PYLOX
PYLOX - preparat zmniejszający populację Helikobakter pylori w żołądku i do stosowania w profilaktyce.
Choroby lub zaburzenia układu trawiennego dotykają wielu osób. Bardzo częstą przyczyną tych zaburzeń jest infekcja wywołana bakterią Helikobakter pylori.
Główną drogą zakażenia jest kontakt z innym człowiekiem (bakteria może znajdować się w ślinie lub w stolcu).
Do innych dróg zakażenia zaliczane są muchy, woda, jedzenie, zwierzęta.
Częstotliwość występowania infekcji w krajach rozwiniętych wynosi 15-40%, natomiast w krajach rozwijających się 70-90%.
Nie leczona infekcja wywołuje w 100% przypadków zapalenie błony śluzowej żołądka, w 30-40% objawy dyspeptyczne, w 10-15% chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, a w 1-2% raka żołądka. Wywołuje zgagę, wzdęcia, zaparcia, nieregularne wypróżnienia, problemy skórne, uczucie wyczerpania i przemęczenia.
W 2005 roku badacze z Australii otrzymali nagrodę Nobla za odkrycie, że przyczyną 90% wrzodów żołądka i dwunastnicy jest bakteria Helikobakter pylori, a nie stres, jak do tej pory sądzono.
Leczenie infekcji opiera się na kombinacji 3 leków, w tym 2 antybiotyków, jednak taka kuracja niszczy naturalną florę bakteryjną człowieka.
Helicobakter Pylori jest
wyjątkową bakterią ponieważ według statystyk bakteria ta wywołuje 70% przypadków owrzodzenia żołądka i 90% owrzodzenia dwunastnicy. Potrafi poruszać się w żołądku dzięki spiralnemu kształtowi i ruchomym wiciom. Wytwarza wokół siebie chmurę amoniaku, dzięki czemu neutralizuje kwas solny żołądka. Produkuje także toksyny i enzymy, które unieszkodliwiają substancje bakteriobójcze organizmu. Dodatkowo ma zdolność wytwarzania specjalnych białek, dzięki którym może przylegać do wnętrza naszego organizmu np. do błony śluzowej. W ten sposób może bezkarnie zagnieżdżać się w żołądku lub dwunastnicy, a w miejscu przylegania spowodować infekcję. Wytwarzane przez bakterię substancje oraz żołądkowy kwas solny powodują, że powstaje coraz większa ranka w ścianie organu, czyli wrzód. Helicobakter Pylori ma stosunkowo łatwy dostęp do naszego organizmu. Najłatwiej można się nią zarazić drogą pokarmową. W początkowych etapach zakażenia najczęściej nie wiemy o jej obecności, nie ma typowych objawów choroby. Czasem może się ona objawiać uczuciem ciężkości lub mdłościami. Aby stwierdzić jej występowanie, należy wykonać analizę krwi i odbyć wizytę u gastrologa. Gdy bakteria "na dobre" osiedli się w naszym organizmie pozostaje już tylko leczenie farmakologicznie, w kuracjach antybiotykowych. W przypadku bardzo zaawansowanych stanów chorobowych często jedynym rozwiązaniem jest interwencja chirurga.
Bakteria Helicobacter pylori powoduje:
- przewlekłe zapalenie żołądka, powstawanie wrzodów i raka,
- uczucie ciężkości w żołądku,
- zgagę,
- wzdęcia,
- zaparcia,
- nieregularne wypróżnianie,
- różnego rodzaju problemy skórne (wysypka trądzikowa, świąd, zaczerwienienia skóry, wysypki itp.),
- uczucie wyczerpania i przemęczenia.
W większości przypadków zaburzenia trawienne związane są z obecnością bakterii Helicobacter pylori. Często jednak osoba zakażona nie domyśla się nawet, co jest przyczyną dolegliwości.
Badania pokazują, że co druga kobieta na Słowacji ma problemy z trawieniem (skurcze brzucha, wzdęcia, nagromadzenie gazów, zaparcia). Zaburzenia trawienia często mają charakter przewlekły i pogarszają jakość życia.
Częste pieczenie w przełyku (zgaga) czy bóle żołądka mogą świadczyć o obecności H. pylori w żołądku. Stopniowo bakteria wywołuje zapalenie i chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.
Zasada działania preparatu PYLOX:
Heliobacter pylori wywołuje przewlekłe zapalenie żołądka, które może prowadzić nawet do powstania wrzodów i raka. Bakteria może przeżyć w żołądku dzięki temu, że wytwarza i wydziela do otoczenia duże ilości enzymu ureazy, który rozkłada mocznik w dwutlenek węgla i amoniak. Amoniak z kolei obniża kwasowość środowiska, co umożliwia Helicobacter pylori przeżycie nawet w bardzo kwaśnym środowisku żołądka. Ponadto neutralizuje kwas żołądkowy i zwiększa zasadowość środowiska, w którym H. pylori dobrze się czuje.
Preparat PYLOX nie dopuszcza do wytwarzania przez H. pylori enzymu ureazy, niszcząc w ten sposób środowisko, w którym Helicobacter pylori jest w stanie przeżyć. W ten sposób następuje efektywne zmniejszenie populacji bakterii w żołądku i poprawa stanu zdrowia.
Eliminacja Helikobakter pylori za pomocą preparatu PYLOX:
-
Podajemy przeciwciała anti-Helikobakter pylori.
-
Następuje reakcja, która nie dopuszcza do wytwarzania przez H. pylori enzymu ureazy, niszcząc w ten sposób środowisko, w którym bakteria jest w stanie przeżyć.
-
Odrywa się ona od ścianki żołądka.
-
Następuje nagromadzenie i eliminacja bakterii.
Wyniki badań potwierdzają znaczne zmniejszenie populacji Helikobakter pylori po stosowaniu Pylox przez 4 tygodnie.
Podawanie immunoglobuliny IgY przeciwdziała również wielu innym szkodliwym drobnoustrojom (np. propionobacterium acnes - bakterii odpowiedzialnej za trądzik lub bacteroides gingivalis - bakterii dającej nieprzyjemny zapach ust), które są przyczyną różnych dolegliwości trawiennych lub skórnych.
Wyniki badań:
Wyniki badań przeprowadzonych na grupie 60 osób potwierdzają znaczne zmniejszenie populacji Helicobacter pylori po stosowaniu preparatu PYLOX przez 4 tygodnie.
Dawkowanie:
-
1 saszetka 2 razy dziennie, najlepiej po posiłku.
-
W razie problemów można podwoić dzienną dawkę.
-
Profilaktycznie: 1 saszetka co drugi dzień.
-
Zawartość saszetki rozpuścić w szklance wody, mleka, soku owocowego lub wsypać bezpośrednio do jedzenia i spożyć po lub w trakcie posiłku.
Zawartość:
Sposób przechowywania:
Składniki:
-
przetworzone żółtko jajka,
-
monosacharydy,
-
polisacharydy,
-
kwas cytrynowy,
-
aromat waniliny,
-
aromat pomarańczowy,
-
aspartam,
Opakowanie:
zawiera 10 saszetek
Więcej o produkcie Pylox na helicobacter pylori, wrzody, zgagę.:
informacje wkrótce
Więcej o producencie:
Pomaga m.in na:
wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby układu pokarmowego, bakterie Helicobakter Pylori.
Podstawowe składniki:
Zobacz nasze pozostałe aukcje:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|