Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

RAJSKI PTAK - STRELITZIA REGINAE I NICOLAI

18-01-2012, 2:26
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Użytkownik milena1976
numer aukcji: 2027309316
Miejscowość Małogoszcz
Wyświetleń: 426   
Koniec: 13-01-2012 10:01:32
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

RAJSKI PTAK - STRELITZIA REGINAE I NICOLAI

   

KWIATY POTRAFIĄ UTRZYMAĆ SIĘ PRZEZ PÓŁ ROKU PRZYWĘDROWAŁA DO NAS Z AFRYKI ZAKWITA KWIATAMI PODOBNYMI DO RAJSKICH PTAKÓW STĄD TEZ TA NAZWA.

Są okazałe i NADZWYCZAJ trwałe jakby pokryte woskiem, egzotyczne i intensywne, na całym świecie zwany rajskim ptakiem. Ma trwałe, kwiaty z ciemnoniebieskimi słupkami, które wyrastają prostopadłej łódkowatej pochwy kwiatostanowej. Liście są ciemnozielone skórzaste 40 cm długości a ogonki ok 60 cm.

Strelicje mają rozrośnięty system korzeniowy i tworzą bardzo dużo odrostów, muszą więc być uprawiane w bardzo obszernych pojemnikach. Do uprawy trzeba przygotować ciężkie, żyzne i gliniaste podłoże , składające się w równych proporcjach z ziemi darniowej, piasku i gliniastej ziemi ogrodowej.

W naszych warunkach jest to roślina przeznaczona do hodowli domowej, która wniesie powiew egzotyki do każdego domu. Latem wystawiamy ją do ogrodu w miejsca dobrze nasłonecznione, na zimę natomiast przenosimy do pomieszczenia zabezpieczonego przed mrozem.

Licytujesz mix nasion razem 5 sztuk wraz z instrukcją wysiewu.

Zobacz nasze inne aukcje