Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

RAK ORANGE POMARAŃCZOWY POZNAŃ WYSYŁKA

20-05-2014, 2:55
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 17 zł     
Użytkownik filomucha
numer aukcji: 4257703839
Miejscowość Poznań
Zostało sztuk: 10    Wyświetleń: 1   
Koniec: 19-06-2014 02:51:02
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

RAK POMARAŃCZOWY "ORANGE"

CAMBARELLUS PATZCUARENSIS

Wygląd:

: Dośc intensywny, pomarańczowy kolor. Większość ma dwie ciemniejsze pręgi na stronie dorsalnej. Pierwotnie ubarwione raki pozbawione są pomarańczowego pigmentu. Wzór na pancerzu jest taki sam jak u pomarańczowych. Rodzaj Cambarellus jest wyrażnie mniejszy od innych raków dlatego uważam że można używać nazwy raczek, w przypadku Cambarellus patzcuarensis proponuję nazwę raczek z Patzcuaro*, dla odmiany pomrańczowej raczek z Patzcuaro "Orange"*.

Pochodzenie:

Raczek z Patzcuaro* jest gatunkiem endemicznym. Występuje wyłącznie w jeziorze Lago de Patzcuaro, położonym w Meksyku w stanie Michoacan. Czasem trafia się również w pobliskich oczkach wodnych, bajorkach i strumieniach. Pierwotna forma pomarańczowego Raczka z Patzcuaro występuje w warstwach bentosu. Przebywa on na dnie, które w dużej części pokryte jest mułem. Średnia głębokość jeziora to 4,9 m (w najgłębszym miejscu ok. 12 m).

Rozmiar:

(bez anten i szczypiec) do 4 cm.

Warunki wodne:

Ponieważ raczek z Patzcuaro* jest endemitem, podaję parametry wody jeziora Lago de Patzcuaro. Roczne wahania temperatury wody to 15-25 st. C. Wahania pH 8,9 - 9,1. Przewodność 800 ms. Zawartość tlenu 4 - 7,3 (niestety, spada wskutek odprowadzania ścieków do jeziora). Twardość wody również ulega dość dużym wahaniom: 12 - 18 dkH. (dane z http://www.garnelenzucht.de/patzcuarensis.htm). W akwarium przez krótki czas (kilka dni) znosi nawet dość niskie pH i miękką wodę, ale niechętnie podchodzi do rozrodu. Przy pH poniżej 7 mogą pojawiać się problemy z linieniem. Wymaga cotygodniowej częściowej podmiany wody.

Urządzenie zbiornika:

Akwarium może być zarośnięte roślinami. Raczek nie uszkadza ich. Na dnie może być dużo tzw. "śmieci" (liście, patyki, szczątki roślin). Nadaje się do trzymania w małym akwarium, ale w długich akwariach można trzymać wiele egzemplarzy, przez co rośnie szansa na ich rozmnożenie. W 50 litrowym akwarium można trzymać kilka lub nawet kilkanaście sztuk. Sygnałem oznaczającym przegęszczenie w akwarium są groźne walki, a nawet kanibalizm. W większych akwariach zdarzają się jedynie niegroźne potyczki.


Pokarm:

W naturze żywi się odpadkami. W akwarium spożywa także suchy pokarm. Ataki na ryby trafiają się wyjątkowo rzadko i to u przegłodzonych raków. Najchętniej zjada padnięte ślimaki, larwy komarów, szczątki obumarłych roślin. Można podawać suszone liście dębu, bakopy i migdałecznika.


Rozmnażanie:

W wieku 3 - 4 miesięcy osiąga dojrzałość płciową (przed dojrzałością cielesną). Mając rozmiar 2 cm (zależy od podawanego pokarmu - im bardziej urozmaicony tym lepiej) może się rozmnażać. Okres od kopulacji do złożenia przez samicę jaj waha się od 4 do 30 dni (w zależności od temperatury, pożywienia i warunków wodnych). Składanie jaj zwykle odbywa się nocą i może trwać kilka godzin. W zależności od kondycji samicy zwykle składanych jest od 20 do 60 jaj. Młode 3-milimetrowe raczki wykluwają się po 3 - 5 tygodniach.





To raczek nadający się do wielu ekspozycji. Stanowi przepiękne urozmaicenie w akwarium. Spełnia rolę czyściciela, a swym ubarwieniem mocno kontrastuje z elementami wystroju. Jako jeden z niewielu nie uszkadza roślin, nadaje się więc też do akwariów roślinnych.
Inne nazwy tego raka to: Pomarańczowy rak karłowy oraz Orange Lobster (ang.)
[1] .

Oferowane przeze mnie raki mają wielkość ok. 3cm.


UWAGA ZMIANA ADRESU ODBIORU TOWARU!


ODBIÓR ZWIERZĄT I ROŚLIN AKWARIOWYCH NA OS.KOSMONAUTÓW 13H, (TYLKO I WYŁĄCZNIE, NIE MA JUŻ MOŻLIWOŚCI ODBIORU NA OS. WINIARY, ANI UL. SADOWEJ) 7 DNI W TYGODNIU, PRZED PRZYJAZDEM PROSZĘ ZADZWONIĆ W CELU USTALENIA GODZIN ODBIORU.

tel. 609[zasłonięte]666


[1] ŹRÓDŁO: AKWARIA.PL/KREWETKI