Witam!!!
W dniu dzisiejszym oferuję ptasznika olbrzymiego ( Lasiodora parahybana ) w stadium L-5 oraz pokarm na kilka miesięcy gratis ( 50-60 świerszczy ) w cenie tylko 9,99zł.
Lasiodora parahybana polecana dla początkujących hodowców.
GWARANCJA DOSTAWY ŻYWEGO PAJĄKA
INFORMACJE OGÓLNE
Wygląd i wielkość
Ptaszniki z gatunku L. parahybana są wyjątkowo duże, uznane za drugie, co do wielkości ptaszniki na świecie. Dorosła samica osiąga około 10 cm samego ciała oraz 27 cm rozpiętości odnóży. Jest to masywny, mocno owłosiony ptasznik. Ubarwienie całego ciała jest od odcieni szarości do czerni. Wyjątkowo gęste i długie włosy porastają całe ciało. U dorosłych osobników można zaobserwować jaśniejsze pasy na kolanach. Długość życia Samice w dobrych warunkach to około 20 lat, samce około rok po ostatniej wylince, czyli 3-4 lata.
Występowanie
Występuje w Brazylii. Naziemny, żyje w wykopanych przez siebie norach. Cechy szczególne i ciekawostki: Bardzo popularny, szczególnie wśród początkujących hodowców pająk, słabło jadowity - jednak nadrabia to ilością jadu ze względu na swe rozmiary. Jedną z metod obronnych jest wyczesywanie włosków parzących z odwłoka. Istnieją przypuszczenia, że parahybany pozostawione bez kryjówki oraz narażone na silne oświetlenie płowieją i zmieniają kolor na brązowy, czasami nawet rudy. Po wylince odzyskują dawne ubarwienie.
WARUNKI HODOWLI
Terrarium dla dorosłego osobnika powinno mieć wymiary około 40/30/30(dł./szer./wys.) cm. Może być otwierane z przodu lub góry. Konieczna jest wentylacja w postaci pasków z nawierconej aluminiowej płytki. Druciane i plastikowe siatki nie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż mogą zostać przegryzione. Młode osobniki trzymamy w pudełkach po kliszy lub pojemnikach na mocz. Wraz ze wzrostem przekładamy je do coraz większych "terrariów". Hodowcy stosują z powodzeniem pudełka po sałatkach, itp. Popularne są także faunaboxy różnych rozmiarów, które dość tanio można dostać w sklepach zoologicznych. Terrarium powinno być ustawione z dala od kaloryfera, głośników, wszelkich sprzętów powodujących drgania, w miejscu spokojnym, gdzie nie będzie narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jako podłoża używamy kwaśnego torfu, włókna kokosowego lub ich mieszanki, grubość podłoża powinna wynosić ok. 5- 7 cm, co umożliwia pająkowi kopanie i zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgotności. Powinniśmy zapewnić pająkowi kryjówkę którą można zrobić z łupiny kokosa lub ceramicznej doniczki. Tylną ścianę terrarium możemy wykonać z korka. Jako wystrój wykorzystujemy korzenie, kawałki kory, łupiny orzecha kokosowego wszystko najlepiej odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią nietoksycznym lakierem bezbarwnym. Terrarium możemy obsadzić żywymi roślinami, ale najczęściej zostają one zniszczone przez mieszkańca, najlepiej spisują się sztuczne rośliny. Polecane żywe rośliny do terrarium : -Anthurium -Aphelandra -Caladium -Ficus -Bromelia -storczyki -bambus -begonie -paprocie -sansewieria Ogrzewanie i oświetlenie Do ogrzania terrarium można użyć żarówki lub kabla grzewczego. Większość hodowców wybiera to pierwsze rozwiązanie, gdyż żarówka poza funkcją grzewczą oświetla także terrarium. Przeważnie zaleca się stosowanie żarówek o mocy 15-25 wat. Można oczywiście zastosować mocniejszą - wszystko zależy jak daleko od terrarium umieszczone jest źródło ciepła (unikamy montowania promienników w terrarium z uwagi na możliwość poparzenia naszego pająka). żarówka nie ma możliwości regulacji a podłączenie jej pod termostat nie wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Trzeba, więc metodą prób i błędów tak dobrać moc żarówki oraz tak ustawić odległość by temperatura utrzymywała się na żądanym poziomie. Żarówka może być zwykła, białą lub czerwona, której stosowanie jest wskazane szczególnie nocą. Czerwone światło jest niewidoczne dla ptaszników i możemy je bez kłopotu obserwować w porze ich największej aktywności. Należy pamiętać by zapewnić pająkowi miejsca o różnych temperaturach. Jedna część terrarium powinna być mocniej ogrzewana by zwierzę samo mogło wybrać, jakie warunki są dla niego w danej chwili najlepsze. Temperatura i wilgotność: Temperatura powinna wynosić około 24-27 stopni Celsjusza, w nocy może trochę spadać jednak dolna granica wynosi 20 stopni. Odpowiednia wilgotność to 70%.
Gatunek dopuszczony do obrotu w Polsce, ja oczywiście ze swojej strony gwarantują bezpieczny i humanitarny transport.
Wysyłka i gwarancja :
Koszt wysyłki 8 zł - list polecony priorytetowy lub 13zł - paczka pocztowa priorytetowa. Możliwy odbiór osobisty na terenie Dąbrowy Górniczej lub Zabrza po wcześniejszym ustaleniu. W przypadku otrzymania martwego pajączka, należy zrobić dokładne 2 zdjęcia ( jedno normalne a drugie na "pleckach " trupka ) i przesłać w ciągu 48 godzin od wysłania paczki a ja niezwłocznie wysyłam następnego pajączka, kupujący pokrywa tylko koszt wysyłki. Wysyłka odbywa się w poniedziałek lub wtorek po odnotowaniu wpłaty na koncie.
UWAGA Na innych moich aukcjach można znaleźć podłoże kokosowe idealnie nadające się dla pająków. Koszt wysyłki przy dodatkowym zakupie torfu dla listu poleconego jak również paczki wzrasta o 2zł