Książka przeznaczona jest nie tylko dla myśliwych. Opisując ptactwo łowne przypomina każdemu myśliwemu, w szczególności jednak przyszłym łowcom, podstawowe wiadomości o tych ptakach, czyli o gatunkach, na które można i wolno jeszcze polować w Polsce. Niestety pozostało ich już niewiele i łatwo je wszystkie wymienić: bażant, kuropatwa, jarząbek, dzikie gęsi (gęś gęgawa, gęś zbożowa, gęś białoczelna), dzikie kaczki (krzyżówka, cyraneczka, głowienka, czernica), gołąb grzywacz, słonka, łyska. Znaczenie łowieckie mają praktycznie tylko bażanty, kaczki krzyżówki i kuropatwy.
Bogato ilustrowany poradnik nie tylko dla myśliwych, ale też dla tych, którzy chcą zapoznać się z zasadami fachowego rozbioru zwierzyny, oraz dla tych, którzy uwielbiają przyrządzać potrawy z dziczyzny. Obala przesąd, że dziczyzna przed przyrządzeniem musi być bejcowana lub że zwierzyna drobna musi przez wiele dni dojrzewać.
Wszystko, co każdy smakosz powinien wiedzieć o tradycyjnej kuchni polskiej. W serii „Kanon Tradycyjnej Kuchni Polskiej” prezentujemy najlepsze, najbardziej charakterystyczne i sprawdzone przepisy, wybrane i polecane przez Hannę Szymanderską. Niektóre świetnie znane, inne – nieco zapomniane. Warto je sobie przypomnieć i przekonać się, jak bogata jest nasza kuchnia narodowa. „Dziczyzna” to dziewiąty tom piętnastotomowej serii. Dowiesz się z niego m.in.: * które marynaty są najlepsze do zwierzyny i dzikiego ptactwa, * jak przygotować pieczeń z zająca, aby wyszła soczysta i smaczna, * ile czasu powinno kruszeć mięso dzika przed przygotowaniem, * w jakich miesiącach sarnina jest najsmaczniejsza, * dlaczego przepiórki najczęściej piecze się w liściach winogron.
© AllegroPromo