współegzystencji z ludnością miejscową wielu cech nowych, w pewnym sensie rodzimych. Kierunek jej ewolucji wyznaczały kolejne style, od gotyku po klasycyzm i tendencje współczesne. Pokazują to zarówno wytwory rękodzieła artystycznego, jak dzieła architektury i nagrobki, później również prace plastyczne - obrazy i rzeźby. Twórczość ta, rozwijająca się swobodnie przez tak długi czas, została unicestwiona w latach Holokaustu. Zostały resztki - obiekty przechowywane dziś w muzeach, nieliczne synagogi odbudowane ze zniszczeń, cmentarze. To, co było i to, co przetrwało, jest tematem tej książki. Pieczołowicie zgromadzone archiwalia, badania terenowe, setki zdjęć, rysunków i planów składają się na autentyzm pracy, przedstawiającej możliwie kompletny obraz dawnej sztuki żydowskiej w Polsce i ukazującej miejsce tej sztuki w kulturze polskiej. Jest to pierwsze w dziejach kultury polskiej opracowanie tego tak ciekawego, a tak właściwie mało znanego tematu. Prezentacja polskich judaików doprowadzona została do przełomu XIX i XX wieku. Liczne ilustracje (czarno-białe i kolorowe) znakomicie uzupełniają treść i pozwalają czytelnikowi docenić pozycję dawnej sztuki żydowskiej w Polsce.
***
|
|
|