Audiobook: Razem na biegun
Autor : Marek Kamiński
Wydawnictwo : Fundacja Marka Kamińskiego
Format : 4 CD audio
Czas nagrania: 4 godz. 9 min
Czyta: Jacek Labijak
Stan : Nowa, zafoliowana
Ta niesamowita historia zaczyna się w sierpniu 2002 roku, kiedy droga Marka Kamińskiego przecina się z drogą 13 letniego wówczas Jasia Meli z Malborka.
Od prośby o małą przysługę rozpoczyna się niezwykła wędrówka i wspaniała przygoda. Początkowo nic nie idzie tak, jak powinno. By móc zrealizować wspólne marzenie, Marek i Jasiek muszą przebrnąć przez szereg przeszkód stwarzanych przez ludzi i instytucje. Niepełnosprawność Jasia okazuje się jedną z mniejszych barier na ich drodze do bieguna.
Pomimo trudności i barier w kwietniu 2004 roku Marek Kamiński, Jaś Mela, Wojtek Moskal oraz Wojtek Ostrowski wyruszyli na wyprawę.
Celem wyprawy było zdobycie Bieguna Północnego, nie był to jednak cel jedyny. Równie ważne było udowodnienie sobie i całemu światu, że to, co wydaje się na pozór niemożliwe do osiągnięcia, dzięki wierze i wytrwałej pracy może stać się rzeczywistością.
W tej całej niemożliwości wyprawy z Jaśkiem jest coś pociągającego. Może nie samo przekraczanie fizycznych barier i osiągnięcie niemożliwego na pozór celu, jakim jest biegun. Pociągające jest przekraczanie barier między ludźmi i między różnymi światami. I to jest czymś, dla czego warto porzucić pewność i realność i zanurzyć się w nierealności i marzeniach. I spróbować znaleźć tu wąską ścieżkę, która prowadzi z tamtego świata do tego, w którym żyjemy. Zaczynam posługiwać się skrótem "Duży i mały na Biegun." - Marek Kamiński "Razem na biegun"
"Fascynująca opowieść o dwóch takich, którzy postanowili zdobyć oba końce świata - o ich sile, wyobraźni i pięknych duszach, które pomogły im zwyciężyć... "( Beata Pawlikowska)
"W tej historii jest wiele mistycznej siły. I nie biegun sam w sobie jest tu najważniejszy. Najważniejsza jest podróż, droga. Droga w głąb siebie, spotkanie ze swoim wnętrzem , ograniczeniami i barierami które tak często podcinają nam skrzydła w życiu codziennym. Słuchając tej opowieści dowiecie się dużo o sobie". ( Artur Rojek)