Do końca lutego nie prowadzimy regularnych wysyłek, ale rośliny możemy wysłać po wcześniejszym zgłoszeniu.
Wysyłkę w 2014 roku rozpoczynamy w marcu. Wysyłanie paczek zimowych zajmuje nam około 2-3 tyg. Osobom, które chcą otrzymać paczki w terminie późniejszym paczki są wysyłane w sugerowanym terminie. Jeśli w marcu będzie zalegać pokrywa śnieżna wysyłka paczek zostaje wstrzymana.
Euphorbia amygdaloides – Wilczomlecz migdałowy 'Purpurea'
Jest to wieloletnia roślina o kępiastym pokroju. Wyrasta do 30-50 cm. Łodygi drewniejące u podstawy, czerwonawe. Podługowate liście są zimozielone, czyli żywe również zimą. Mają barwę ciemnooliwkową, od spodu rdzawoczerwone, a w okresie zimy czerwono purpurowe. Kwiaty skupione są szczytowo i rozwijają się na pędach zeszłorocznych. Są to zielonkawożółte wierzchotki ze zrośniętymi okrągławymi podsadkami. Ukazują się w okresie IV-VI.
Odmiana 'Purpurea' jest szczególnie atrakcyjna ze względu na żółto purpurową barwę kwiatów. Liście są niebieskawo zielone latem, a wiosną purpurowe.
Wymaga stanowiska osłoniętego i ciepłego. Gleba powinna być zasadowa o przeciętnej wilgotności. Jest to łatwa w uprawie bylina, którą można zastosować w ogrodzie skalnym, na murkach, skarpach itp. Zimowanie dobre, ale warto chronić przed zimnym wysuszającym wiatrem.
Przedmiotem aukcji są sadzonki w pojemnikach 9cm x 9cm x 10cm.
Koszty przesyłki
1 szt. - 12 zł + dopłata 0,5 zł za każdą następną, paczka do 40szt.
Na życzenie rośliny wysyłamy również za pobraniem, z powodu zbyt dużego rozrzuty cen przesyłek pobraniowych w Poczcie Polskiej ciężko jest ustawić automat liczący koszty zakupów pobraniowych. Prosimy więc o wiadomość, że ktoś chce otrzymać paczkę za pobraniem. Koszt według cennika Poczty Polskiej, waga 1 szt. około 0,5kg.
Kwota do zapłaty
Oczekuję samodzielnego wyliczenia kwoty do wpłaty (koszt roślin + koszt przesyłki).
Koszt wysyłki to 12zł za pierwszą roślinę + 0,5zł za każdą następną.
Po wypełnieniu formularza koszt zakupów wraz z wysyłką zostanie policzony automatycznie. Jeżeli będą mieli Państwo z tym problemy, to proszę o e-mail, a odpowiem tego samego dnia wieczorem. Wygodną formą wpłaty, przy posiadaniu dostępu do swojego konta bankowego przez internet, jest PayU. Wejście do niego znajduje sie w emailu "Kupiłeś przedmiot.." w miejscu "Zapłać teraz". Nie wymaga żadnej rejestracji, tylko podążania za poleceniami programu. Szczerze polecam.
Płatności przelewem proszę kierować na numer konta w mBanku:
56 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 309520
Grzegorz Gruchała
ul. Armii Krajowej 41 m 37, 96-100 Skierniewice
Na wpłatę oczekuję 7 dni.
Ważne informacje
Nie wysyłam zawiadomień o dokonaniu wpłaty, ani zawiadomień o wysłanej paczce. Zawsze jednak mogą Państwo spytać się o postęp swojego zamówienia.
Paczki wysyłamy na bieżąco - wyjątkiem okresu zimowego.
Rośliny wysyłam od poniedziałku do środy. Z reguły jest to następnego dnia, jeśli dotyczy wpłat zaksięgowanych na początku tygodnia. W przypadku zaistnienia dnia świątecznego w tygodniu terminy wysyłki mogą ulec zmianie.
Wpłaty zaksięgowane od środy do piątku są wysyłane w poniedziałek. W szczególnych przypadkach zastrzegam sobie możliwość opóźnienia wysyłki do 7 dni.
Jeżeli po 7-10 dniach od wpłaty przesyłka nie dociera, to proszę o informację.
Proszę wziąć pod uwagę fakt, że pieniądze wpłacane na poczcie docierają do mnie najwcześniej po 3 dniach oraz na terminy wysyłania paczek.
Przelewy sprawdzam tylko wieczorem.
Korzystam wyłącznie z Poczty Polskiej i nie pakuję paczek cięższych niż 20kg. (lub inaczej do 40 szt.)
Odbiór osobisty
Zamówione rośliny można odebrać na miejscu po uzgodnieniu telefonicznym bądź e-mailowym.
Przy odbiorze osobistym można zapłacić na miejscu.
Miejsce odbioru:
Trzcianna 46A
w gminie Nowy Kawęczyn (96-115)