na aukcji oferuję rewelacyjny przetwornik REGA DAC sprzęt warty swojej ceny można powiedzieć że to już kultowy DAC na rynku a w moim systemie sprawdził się znakomicie.
Sprzedaje wyłącznie z powodów osobistych i na pewno kiedyś do niego wrócę niestety z wielkim żalem muszę go teraz sprzedać.
DAC jest absolutnie jak nowy nie ściągnąłem nawet folii z panelu przedniego. Stał u mnie 3 miesiące i jest w 100% sprawny i nie posiada żadnych wad ukrytych. DAC jest wciąż na gwarancji producenta jeszcze ponad 20 miesięcy. Posiadam kompletne oryginalne opakowanie, styropiany i instrukcje obsługi oraz oryginalny kable sieciowy.
jeśli zainteresował Cię ten DAC przejzyj koniecznie niezależne recenzje zobacz ile ten przetwornik zdobył prestiżowych nagród.
http://this.pl/produkty/rega/przetworniki-dac/przetwornik-cyfrowo-analogowy-rega-dac/ zakładka NAGRODY i RECENZJE
Naszym zdaniem...
Wykorzystanie doświadczeń i rozwiązań zastosowanych w kosztującym ponad 30tys. zł odtwarzaczu referencyjnym Rega Isis pozwoliło na budowę niedoścignionego w swoim przedziale cenowym DACa, który może bez kompleksów konkurować ze znacznie droższymi konstrukcjami. Dowód? Zwycięstwo w „ślepym” teście odsłuchowym DACów z przedziału cenowego do 3800zł miesięcznika „Hi-Fi Choice” 05/2012 oraz wraz z kolumnami Rega RS3 i wzmacniaczem Rega Brio-R zwycięstwo w teście grupowym systemów miesięcznika Hi-Fi Choice 04/2012!
Opis producenta
Rega DAC jest przetwornikiem cyfrowo-analogowym pozwalającym na współpracę z plikami o rozdzielczości 16/20/24-bitów przy częstotliwości próbkowania od 32kHz do 192kHz. Łatwy w użyciu i konfiguracji, został zaprojektowany do optymalnej współpracy ze wszystkimi dwukanałowymi źródłami cyfrowymi PCM jak odtwarzacze komputerowe PC/Mac lub odtwarzacze strumieniowe. Pozwala na wykorzystanie wysokiej jakości bezstratnie kompresowanych plików takich jak WAV, FLAC i ALAC oferując zbliżoną lub w niektórych przypadkach wyższą jakość dźwięku niż uzyskiwana w standardzie CD.
Wbudowany w wykonaną z aluminium i stali obudowę w rozmiarze ½, wspierany przez parę równolegle połączonych przetworników Wolfson WM8742 i wyposażony w pięć dostępnych dla użytkownika filtrów, dwa niezależne wejścia koaksjalne, dwa wejścia cyfrowe S/PDIF typu Toslink oraz niezależne wejście USB, DAC został zaprojektowany i zbudowany tak, aby osiągnąć jakość dźwięku daleko poza oczekiwaniami dla produktu na jego poziomie cenowym.
Technologia
W skład stopnia wejściowego wchodzi cyfrowy odbiornik Wolfsona stabilizowany zegarem o niskim jitterze.
Odbiornik wraz z pętlą sprzężenia fazowego (PLL) zostały wyposażone w odrębne, dedykowane zasilacze.
Stopień przetwornika cyfrowo-analogowego został zbudowany na parze równolegle połączonych przetwornikach Wolfson WM8742 sterowanych separatorem zapewniającym integralność przesyłanych do układów scalonych danych, podobnie jak w odtwarzaczu referencyjnym Rega Isis.
Dołożono wiele starań aby usunąć zakłócenia pochodzące z komputerów i innych źródeł - podczas rozwoju projektu, zakłócenia takie zostały zidentyfikowane jako poważna wada wielu dostępnych obecnie na rynku urządzeń
Stopień wyjściowy wzmacniacza wykorzystuje dyskretny filtr z wielokrotnym sprzężeniem zwrotnym oraz wzmacniacz wyjściowy z wysoką częstotliwością graniczą filtru do pracy z wysokimi częstotliwościami próbkowania. Aby ograniczyć ilość kroków przetwarzania sygnału źródłowego do minimum, nie zdecydowano się na zastosowanie konwertera częstotliwości próbkowania i sygnał wejściowy przetwarzany jest z oryginalną częstotliwością próbkowania. Jitter został zminimalizowany poprzez synchroniczne taktowanie cyfrowych danych z odbiornika z PLL (usuwając jakikolwiek jitter z sygnału źródłowego).
Wszystkie wykorzystywane w torze analogowym kondensatory to Nichicon FG „Fine Gold” bocznikowane kondensatorami poliestrowymi typu MMK oraz niskoimpendancyjne kondensatory z polimerów przewodzących do odsprzęgania przetwornika cyfrowo-analogowego. W zasilaczu zastosowano transformator toroidalny, prostownik diodowy i ponownie kondensatory Nichicon GF „Fine Gold”. Zastosowano osobny, niezależny od stopni analogowych i cyfrowych, zasilacz mikrokontrolera. Szczególną uwagę poświecono kontroli sygnałów sterujących układami scalonymi, aby ograniczyć do minimum wszelkie zakłócenia i szumy.