Nightfox jest skierowany przede wszystkich do osób biegających w terenie, w warunkach słabej przyczepności i nierównego podłoża.
Odczucia - stabilność i wygoda
Szeroka, prosta podeszwa, daje naprawdę niezwykle przyjemną stabilność, co odczuwa się zwłaszcza na śniegu. To but z nastawieniem na wygodę i duży przebieg, a nie ściganie się. Wygoda to także cholewka, z dużą ilością miejsca na palce w przedniej części. To sprawia, że buty są bardzo komfortowe, miękkie, uczucie to potęguję dobrze układająca się do stopy wkładka i wykończony pluszem język i zapiętek.
Bieżnik
Bieżnik ma trailowo-miejską charakterystykę. Nie jest bardzo agresywny ale i nie szosowy. Dobrze zachowuje się na leśnych duktach, śniegu czy śliskich fragmentach drogi choć dla stricte terenowych zastosowań na pewno powinien byś głębszy. Cały spód stykający się z podłożem, także plastikowe elementy wkomponowane w podeszwę pokryte są gumą co ma uniemożliwić poślizg buta w przypadku stanięcia na kamień.
Dynamika.
To nie jest but do ścigania się. Przeznaczony jest do dużego zimowego kilometrażu i na wielką dynamikę nie ma co liczyć. Waga ok. 380 gramów (rozmiar 43) to nie mało ale nie czuje się tego zwłaszcza w warunkach zimowych, gdzie i tak nie ma możliwości szczególnie dynamicznego grzebnięcia.
Podeszwa
Warstwa TPU, bardzo twardy i odporny na uderzenia materiał
W Nightfox TPU, pod wdzięczną nazwą Rockshield ma postać splotu, wygląda jak tkanina i stanowi tarczę chroniącą nasze stopy przed twardymi i ostrymi kamieniami czy nierównościami podłoża. Rockshield widać już w zapiętku i ciągnie się pod całą stopą, miejscami prześwitując z przodu stopy. To element (wtedy w postaci płytki), który świetnie sprawdził się w wychwalanym przez nas modelu Trail 100. Amortyzację Nightfoxom butom zapewnia system ld-cell rozłożony na całej powierzchni, mimo że są to buty trailowe to amortyzacja znakomicie spisuje się na asfalcie.