Mary Wagner, 38-letnia Kanadyjka, która za obronę życia i przekonywanie kobiet do zaniechania aborcji spędziła 23 miesiące w więzieniu, stając się symbolem walki z cywilizacją śmierci, wkrótce przyjedzie do Polski.
Udawała się do klinik aborcyjnych w Kanadzie – kraju, gdzie nie ma żadnych ograniczeń dla aborcji i gdzie
dziecko przed urodzeniem nie jest traktowane jak człowiek, rozdawała BIAŁE RÓŻE pracownikom
,
przypominając o wartości ludzkiego życia, modliła się, namawiając kobiety do zrezygnowania z aborcji,
co w wielu przypadkach się jej udawało
Zapraszamy do wzięcia udziału w aukcji!
Jej przedmiotem jest unikatowa przypinka- grawerowana biała róża. Jest ona symbolem działalności pro-life, którą zapoczątkowała młoda, skromna Kanadyjka - Mary Wagner.
Do każdej róży zostanie dołączony film "Nie o Mary Wagner" Grzegorza Brauna z autografem bohaterki filmu - Mary Wagner i reżysera. Róża ma wys. 3,5 cm.
Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na nowy film Grzegorza Brauna.
Zapraszamy do licytacji.
“NIE O MARY WAGNER” / “NOT ABOUT MARY WAGNER” scenariusz i reżyseria Grzegorz Braun Producent: Paweł Hundz Producent wykonawczy: Robert Kaczmarek, Film Open Group Czas: 57 minut Tytułowa bohaterka jest jednym z najbardziej znanych dziś więźniów sumienia - spędziła w areszcie blisko dwa lata za występowanie w obronie życia nienarodzonych. Z kwiatem, dobrym słowem i informacją o tym, że aborcja nie jest jedyną opcją, Mary Wagner odwiedzała tzw. „kliniki kobiece” w Kanadzie. I za to właśnie szereg razy pozbawiano ją wolności i stawiano przed sądami. "Twoj Bóg się myli!" – stwierdził jeden z wyrokujących w jej sprawie sędziów. W filmie wypowiadają się działacze kanadyjskiego ruchu obrony życia – m.in. legendarna Linda Gibbons, która swe zaangażowanie przypłaciła ponad 10 latami więzienia(!). Poznając przypadek Mary Wagner, poznajemy jednocześnie przeszłość i współczesne realia przemysłu aborcyjnego. „Jeśli to nie jest zbrodnia, to co nią jest?” - pyta Frank Wagner, ojciec Mary. Realizacja filmu stała się możliwa dzięki szczególnemu zaangażowaniu Polaków mieszkających na obczyźnie. Zdjęcia powstały w połowie 2014 roku. Wątki polskie są notabene szczególnie istotne dla samej bohaterki – polscy święci: Maksymilian Maria Kolbe i Jan Paweł II są postaciami nieobojętnymi dla jej formacji.
|