DO SPRZEDANIA SUPER SERWER QNAP TS-459 PROGWARANCJA 12 MIESIECYURZADZENIE MA WYPROWADZONY ZASILACZ GDYZ FABRYCZNY JEST ZA SLABY I BARDZO KIEPSKIEJ JAKOSCISPRZEDAJĘ SAM QNAP BEZ DODATKOWYCH AKCESORII
* Dysk sieciowy / serwer plików dla Windows, MacOS, Linux (Samba)
* Wyświetlacz LCD ułatwiający konfigurację, monitoring i zarządzanie systemem
* Obsługa protokołu iSCSI pozwala na obsługę bezpośrednią systemów z inicjatorem iSCSI
* Szyfrowanie wolumenów kluczem AES 256bit - zapobiega dostępowi i kradzieży
* System zastępujący klasyczny serwer Windows / Linux w firmach
* Kompletne rozwiązanie backupu plików z komputerów w sieci LAN
* Instalacja 4 dysków 3.5" SATA 3 / SATA II, obsługa dysków do 4TB każdy
* Konfiguracja RAID 0, 1 ,5, 6, 5+ z dyskiem zapasowym z funkcją rozbudowy i zmiany trybu online
* Kopiowanie przez USB jednym przyciskiem z pamięci zewnętrznych i na dyski zewnętrzne
* Backup danych na zewnętrzne dyski i macierze poprzez interfejs USB
* Wbudowana funkcja zdalnej replikacji do prowadzenia szybkiego backupu
* Wbudowany serwer wydruku, serwer FTP oraz serwer www (php, sql, html)
* Pobieranie plików bez włączania PC (zarówno z Torent, FTP jak i HTTP)
* Certyfikat zgodności z VMware, Citrix i Hyper-V.
* Współpraca z Microsoft Active Directory w zakresie autoryzacji dostępu userów
* Szyfrowany dostęp SSL/TLS dla serwera FTP
* Kontrola dostępu na podstawie adresów IP (dozwolone / zabronione)
* Dostęp i administracja poprzez HTTPS (SSL)
* Szyfrowane połączenie z innymi serwerami QNAP w celu zdalnej replikacji danych
* Współpraca z zasilaczami awaryjnymi UPS APC
* Szyfrowanie całych wolumenów dyskowych kluczem AES 256bit
* Obsługa ACL oraz CHAP (dla iSCSI), dodatkowo LDAP i Active Directory
* Wbudowany serwer VPN, obsługa SSH i Telnet
iSCSI to technika umożliwiająca wykonywanie operacji wejścia-wyjścia na dysku twardym odległej maszyny za pomocą protokołu TCP/IP. Protokół iSCSI umożliwia budowę systemów pamięci masowych SAN (ang. Storage Area Network) przy zastosowaniu macierzy dyskowych SCSI i sieci Ethernet (protokół TCP/IP). Największą zaletą iSCSI jest możliwość tworzenia rozległych systemów SAN przy wykorzystaniu typowych elementów sieciowych, co ułatwia budowę systemu i zmniejsza jego koszt w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami typu Fibre Channel. Współczesne systemy operacyjne dość powszechnie wyposażone są w możliwość zarówno świadczenia usług jako cel iSCSI jak też korzystania z nich jako inicjator. Protokół iSCSI jest obsługiwany przez systemy Windows i Linux.
Unikalna funkcja "Virtual Disk Drive" dodaje do serwera elastyczną funkcję rozbudowy pojemności serwera. Dzięki wykorzystaniu wbudowanego incjatora iSCSI serwer może być połączony do innych urządzeń iSCSI target (np. innych serwerów QNAP) i automatycznie włączyć je do swoich zasobów jako dyski virtualne. Będą one widoczne w systemie jako pojedyncze wolumeny w serwerze. W ten sposób może być podłaczonych do 8 serwerów (dysków virtualnych) którymi serwer zarządza jako tzw. master.
Dwie wbudowane w serwer QNAP karty sieciowe 1Gigabit/sek (RJ-45) zapewniają szybką wymianę informacji z możliwością ustawienia adresacji dla dwóch oddzielnych podsieci lub uruchomienia wbudowanych funkcji zabezpieczających: FAIL-OVER na wypadek awarii jednego z połączeń lub LOAD BALANCING w celu równoważenia obciążenia na łączach. Istnieje też możliwość ustawienia na każdym z portów sieciowych oddzielnych adresów sieciowych (innych podsieci) i współdzielenie danych pomiędzy dwoma niezależnymi podsieciami. Porty obsługują standardy 1Gbit/s, ale prawidłowo pracują również w sieciach wolniejszych - 100Mbit/s, ale wtedy osiągi serwera są dużo niższe.
Możliwość wbudowania czterech dysków twardych 3.5" SATA 3 / SATA II o pojemności łącznej do 16TB (obsługa dysków do 4TB) zapewnia bardzo dużą przestrzeń dla plików i informacji (oferowany serwer nie zawiera dysków twardych). Dodatkowo można podłaczyć kolejny dysk twardy przez interfejs USB 3.0 lub złącze e-SATA. Urządzenie pozwala także na uruchomienie systemu przez sieć - funkcja Wake-On-LAN oraz ustawienie daty zamknięcia i ponownego uruchonienia systemu. Dostepny jest także protokół RSS do pobierania informacji o aktualizacjach oraz konfiguracja systemu i jego nadzór przez wbudowany ekran LCD. Wbudowany system operacyjny obsługuje do 256 jednoczesnych połączeń sieciowych oraz 4096 kont użytkowników w max. 512 grupach.
Standardowo urządzenia typu NAS jakimi są produkty QNAP służa głównie do udostępniania danych w sieci lokalnej. Obecnie jednak, dzięki znacznemu zwiększeniu wydajności wbudowanych w produkty QNAP procesorów, funkcje jakie te urządzenia moga pełnić zostały na nowo zdefiniowane. Serwery stały się poteżnymi narzędziami o wielu nowych możliwościach, dzięki funkcji instalowania na nich dodatkowego oprogramowania stworzonego przez społeczności Linuxowe.