Przedmiotem tej aukcji jest:
RASBORA GALAXY (Microrasbora Galaxy, Danio Margaritatus)
sprzedawane osobniki są wielkości ok. 1-1,5 cm.
SPRZEDAWANE RYBY POCHODZĄ Z NASZYCH AKWARIÓW !!!
Kupując u nas masz więc pewność, że ryby powinny bez większych problemów zaaklimatyzować się w Twoim akwarium.
OPIS:
Jest dosyć niewielkim gatunkiem z bardzo interesującym wzorem na ciele. W sprzedaży potocznie nazywana jest niebiańskim perłowym danio. W wyniku intensywnego odłowu gatunek był bliski wyginięcia. Jego ciało jest niebieskie z perłowymi, różowymi albo złoto opalizującymi owalnymi plamami. Płetwy odbytowa i grzbietowa są zaokrąglone, zaś płetwa ogonowa trochę rozwidlona. Dojrzałe samce posiadają czerwony brzuch oraz jego kolory stają bardziej wyraziste. Ponadto u samców kolor niebieskawy, upstrzony białymi plamkami, rozciąga się na przednią część brzucha po obu stronach ciała. U samic ta część jest kremowa lub biała. Jest gatunkiem ruchliwym, poruszającym się zazwyczaj skokami.
Rodzina
karpiowate
Pochodzenie
Płytkie zbiorniki w podmokłych rejonach na północny wschód od jeziora Inle w północnym Myanmarze, powyżej 1000 metrów nad poziomem morza.
Długość
Do 2,5 cm.
Odżywianie
Ryba wszystkożerna. Preferuje drobny pokarm żywy, ale przyjmuje też pokarm suchy.
Temperatura
Od 22 do 26 C.
Warunki hodowlane
Jest gatunkiem stosunkowo mało wymagającym odnośnie parametrów chemiczno-fizycznych wody. Woda powinna być przejrzysta, średnio twarda o pH 7,0-7,5. Polecana jest hodowla w zbiorniku jednogatunkowym w większej grupie. Najładniej wyglądają na tle bogatej roślinności. W zbiorniku wielogatunkowym mogą zostać potraktowane za pokarm przez dużo większe ryby.
Rozmnażanie
Podawanie żywego pokarmu stymuluje razbory galaxy do tarła. Podmiana 50-60% wody również powinna zachęcić do rozrodu. Dno zbiornika tarliskowego warto zaopatrzyć w kępkę mchu jawajskiego. Samice są gotowe do tarła jeśli oblegają miejsce potencjalnego tarła, płetwy wprawiają w drżenie i mocno napinają, a ich ciało staje się delikatnie wygięte. Z jednego tarła uzyskujemy zazwyczaj około 25-35 ziarenek ikry. Dorosłe odławiamy, ponieważ ikra może zostać wyjedzona. Młode wylęgają się po około 4 dniach. Zbiornik tarliskowy powinien być intensywnie natleniany oraz dobrze jak jest zaopatrzony w filtr UV. Aby zapobiec pleśnieniu ikry do wody można dodać akryflawinę. Po około czterech dobach młode zaczynają pływać. Karmimy je drobnym planktonem z czasem przechodząc na większy pokarm. Po około 60 dniach młode zaczynają przypominać osobniki dorosłe.
ODBIÓR OSOBISTY NA TERENIE: WROCŁAWIA, OLEŚNICY lub w siedzibie naszej firmy w BOROWEJ (trasa A8 Wrocław-Oleśnica).
PRZY WIĘKSZYM ZAMÓWIENIU TRANSPORT W PROMIENIU DO 30 KM OD WROCŁAWIA LUB OLEŚNICY GRATIS !!!
DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA DOŁĄCZAMY DOWÓD SPRZEDAŻY.
WYSYŁKA POCZTĄ POLSKĄ
jest możliwa w okresie zimowym, ale tylko i wyłącznie na wyraźną prośbę i odpowiedzialność kupującego.
Masz pytania, interesuje Cię większe zamówienie? Dzwoń lub pisz. KUPUJESZ U SPRAWDZONEGO ALLEGROWICZA. POSIADAM 100% POZYTYWNYCH KOMENTARZY, ZARÓWNO JAKO SPRZEDAJĄCY JAK I KUPUJĄCY !!!
ZAPRASZAMY NA NASZE POZOSTAŁE AUKCJE, M.IN. Z ROŚLINAMI, KREWETKAMI ORAZ AKWARIAMI I OŚWIETLENIEM DO AKWARIÓW !!
|