Najpiękniejsze polskie kolędy w nowatorskich aranżacjach, w wykonaniu młodego, lecz już z dużym dorobkiem duetu operowego Justyny Reczeniedi (sopran) i Krystiana Krzeszowiaka (tenor). Szlachetne brzmienia saksofonu, skrzypiec, kontrabasu, fletu i gitary akustycznej połączone z potęgą zespołu Ars Chori. W albumie znajdzie się muzyczna kolędowa niespodzianka, a całość w czarowny sposób wprowadzi każdego w świąteczny nastrój.
Osobowości:
Justyna Reczeniedi – sopran
Solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej. Absolwentka wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Zdzisławy Donat oraz wydziału polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi działalność koncertową, występując z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Grecji, Hiszpanii, Japonii, Libanie, na Litwie i Łotwie, w Niemczech i na Węgrzech. W sezonie 2005/2006 występowała na deskach Łotewskiej Opery Narodowej, a od 2007 r. współpracowała z Teatrem Wielkim – Operą Narodową. Jest laureatką wielu nagród na konkursach wokalnych (Basciano, Busko-Zdrój, Kraków, Wiedeń). Od 2003 roku artystka współpracuje z zespołem „Con Passione” z którym nagrała cztery płyty – „Tam mnie znajdziesz”, „Najpiękniejsze arie operowe na sopran liryczno-koloraturowy”, „Szczęśliwi” oraz „Pomiędzy światem a nami” z poezją ks. Jana Twardowskiego z udziałem znakomitego aktora Jerzego Zelnika. Jest autorką biografii “Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie” poświęconej swojej Maestrze, wydanej w czerwcu 2011 roku.
Krystian Adam Krzeszowiak – tenor
Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, studiował także w Conservatorio „Giuseppe Verdi” w Mediolanie oraz w Accademia Internazionale della Musica di Milano. Występował w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz w filharmoniach i teatrach w Polsce i za granicą, m.in. w Teatro alla Scala w Mediolanie, Teatro La Fenice w Wenecji, Arena di Verona Teatro Filharmonico w Weronie, Teatro Carlo Felice w Genui, Tearto Olimpico w Vicency, Teatro G. Verdi w Pizie, Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie. Śpiewał na wielu festiwalach: Festival Monteverdi di Cremona i Lugano Festival, Festival International de Musique Baroque of Beaune i Via Stellae w Santiago de Compostela, Tage Alter Music w Regensburgu i Internazionale Barocktage Stift Melk, Nuove settimane barocche di Brescia i MITO w Mediolanie, Innsbrucker Festwochen der Alten Music. Współpracuje z Capellą Cracoviensis, Waldemarem Malickim w Filharmonii Dowcipu i Wiesławem Ochmanem w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie. Otrzymał nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy debiut w 2008 roku. Nagrywa dla wielu wytwórni: Sony z Giulio Prandi, Deutsche Grammophon z Claudio Abbado, Passacaille z Lorenco Ghielmi, Dynamic z Federico Maria Sardelli.
Trio Con Passione
Zespół założony przez Jerzego Cembrzyńskiego istnieje od 2001 roku. Jego repertuar jest bardzo różnorodny z pogranicza różnych stylów muzycznych. Koncertował w Filharmonii Narodowej oraz w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Wraz z sopranistką Justyną Reczeniedi nagrał cztery płyty: „Tam mnie znajdziesz“, „Najpiękniejsze arie operowe”, „Szczęśliwi” oraz „Pomiędzy światem a nami” z poezją ks. Jana Twardowskiego z udziałem Jerzego Zelnika.
Trio współtworzą:
Kam ila Szalińska -Bałwas – skrzypce
Michał Pindak iewicz – gitara
Jerzy Cembrzyński – kontrabas
gościnnie Joanna Gatn iejewska – flet
Wszystkie utwory wykonywane są w aranżacjach i opracowaniach Jerzego Cembrzyńskiego.
Alicja Mleczko – saksofon
Pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Davida Pitucha i Krzysztofa Herdera. W 1995 r zadebiutowała w Filharmonii Narodowej. Swą twórczość zainaugurowała solową płytą „Wiatr od morza”, którą nagrała na piątym roku studiów. Znalazły się na niej utwory napisane specjalnie dla niej przez polskich kompozytorów młodego pokolenia (Pawła Mykietyna, Jacka Grudnia, Macieja Zielińskiego, Michała Kulentego). Kolejne – „Sjesta“ (2003) i „Fiesta” (2005) były nominowane do nagrody Fryderyk, otrzymywały znakomite recenzje i nagrody („Sjesta“ – nagrodę pisma Classique we Francji). Jako solistka występowała w Filharmonii w Kopenhadze i Kijowie, a także w Cappella Istropolitana w Bratysławie. Najnowsza płyta „Alina Mleczko – saxophone”, wydana w 2010 roku nakładem wydawnictwa DUX, zawiera sonaty na saksofon i fortepian (Phila Woodsa, Takashiego Yoshimatsu, Paula Crestona, Paula Hindemitha). W 2010 roku odbyła tournée z Orkiestrą Sinfonia Varsovia w Niemczech jako solistka w koncercie na saksofon i orkiestrę Aleksandra Głazunowa.
Ars Chori Dyrygent Zbigniew Tupczyński
Zespół Wokalny Ars Chori jest grupą kilkunastu osób pasjonujących się sztuką śpiewania. Istnieje od 2001 roku przy Domu Kultury „Stokłosy” na warszawskim Ursynowie. Repertuar zespołu obejmuje wokalną muzykę sakralną i świecką od XVI wieku po współczesność, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości madrygałowej renesansu, a także opracowania muzyki ludowej i standardy współczesnej muzyki rozrywkowej. Zespół Ars Chori jest laureatem i zdobywcą wielu nagród na ogólnopolskich konkursach muzyki chóralnej.