Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

QUO VADIS [AUDIOBOOK] [CD-MP3]

03-05-2015, 17:59
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 46.66 zł     
Użytkownik audiobook-
numer aukcji: 5236358559
Miejscowość KONIN
Zostało sztuk: 3    Wyświetleń: 2   

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Quo Vadis [AUDIOBOOK] [CD-MP3]
autor:
Henryk Sienkiewicz
rok wydania:
2014
nośnik:
CD (AudioBook)
okładka:
etui kartonowe
wymiary:
14x19 cm
stan płyty:
Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku konieczności zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona)
opis:
Quo Vadis - to dzieło, które dało Henrykowi Sienkiewiczowi międzynarodową sławę i przyczyniło się do przyznania mu Nagrody Nobla (1905 r.) za całokształt twórczości. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków, w tym na arabski, japoński, a także esperanto. Quo Vadis wielokrotnie adaptowano i wystawiano na deskach teatrów, ukazała się nawet opera oparta na motywach powieści, a w 1913 r. zostało po raz pierwszy sfilmowane. Potem było ekranizowane jeszcze kilkakrotnie. Premiera Quo Vadis na łamach "Gazety Polskiej" w 1895 r. zbiegła się z przyznaniem autorowi Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za wybitne osiągnięcia pisarskie w literaturze epickiej. Historia, która dzieje się na pierwszym planie to literacka fikcja, ale kontekst a także liczni bohaterowie, jak dwaj wielcy Apostołowie św. Piotr i św. Paweł, Neron, Petroniusz czy Seneka, są oczywiście postaciami historycznymi. Ponadto, znaczna część zdarzeń i wzajemnych relacji, tak świętych Apostołów, jak i ulubieńców dworu Nerona, które opisał Sienkiewicz, są bardzo prawdopodobne i historycznie uzasadnione. Brawurowa interpretacja Zbigniewa Moskala i piękne ilustracje muzyczne, skomponowane specjalnie do tego dzieła przez Tomasza Kiniorskiego, przenoszą słuchaczy w czas antyku w sposób kunsztowny i sugestywny.