Zalety miodu spadziowego:
Miód spadziowy jest mało słodki, nieco gorzkawy, o żywicznym lub lekko korzennym aromacie. Jest to wspaniały miodowy antybiotyk! Działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i wykrztuśnie. Zawiera aż cztery razy więcej aktywnego biologicznie żelaza niż miody nektarowe. Miód ten zwiększa odporność organizmu - jest szczególnie polecany przy przeziębieniach i infekcjach górnych dróg oddechowych.
Pasiekę "Pyłek" tworzą doświadczeni pszczelarze!
Od pokoleń w naszej rodzinie z pasją hoduje się pszczoły. Nasz miód pochodzi z okolic Kobieli, z terenów ekologicznie nieskażonych przez przemysł. Miejsce, w którym znajduje się nasza pasieka to mała wieś, która zewsząd otoczona jest lasami, dzięki temu nasz miód jest:
-naturalny i zdrowy -niezwykle aromatyczny, o niepowtarzalnym smaku -niestandaryzowany, a więc jest miodem prosto z ula, bez domieszek innych, zagranicznych miodów
Dlaczego warto u nas kupować?
Miód pozyskujemy z terenów pozbawionych zanieczyszczeń, a cały proces przebiega w warunkach wysokiej higieny. Pasieka "Pyłek" jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym (WET. NR IDENT. WNI16[zasłonięte]603), dzięki temu masz gwarancję, że nasz miód jest najwyższej jakości! Zachowanie najwyższych standardów produkcji pozwala nam uzyskiwać naturalny, w pełni bezpieczny, pyszny i aromatyczny miód, który pakowany jest w nowe, sterylne słoiki.
Charakterystyka miodu pszczelego:
Miód pszczeli jest naturalnym produktem wytwarzanym z nektaru kwiatowego lub spadzi. Soki nektaru bądź spadzi są zbierane przez pszczoły, następnie przerabiane w ulu i wzbogacone w substancje wytwarzane przez pszczoły (m. in. enzymy). Dzięki pracy pszczół, miód stopniowo dojrzewa i jest składowany w zasklepionych plastrach pszczelich. Dobry miód pszczeli wcześniej czy później krystalizuje. Krystalizacja przebiega w miodach wiosennych szybko - już w kilkanaście dni po miodobraniu. Przyczyną tego jest zwiększona zawartość glukozy. Dłużej nie krystalizują miody z większą zawartością fruktozy. Krystalizacja miodu nie zmienia jego wartości odżywczo-leczniczych, lecz tylko konsystencję. Miód krystalizując jaśnieje. Miód skrystalizowany (krupiec) można doprowadzić z powrotem do płynności, bez utraty jego cennych wartości, wolno podgrzewając do temperatury 42°C. Miód najlepiej spożywać rano, na czczo i wieczorem, rozpuszczając wcześniej w małej ilości letniej wody.
ZAPRASZAMY NA NASZE POZOSTAŁE AUKCJE, GDZIE KUPIĆ MOŻNA INNE RODZAJE PYSZNYCH I ZDROWYCH MIODÓW!
|