Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Rak Procambarus clarkii Białystok wysyłka saxon4

26-01-2012, 18:47
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 25 zł     
Użytkownik Saxon4
numer aukcji: 2065985139
Miejscowość Białystok
Zostało sztuk: 8    Wyświetleń: 90   
Koniec: 26-01-2012 18:47:23
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Rak czerwony (Procambarus clarkii)

Opis Wystawionego przedmiotu :
Dziś na swojej aukcji mam do sprzedania Raka czerwonego (Procambarus clarkii)
Cena za raczka wynosi 24,99zl/szt ( najczesciej trafiaja sie odmiany w kolorze czerwonym takim jak na ponizszych zdieciach ale takze zdazaja sie inne kolory barwne.)
Wygląd: W naturze najczęściej występuje w kolorze brązowym. Zdarzają się fluktuacje barwne, z których wyodrębniono w hodowlach kolory: czerwony, pomarańczowy (Procambarus clarkii "Orange"), błękitny (Procambarus clarkii "Blue Pearl"), niebieski, fioletowy, czarny, biały. P. clarkii występuje pod nazwami: "rak luizjański" oraz "czerwony rak błony".
Pochodzenie: Ameryka Północna (Luizjana). Zaintrodukowany do wód europejskich w latach 70-tych XX w, obecnie można znaleźć P. clarkii we Francji i Hiszpanii.
Rozmiar: (bez anten i szczypiec) do 12 cm, sporadycznie trafiają się ciut większe okazy. Waga do 200 g.
Warunki wodne: pH 6,5 - 8, temp. 5 - 30 st. C. Najlepiej trzymać je w temp. 18 - 25 st. C. Lepiej się czują i chętniej rozmnażają, gdy w ciągu roku przejdą okres nieco niższych temperatur poniżej 18 st C. Jako jeden w niewielu gatunków raków nie muszą mieć bardzo czystej wody i zniosą nawet spore ilości azotanów. Nie znaczy to jednak że powinny w takiej wodzie przebywać.
Urządzenie zbiornika: Dla jednej pary akwarium o min. długości 80 cm, dla kilku sztuk odpowiednio większe. Dużo kryjówek o wejściach umieszczonych naprzeciwko przedniej szyby akwarium, co ułatwi nam ich obserwację. P. clarkii chętniej zajmują kryjówki bliżej dna, odpowiedniej wielkości (nie lubią zbyt dużych jak i zbyt małych i mogą się w nich nie chować). Jako materiał na kryjówki nadają się lignity z wywierconymi otworami, płaskie korzenie, poukładane odpowiednio kamienie.
Pokarm: Wszystkożerne. Chętnie jedzą wszystkie gatunki glonów (także morskie), wodne rośliny, niektóre warzywa (papryka, marchew), mięczaki, skorupiaki, martwe ryby, mrożony kryl, artemię, pokarmy suche wzbogacone glonami oraz liście migdałecznika i dębu (podawanie liści garbnikonośnych jest b. wskazane), lubią skubać korzenie i patyki dębowe lub olchowe Można podawać korzenie wyciągnięte z torfu. Pokarm powinien być urozmaicony.
Jako wszystkożerne P. clarkii nie nadają się do akwariów z wystrojem roślinnym. Są pokojowo nastawione do ryb. Prawidłowo karmione mogą być trzymane w akwarium po kilka sztuk. Są wtedy śmielsze i chętniej wychodzą z kryjówek. Towarzystwo ryb również wyraźnie je ośmiela - P. clarkii nie polują na ryby. Czasem zdarzają się potyczki samców, a w skrajnych przypadkach utrata któregoś z odnóży. Odnóża po kilku wylinkach odrastają. W przypadku utraty przez raka obu szczypiec powinno się go odizolować. Pozostawiony wraz z innymi rakami będzie niedożywiony i zestresowany. Procambarus clarkii pochodzi z kontynentu amerykańskiego i nie powinien przebywać w naturalnych wodach naszego kraju, może spowodować poważne zagrożenie dla raków rodzimych. Również w akwarium nie należy go łączyć z rakami pochodzącymi z innych kontynentów
Zdięcia: odm. barwna czerwona.

W razie jakichkolwiek pytań wystarczy sie ze mną skontaktować drogą telefoniczną, bądź poprzez e-mail: [zasłonięte]@poczta.onet.pl. Zapraszam również na moje pozostałe aukcje.

Rak Procambarus clarkii Białystok wysyłka saxon4


ListaAukcji


Dodano 2[zasłonięte]012-01 14:02
WITAM WSZYSTKICH !!!
W dniach 24.01 do 14.02 URLOP !!!
Wszystkie transakcje zakupione od dnia 24.01.2012r będą realizowane po 14 lutym bierzącego roku.
Jedynym kontaktem będzie droga e-mail prosze nie dzwonic na numer telefonu!

Pozdrawiam i do usłyszenia po URLOPIE DO DNIA 14.02